Láska v sedle XV. - Krocení a sázka

6. května 2014 v 7:00 | Ivanitko + Asway |  Láska v sedle
Rudovlasému mladíkovi nedá nádherný hřebec spát. Neustále musí mladinkého blonďáčka popichovat.


Ráno se střetne s Kakashim ve dveřích. Jde si dobrovolně pro kázání, protože ví, že Kushině není úniků, a i kdyby se jí vyhýbal, navěky to nejde. Nakráčí neohroženě do kuchyně.
"Chtěla jsi se mnou mluvit?"
"Naruto, nestůj v chodbě a švihej ven! Víš, že poslouchat za rohem se nemá," rozkáže a nasupeně si poměřuje šedovlasého před sebou. Už se nadechuje, aby si to s ním pěkně vyříkala.
"Vím, co chceš říct…"
"No jasně, ty jsi hotový vědmák. Nepřerušuj mě. Vidím, že Naruto žaloval."
Neodpoví, raději dbá na její varování. Ale necítí se provinile, už ne. Nedělá svým způsobem nic špatného, spíš by řekl, že v něm má Naruto větší oporu než v těch dvou dohromady. Většinou se rozzáří jako sluníčko, když ho vidí. Tehdy má úplně dětské rysy a je moc roztomilý. A když mu dal Kuramu, ten vděčný pohled! Vypadal, že nemá daleko k výskotu. Úplně ho to zahřálo u srdce, a být milionář, kupoval by mu dárky od rána do večera.
"Takže. Nevím, co k Narutovi cítíš a co ne. A je mi to JEDNO!" přeruší hlasitě šedovlasého, který se ji zase snaží skočit do řeči. "Nejprv s ním spíš a uděláš mu cucflek jak pěst na oko. Nezodpovědnost, je mi z tebe až špatně. Být Naruto trochu mladší, obviním tě z pedofilie! Úplně mu pomotáš hlavu, houby ví, co chce, a děláš si z něj náplast na svého ex. A na závěr si ho k sobě uvážeš cenným darem, aby ti nemohl zdrhnout, kdyby si vztah rozmyslel! Ožužláváš se s ním pár metrů od baráku, nechceš jít rovnou za Minatem a před ním ho tam Narutovi vykouřit?!" Nabere další dech a pokračuje. "Bůhví co mu děláš, že jsi mu dal toho koně! Aby to nebyla nějaká omluva za to, žes mu ublížil!"
"Jasně, zavěšuji ho v okovech za nohy nahýho uprostřed obýváku! A ještě ho bičuju a věsím si na něj fotky svého ex!" vyštěkne podrážděně, ta ženská mu už šíleně leze na nervy.
"COŽE?!" Vypadá, že sebou sekne.
"Klid, to byla ironie," snaží se to popravit.
Rudovlasá zbrunátní a šedovlasému vysekne pořádnou facku. "Ven! Okamžitě nebo jdu za Minatem! Nikdo si tu ze mě šoufky dělat nebude!"
Překvapeně se chytne za tvář, tohle by od Kusniny nikdy nečekal. Rychle vycouvá ven, aby nedostal náhodou ještě pánví, která je příliš blízko běsnící ženy.
Venku se raději někam uklidí, aby se náhodou nepotkal s Minatem. Otisk facky by se blbě vysvětloval. Ještě by ho osočil, že mu vyjíždí po manželce. To už by opravdu nedal.
Zapadne mezi stromy kousek od domu a tře si tvář, která ještě dost pálí. Asi to přehnal, ale tu ironii si odpustit nemohl. Uráží ho, jak si Kushina myslí, že mu ubližuje, a ještě víc ho sere to "kupování si ho", zato u pedofilie měl chuť se smát. Úplně ho vyděsí ruka, která chytne jeho paži. Prudce se otočí a spatří Naruta, jak na něj zmučeně hledí. "Celý jsem to slyšel, strašně mě to mrzí. Neměl jsem se prokecnout o tom koni, je to moje vina. Máš kvůli mně jenom problémy." Sesune se vedle něj a opře se po jeho příkladu zády o strom. Zadívá se na jeho tvář. "Schytáváš to za mě."
Smutně na něj koukne a rozcuchá blonďatou čupřinu. "Mohlo to být horší. Byla tam pánev." Společně se zasmějí.
"Co budeme dělat?" Netuší, jak se zachovat.
"Nic. To je to nejlepší, co můžeme dělat. Nebudeme provokovat. Mamka tě jenom chrání. Jsi jejich jediné dítě. Má o tebe strach a já v ní asi neevokuji bezpečný přístav." Pousměje se nad tím přirovnáním.
"Hm. Tak jo," povzdechne si. "Půjdeme odpoledne trénovat?" Doufá alespoň v něco pozitivního.
Starší se zamyslí. "Na čtvrtou mám hodinu a pak bych se ti mohl věnovat. Ale byl bych rád, kdybys ke Kuramovi aspoň ze začátku chodil se mnou."
Přikývne. "Jasně, když chceš." Ten oddaný pohled… Možná že na Kushininých slovech něco bylo, pomyslí si šedovlasý. Je jím poblázněný až po uši.
Narutovi neujde zkoumavý pohled. Nevydrží, zvědavost je silnější. "Co je? Proč na mě tak koukáš?" ošije se neklidně a podezřívavě přimhouří oči.
"Nic, jen si tě představuju nahýho, zbičovanýho a zavěšenýho uprostřed obýváku. Zajímavá představa," zasměje se. "Snad nemá Kushina bujnou fantazii." Pravý důvod zkoumání si nechá pro sebe, naštěstí není blonďáček moc bystrý, takže mu ujde, že trošku kecá, a jenom zrudne.
Dojede na smluvenou hodinu. V zádech vražedný pohled matky, která se dívá z okna.
"Kakashi, už jsem tady," ohlásí vesele, hned jak ho najde.
"Tak fajn," pohladí ho po paži. "Skoč do sedlovny, dones černou skokovku a zbytek uzdění. Už jsem ti tam popsal štítky." Sám dojde pro čištění a vrátí se do boxu.
Za chvíli se přižene Naruto ověšený postroji, které odloží na vrátka a vklouzne dovnitř. Přistoupí ke koni z druhé strany a přes hřbet se dívá, jak Kakashi soustředěně čistí srst zvířete, které sebou neklidně vrtí a přešlapává z nohy na nohu.
"Musíš být opatrný. Původní majitel byl… hovado. Proto je s ním teď trochu těžší pořízení. A v žádném případě nepoužívej bičík. Nesnáší ho." S menšími obtížemi nasedlá a nauzdí. Vyvede koně ven a bok po boku dojdou na jízdárnu.
"Vyskoč nahoru, podržím ho." Pomůže mu dotáhnout sedlo, přehodí otěže koni přes hlavu a ustoupí bokem.
Naruto polkne a váhavě přistoupí. Musí se vzchopit, Kurama nesmí poznat, že má strach. Nejprve ryzáka pohladí po šíji. "To bude dobrý, neboj," prohodí uklidňujícím hlasem. Teprve potom naskočí. Ryzák se chce okamžitě vzepnout, naštěstí to díky Kakashiho i Narutově bleskové reakci nedokáže. Po pár vteřinách se uklidní, avšak na hřbetě cítí jinou váhu, z nepokojného přešlapování lze usoudit, že má v plánu dělat problémy.
"Drž pevně otěže, musí poznat, kdo je tu pán. Potom se zklidní, dobře?" radí mu šedovlasý. "Ty to zvládneš." Kdo ví, jestli uklidňuje mladíka, nebo sebe.
"Jasně," řekne více než nejistě. Tohle už není hodná Pandora, která by si spíš nechala utrhnout ucho, než někomu ublížila.
Sevře pevněji otěže a pobídne ho do kroku. Kurama musí první vyzkoušet, co si může dovolit. Rozběhne se cvalem po oválu jízdárny. Kakashi děkuje za osvícení, že nešli do venkovní. To už by mohl taky vidět blonďáčkova záda. Nicméně Naruto má plné ruce práce i přesto, že se snaží dávat povely správně. Koně snahy vůbec nezajímají a vesele běhá jako bez jezdce. Když se konečně zastaví. Naruto má skličující výraz. Šedovlasý se kousne do rtu. Možná bylo ještě moc brzy mu ho dávat. Co už. Musejí se snažit. Po vysilující hodině plné tahání za uzdu, několika pádech do písku a spoustě nadávek se podaří objet několik koleček na výbornou. Kdyby na konci Kurama prudce nesklonil hlavu a jeho jezdec neopsal krásnou křivku k zemi, bylo by to pěkná tečka na konci hodiny.
"Dobré, mohlo to být horší," prohodí šedovlasý a pomůže mu na nohy. "Jsi v pořádku? Pěkně s tebou mával." Pozorně si ho prohlédne, sem tam nějaké škrábnutí, naštěstí nic vážného na první pohled nevidí. Chytne ryzáka za uzdu. Jde vidět, že už se trochu uklidnil. No, nebyl by to on, kdyby nakonec ještě něco nevyvedl, aby dal najevo, že nemá v plánu poslouchat.
Společně odvedou Kuramu do boxu. Naruto se všemožně protahuje, z pádů ho nechutně bolí záda, doma si je asi potře koňskou mastí, jinak se zblázní. Ve stájích nikdo není, všichni mají na práci asi něco lepšího. "Svezeš mě domů? Těžko bych s bolavými zády dojel na kole," požádá a zašklebí se.
"Co nadělám. Hlavně se už nebudeme líbat před barákem, aby nás tvoje matka zase nenačapala," zasměje se.
Oba se společně snaží z Kuramy vychovat poslušného a hodného koně. Snaha se částečně povede. Kůň je klidnější, ale zřejmě má v povaze lstivost a záškodnictví, protože snad nikdy neopomene něco vyvést. Ať už pohazování hlavou, vyhazování či okusování všeho možného, hlavně jezdeckého vybavení, které mu nejvíc chutná.
Gaara se vždycky při jejich trénincích ochomýtá okolo. Pošklebuje se, ale při přísnějším pohledu trenéra rychle mizí. Je mu proti srsti, že Uzumaki jezdí na tak krásném koni, byť jim dělá problém ryzáka zvládnout. Dnes skončí brzy. Počká, až Kakashi odejde na hodinu. Chce si promluvit s Narutem. Zastihne spolužáka v sedlovně, kde dává Kuramovu výstroj do pucu.
"Odkdy takoví ubožáci jako ty jezdí na závodním koni?" pitvoří se.
Blonďatý se k němu otočí. Nemá už moc strach. "Neboj se, stále neseš titul největšího debila, nikdo tě ještě nepřekonal." Naprosto ignoruje otázku a založí si ruce na hrudi. "Potřebuješ něco? Protože pokud ne, mám pár věcí na práci." A rozhodně k nim nepatří vybavování se s tebou, pomyslí si ironicky.
"Čí je ten kůň? Chudák ten, od koho si ho půjčuješ," zašklebí se a opře se o rám dveří. Blízko není žádný Kakashi, který by ho probodl vraždícím pohledem a donutil jej odejít.
Uchechtne se. "Můj! Ty pako. Myslel jsem, že ti to už mohlo dojít. Ale možná jsem tu tvoji zabedněnou makovici přecenil, hm?" Úplně nad sebou žasne, jde vidět, že se trochu změnil. Alespoň už se tolik nebojí.
"Jde o to, kdo přeceňuje koho," prohodí nakvašeně. Blonďák ho už pěkně štve. "Pojedeš ten závod, co se koná v pátek? Nebo na něj nemáš?"
Zaváhá, ale nakonec přikývne. "Vsadíme se, kdo ten závod vyhraje?" nadhodí a přivře oči.
"Vsadíme o co?" zajímá se červenovlasý, ačkoliv ví, že ať jde o cokoliv, tak bude souhlasit.
"Když vyhraju, budeš mi dělat dva týdny ve stáji poskoka, a když ty, tak zase já tobě." Celkem fér sázka.
"Fajn, beru." Plácnou si, aby stvrdili sázku. "Stejně s tou svojí herkou budete tak maximálně polykat prach za námi."
"Ts, nějak si věříš, aby to nebylo naopak." Nějak moc si vyskakuje. Nicméně musí se s Kuramou připravit. Nebude dělat otroka takovému frajírkovi.
Gaara s vidinou dalšího ponížení slabošského blonďáka jde za Shukakuem. Po cestě, ale přemítá, jak Naruto přišel k takovému koni s dobrými předpoklady.
Dny plynou jako voda a pátek se přibližuje s vlnami stresu. Naruto se chystá na svoji první soutěž s novým koníkem. Má sevřený hrudník, a proto se mu špatně dýchá. Potí se mu ruce a těká očima po soutěžících. Kurama je také dost nervózní, cítí to z jeho přešlapování. Už dlouho nebyl na závodech. Natož s blonďáčkem.
"Ty to zvládneš," prohodí uklidňujícím hlasem šedovlasý, který stojí poblíž. Jenže on neví, že se s Gaarou vsadil a jak moc je pro Naruta soutěž důležitá.
Po představě, co všechno by musel pro toho blbce dělat, se blondýn znechuceně otřese. "Jo, to půjde," hladí Kuramu po šíji. "My to zvládneme, že, hochu? Porazíme toho idiota i jeho pitomého koně, co?" zašeptá mu do ucha, tak aby Kakashi nic neslyšel.
"Naruto!" ozve se hlas, který se prodírá mezi lidmi. Není to nikdo jiný než bratři Uchihové.
"Sasuke, co tu děláte?" zeptá se udiveně.
"Co asi, přišli jsme se podívat, jak budeš válet." Přátelsky ho poplácá po rameni.
"No, jenom aby. Ale my to dáme, že, Kuramo?" Kůň pokývne hlavou, jako by snad rozuměl.
"No nic. My jdeme zabrat flek. Budeme ti držet palce." Ztratí se v davu.
Naruto se uklidňuje a doufá, že všechno vyjde.
Kakashi se k němu skloní. "V těch bílých rajtkách máš tak sexy zadek. Nejraději bych si tě odvedl někam stranou." Nemůže si to odpustit. Pomůže mu vyskočit nahoru a poupravit třmeny do správné polohy. Odvede oba směrem ke startu, dál už musí Naruto sám. Pohledem vyhledá Gaaru, aby mu připomněl sázku. Ten naznačí řez pod krkem, čímž ukázal, co si o nich myslí.
Koně se houfují. Na mávnutí červeného praporku vyběhnou. Kurama ale nezklamal. Postaví se na zadní a vůbec nedbá pokynů svého jezdce. Nakonec přeci jen vyrazí. Mají velký propad za skupinou. Naruto mu spílá do všech čertů. To musel zrovna dnes vyvádět?! Pak ale běží jako o život. Skáče ladně jako jelen a za chvíli se jim podaří doběhnout předposledního, kterého bez problému předběhnou. Obecenstvo ho napjatě sleduje. Hned tak se nevidí, aby někdo dobíhal z posledního místa na první. Naruto dotahuje, už je na třetím místě a vypadá to velmi nadějně. Poslední skok. Kůň bez jezdce se jim připlete do cesty. Kurama špatně doskočí a klopýtne. Jeho jezdce to vyhodí ze sedla, naneštěstí se mu zahákne bota do třmenu a ještě ho kus za sebou táhne. Kakashimu u tribun se sevře hruď strachem. Okamžitě se začne prodírat k dráze. Bojí se.
Doběhne k němu funící jako nosorožec. Kurama si běží za svými koňskými příbuznými, jako by ani nepostřehl, že ztratil jezdce. A Naruto leží na zemi a pomrkává. "Proboha, jsi v pohodě? Slyšíš mě?" šílí šedovlasý a kleká si k němu.
Blonďatý je naštěstí plně při vědomí, jen se mu na chvíli míhaly před očima hvězdičky. "J-jo," vyhrkne. Nejprve se zmateně rozhlédne, asi se trošku více udeřil do hlavy. Až po pár vteřinách mu dojde, že se vsadil. A prohrál. V srdci všechno potemní, když si uvědomí, že na dalších čtrnáct dalších dní je sluha a otrok. Jak se to mohlo stát?
"Bolí tě něco?" zajímá se šedovlasý, tentokrát už trošičku uklidněně, a důkladně si ho prohlíží. V jeho očích vidí takový stín… Kromě pár malých šrámečků na těle ale nevypadá, že by mu něco bylo.
"Jsem v pohodě," zahučí a s jeho pomocí vstane. Potom se opráší a pod pohledy mnoha lidí v hledišti - a hlavně Uchihů, kterým se na obličejích vystřídal šok, strach a úleva - dojde mimo dráhu. Upřímně aspoň doufá, že závod nedoběhne jako první Gaara nebo se oběsí na prvním stromu. I nyní k tomu nemá daleko. Takhle to posrat.
Na konci dráhy si od lidí v bezpečnostních vestách převezme Kuramu. Se zničeným výrazem ho jde dát do pucu, aby se mohli sbalit a co nejrychleji odjed. Kakashi jde vykrokovat uštvaného koně a Naruto se zhroutí na rampu přívěsu. Slyší ovace a jásot. Gaara dojel první. Netrvá dlouho a zmíněný soupeř stane před ním.
"Jsem to říkal! Takové chudinky jako vy by ani neměly závodit," pošklebuje se. "Tak co, dohoda platí?"
"Platí," odvětí bezbarvým hlasem.
"Jaká dohoda?" zeptá se příchozí Kakashi, kterému se ani za mák nelíbí Gaarův škodolibý úsměšek.
Se zářivým úsměvem se obrátí k trenérovi. "Vsadili jsme se, a jelikož jsem vyhrál, bude mi dělat čtrnáct dní stájového poskoka." V duchu si mne ruce, jak si vítězství vychutná.
"To nemyslíte vážně!" vyštěkne Kakashi a zlostně si oba prohlíží. "Nic takového nebude!"
"Nebude?!" nadhodí Gaara. "Pokud je Uzumaki srab, lhář a podvodník. Tak co, Uzumaki? Budeš brečet? Litovat se? Nebo se k tomu postavíš jako chlap?" Pozvedne obočí a ohrne horní ret v posměšném gestu.
Blonďatý se sebere. "V pohodě, Kakashi. Nemám v plánu se litovat. Platí to ode dneška nebo od zítřka?" zajímá se pevným, avšak podivně prázdným hlasem. Nikdy se v sobě nezklamal víc, ačkoliv to nebyla jeho chyba.
"Dneska si rozdejchej ten svůj pád. Ale od zejtřka mě oslovuješ 'Pane', jasný? A naklusej do stájí pěkně ráno, Shukaku bude chtít vyčistit box. Jestli přijedeš pozdě, uvidíš teprve, co to znamená trest. Čeká tě nejlepších čtrnáct dní tvého života, Uzumaki. Máš se na co těšit." S tím se otočí a za nevěřícného pohledu šedovlasého a odevzdaného pohledu Naruta jde pryč.
Jen co jim zmizí v davu z dohledu, Kakashi začne se svými výtkami. "Co sis myslel?! Byl to tvůj a Kuramův první závod! Gaara se svým koněm jezdí už nějaký ten pátek! Myslel jsem si, že už jsi psychicky dospělý, ale tímhle sis nasadil korunu. Je vidět, že jsi ještě malé děcko." Dívá se na něj zklamaně. Brzy se ale změní znovu na starostlivý. "Jsem rád, že ti nic není," prohlásí už hřejivým tónem hlasu.
"Fajn. Chci domů," odpoví a podívá se někam na obzor.
Ve stájích obstará Kuramu. Uklidí použité vybavení. Čistit je bude až zítra. Dnes na to nemá chuť ani náladu. Co si myslel? Nechat se tak hloupě vyhecovat. Kázání od Kakashiho tomu taky nepřidalo. Chodí jako zámora a tváří se jako by měl jít nejmíň na pohřeb. Možná tak vlastní blbosti. Šedovlasý ho zaveze domů. Vystoupí, aby ho doprovodil. Bude muset Kushině vysvětlit, proč je Naruto celý od trávy a potlučený.
Rudovlasá už je netrpělivě vyhlíží s okna.
"Konečně jste tady, už jsem si dělala starosti. Stalo se něco?" Zkoumavě oba přejede pohledem. "Naruto! Proč vypadáš, jako by tě vláčel kůň?"
Kakashi prostrčí Naruta kolem ní. "Běž nahoru. Já to tvojí matce vysvětlím." Mladík se odšoupe k sobě do pokoje.
Za netrpělivého podupávání rudovlásky se donutí k mluvě. Nikdy by nevěřil, že může mít takové lufty z jedné ženy. "Naruto spadl na poslední překážce, ale nic vážného se mu nestalo."
"Jak - spadl?" zalapá po dechu. Pak se otočí směrem ke schodům do patra. "Miláčku, zlato, jsi v pořádku? Není ti něco?" houkne. Zní opravdu starostlivě. Sice ji Naruto poslední dobou strašně štve, ale stále je to její syn.
"Ne, v pohodě," ozve se směrem od jeho pokoje.
"Říkal jsem, že mu nic není," prohodí šedovlasý tiše. "Jen je dost unavený, nech ho odpočívat."
"TY mi neříkej, co mám dělat! Bůh ví, co se mohlo stát, a ty si sem nakráčíš jako pán, co si rozkazuje!" vyštěkne na něj. "Co se stalo?"
Povzdechne si. "Jak jsem řekl - poslední překážku nepřeskočil, vběhl jim tam kůň bez jezdce a on spadl… Chvilku ho ještě kůň táhl s nohou ve třmeni," zašeptá pak tiše. Ví ale, že by se všechno dozvěděla později od kohokoliv, kdo na té soutěži byl, takže je lepší hned přiznat barvu.
Dech se jí zadrhne. "To si… děláš…" Pak si založí ruce na hrudi. "Další závod pojede jen přes moji mrtvolu," prohlásí a otočí se k odchodu.
"Prokopal se z posledního místa tak rychle, jak jsem ještě nikdy nikoho neviděl. Je úžasný jezdec, dej mu šanci, Kushino," poprosí ji. "Baví ho to. Nikdy jsem Naruta neviděl tak šťastného, jako když jede ke koním."
Červenovlasá přikývne. "Já vím." Projde pár kroků ke kuchyni. "Ale něco se mu stane a už nikdy, rozumíš, NIKDY k němu ani na krok nepáchneš. Ani k němu, ani k naší farmě. Jasné?"
"Jasný," přikývne a otočí se k odchodu. O té jejich sázce radši pomlčí, nechce sobě ani Narutovi nadělat další problémy.


Děkuji Rose Mallow za korekturu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | Web | 6. května 2014 v 22:48 | Reagovat

Kushina je fakt megera :D. Lehce to přepískla, mít já takovou mámu, asi uteču. Zlatá klec je sice na jednu stranu fajn, ale pořád je to vězení. Kakashimu se doopravdy nedivím, že se k ní chová tak... jak se chová.

2 Smajli Smajli | E-mail | Web | 7. května 2014 v 11:42 | Reagovat

Já měla ze začátku Kushinu docela ráda, ale začíná mě srát =D Jako chápu, že je Naruto jediný dítě, ale přehání to... A Gaara je taky pěknej hajzlík, ale k tomu to sedí =) Jsem zvědavá, co všechno bude po Narutovi chtít =P

3 Mia Mia | Web | 7. května 2014 v 15:30 | Reagovat

Docela obdivuju Kakashiho, že se tak drží... Vlastně už jen čekám, kdy na Kushinu vyjede. :D Gaara je pěknej pablb, nějak si neumím představit Naruta, jak ho celý dva týdny obskakuje..

4 Ivanitko Ivanitko | Web | 8. května 2014 v 16:43 | Reagovat

[1]:Kushina je drsná a rázná matka, nedivím se, Minato je pořád nakrknutý, když má takovou fůrii doma.
[3]:[2]: Gaara to bude mít all exclusive :D

5 a2l a2l | E-mail | Web | 8. května 2014 v 20:51 | Reagovat

K té facce od Kushiny se vyjadřovat nebudu, akorát bych se znovu zbytečně vytočila :D
K tomu závodu: Já Narutovi tak držela palce! xD Furt jsem doufala, že tu sázku vyhraje (třeba když tam byl ten kůň bez jezdce, tak jsem myslela, že by to mohl být Shukaku >:)), ale tak nic, no... Každopádně, kdyby to vyhrál, tak by to bylo jak v pohádce pro malé děti (samozřejmě kromě těch občasných scén pro dospělé), takže jsem asi i ráda, že Naruto tu sázku prohrál :/ A oslovovat Gaaru "Pane"?! No to mě pos*r! :D

6 Heliet Heliet | Web | 11. května 2014 v 21:07 | Reagovat

[5]:Asway se s tím nepárala :D, ona vymyslela hru na pána, ale ke Gaarovi to sedí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.