Vášeň zabíjí

2. května 2014 v 7:00 | Ivanitko |  Krátké povídky
Detektivka
Povídka sepsaná pro soutěž Festovní fanfikce na webu Animefest.

Kushina byla brutálně zavražděna. Případ vyšetřuje nejlepší detektiv v okolí Hatake Kakashi se svým černovlasým pomocníkem.
Jaký byl motiv vraždy a kdo to má na svědomí?Minato se vrací domů po dlouhé pracovní cestě. Poněkud unaven odevzdá komorníkovi při vstupu do svého sídla kabát a klobouk. Za chvíli k němu přiběhne menší kopie v noční košili.
"Otče, konečně jste doma!" zavýskne nadšeně.
Obejme svého syna a pocuchá mu rozježené vlasy. "Neříkej mi, že jsi teprve vstal? Matka tě nechá úplně zvlčit! Běž se upravit a stav se pro ni. Chci si s vámi dát šálek čaje," rozkáže a nechá mladíka odběhnout do svého pokoje. Sám se usadí do polstrovaného křesla a dovolí si na chvíli odpočívat.
Ticho domu prořízne nelidský výkřik.
Vyskočí na nohy a běží k místu, odkud bylo slyšet vřískot. Dobíhá k ložnici své manželky. Ze dveří se vypotácí bledý Naruto. Přidrží ho v náruči, aby sebou nesekl o zem. Zrak mu padne na podlahu v místnosti. Přidušeně zalapá po dechu. Příchozí služebnictvo také vyjekne hrůzou.
Na podlaze na namalovaném rudém symbolu leží rudovláska. Z něžně tvarované hrudi jí trčí kovová tyč. Ruce rozhozené do prostoru a v obličeji výraz utrpení. Předá chvějícího se syna starému majordomovi a jde k tělu. Zatlačí široce rozevřené šedomodré oči. S bolestným pohledem odejde z místnosti. Hlavou mu zní jediná věta: Kdo to mohl udělat?
"Zavolejte policii, chci toho nejlepšího detektiva v okolí… a přehoďte přes ni alespoň plátno," nařídí komorníkovi. Bude potřebovat sklenku něčeho ostřejšího. Trochu se po ní vzpamatuje a jde se podívat do synova pokoje. Naruto sedí opřen zády o postel a po líci mu kanou potoky slz. Tiše k němu usedne. Oba prožívají hluboký smutek. Jejich milovaná osoba opustila svět násilnou smrtí.

V pracovně se rozdrnčí telefonní aparát. Šedovlasý, leštící kovovou zbraň, ho líně zvedne.
"Ano? Dobře, přijedeme." Ukončí hovor a zvedne se z pohodlného křesla. "Sasuke, sbalte si věci, odjíždíme," vyzve svého mladého pobočníka.
"Pane, automobil je ale ještě v opravně," připomene mu nepřítomnost nejmodernějšího dopravního prostředku.
"To je mrzuté. Skočte ke štolbovi a půjčte rychlé jezdecké koně."
Černovlasý mladík zmizí za dveřmi. Hatake by tolik nespěchal, ale rodina Namikaze je v Londýně veleváženým rodem. Pokud odhalí vraha rychle, mohli by dostat slušný obnos. V dnešní době je každá libra dobrá, zvlášť při nevděčné práci detektiva.
Pod okny zaklapou okovaná kopyta.
Převezme od mladíka otěže a vyhoupne se do sedla. Koně vypadají slušně a sídlo není od města daleko, za dvě hodiny tam budou.

Projedou bránou z tepaného kovu na příjezdovou cestu k panství. Z dálky vidí pár místních policistů s účesem jako podle kastrolu. Čekají na ně. Koně předají muži se zvláštními bílými vlasy, přitom dle obličeje by ho odhadnul něco málo přes dvacet let. Vystoupají po venkovním schodišti k pánovi domu, jenž je očekává u vchodu.
"Jmenuji se Kakashi Hatake a tohle je můj pobočník Sasuke Uchiha." Potřese nabízenou pravicí.
"Těší mě, Minato Namikaze," hlesne bolestným tónem. Zvědavě si prohlíží nejslavnějšího detektiva v zemi. Vypadá ještě podivněji, než slyšel. Páska přes levé oko a maska, kryjící většinu jeho tváře. To ale není podstatné. Není tu od toho, aby ho obdivoval. Černovlasého zná už od malička, trochu ho překvapí, že pracuje zrovna s ním. Dovede oba muže k ložnici.
"Ráno jsem přijel z pracovní cesty a takhle ji našel můj syn. S ničím jsme nehýbali. Prosím vás, abyste to co nejrychleji vyřešili. Odměna vás nemine."
"Jistě, budeme se snažit. Chtěl bych, aby se veškeré vaše služebnictvo sešlo. Musím každého vyslechnout. Ohledáme tělo a pak za vámi přijdeme," řekne šedovlasý a vstoupí dovnitř. "Sasuke, bedlivě prohledejte místnost, já se podívám na mrtvou." Musí Uchihu zaučit, když mu jej do rukou svěřil sám Fugaku. Sehne se k tělu přikrytému bílou plachtou, kterou stáhne. Objeví se nepříliš pěkný obrázek. Bílá pleť ostře kontrastuje s rudými vlasy. Lehce se dotkne studené líce, tak krásná a tak mrtvá. Přehlédne zbytek těla spoře oděného v lehoučkém župánku. Z hrudi trčící tyč vytrhne. Vypadá to, jakoby tu někdo prováděl černé rituály. Dokončí prohlídku, pokynutím ruky přivolá mladíka a vymění si spolu úkoly. Sám prohledává místnost. Nic zvláštního. U pootevřeného okna se zastaví, prozkoumá okenice a pak se vykloní ven. Popínavé růže. Budou se muset poohlédnout i venku.
Vrátí se k černovlasému. "Už jste skončil, Sasuke?" zeptá se.
"Myslím, že ano," přikývne na souhlas.
"Teď si probereme všechno, co jste zjistil. Můžete začít," pobídne ho k mluvě.
"Nepochybně nezemřela na probodnutí. Je tu příliš málo krve. Ten kruhový znak okolo je zvláštní. Pachatel použil krev, zřejmě oběti. Dále má po těle… jak bych to nejlépe řekl… znamení lásky. Pokud její manžel nebyl doma, tak to znamená, že ho nejspíš podváděla."
"Znamenitě, jen bych doplnil, že ho podváděla určitě, protože v pochvě má sperma. Musíme zjistit, s kým se oddávala vášnivým hrátkám. Její milenec mohl být i vrah. Něco dalšího?" s uspokojením vyzve svěřence.
"Je tu pár zvláštních věcí. Nikde není stopa po vloupání. Zavražděná musela pachatele znát. Pravděpodobně dovnitř vlezl oknem, jsou pod ním polámané růže a uvnitř hlína na podlaze. Jen ty zvadlé květiny v posteli jsou podezřelé."
"V posteli jste už nic zajímavého nenašel?"
"Jen červené vlasy a pomačkané květy."
"Všiml jste si, že ty vlasy jsou příliš krátké?" Pečlivě si zapíše všechny zjištěné poznatky do notýsku. Překreslí tvar symbolu, kde jen ho viděl? "Půjdeme ven."
Před sídlem se zastaví pod ložnicovým oknem a prohlíží si cestu, odkud určitě někdo šplhal.
"Sasuke, co vidíte?"
"Vrah přišel odtud. Na trnech jsou patrné známky krve. Musel se poškrábat. Podle velikosti otisků bot v hlíně to byl určitě muž, ale spíš lehčí, nejsou moc hluboké."
"Dobrý odhad. Jen bych ještě poukázal na suchý trs afrikánů na konci záhonu." Podivné, přejde k němu a chvíli si ho soustředěně prohlíží, přičichne. Nechá Uchihu, aby se také podíval. Kývnutím ho pobídne.
"Cítím víno, ale to by tu rostlinu nezabilo."
"Udělám doma pokus. Jestli ve víně byl jed, tak to poznám velice rychle." Kapesníčkem odlomí kus stonku a zabalí ho do něj. Dává si ale pozor, aby se ničeho nedotkl holou kůží.

Vrátí se zpět k pánovi domu, který je s napětím očekává.
"Zjistili jste něco?" zeptá se s nadějí v hlase.
"Ještě je příliš brzy na unáhlené závěry. Teď bych měl rád volný salónek, vaše služebnictvo a syna k dispozici. Ženu musím poslat na pitvu, jen abyste s tím byl obeznámen. Mí kolegové se o to postarají." Pokyne na dva uniformované policisty.
"Jistě." Zavede je do okázale vybaveného pokoje. Sasuke nachystá židli pro vyslýchané a stoupne si ke dveřím, aby zavolal prvního.
Vejde starý pán. Šouravým krokem přejde k židli, na kterou se pomalu posadí.
"Jak se jmenujete a jaká je vaše práce zde?" začne výslech Hatake.
"Jsem Sarutobi Hiruzen, už mnoho let dělám majordoma. Všechno tu řídím, sice to už není jako zamlada, ale pán Namikaze je se mnou spokojen."
"Dobře, můžete nám říct něco o chodu domácnosti? Kdo tu zůstává přes noc a jak to na panství chodí?"
"Většina služebnictva je z blízké vesnice. Bydlí tady pouze mladý pán, štolba, zahradník a já. Ostatní chodí brzy ráno a před setměním se vrací domů. Pán přijel okolo deváté hodiny."
"Ještě se vás zeptám, kde jste byl noci?" Tento pán by těžko lezl oknem, ale dveřmi by určitě prošel. Sice si nedokáže představit, že by to mohl udělat, ale musí brát v potaz vše.
"Ve svém pokoji. Většinou chodím brzy spát, jsem poslední dobou hodně unavený."
Ještě si nechají popsat všechny zaměstnance a jejich úkoly na panství. Propustí muže a jeho místo zaujme zahradník. Oba detektivové se po sobě podívají a upřou vědoucí oči na nervózně se ošívajícího červenovlasého mladého muže. Kakashi se s tím moc nepárá.
"Vy budete Sabaku no Gaara. Zabil jste paní domu?" udeří na něj.
"N-ne, nikdy bych jí neublížil," koktá se silným podtónem paniky v hlase.
"Zajímavé. A jak vysvětlíte vaše vlasy v její posteli? A ta modřinka, která vám čouhá zpoza límce, od čeho je?" kouká na mladíka, který vypadá na omdlení.
"J-já… to nic není, jen jsem se praštil násadou od hrábí," hlesne přiškrceně.
"Podivná náhoda. Já vám řeknu, jak to bylo. Měl jste s paní Kushinou tajný poměr. V noci jste za ní přišel oknem a vyspali jste se spolu. Nesnažte se odporovat, vaše vlasy v posteli, květiny a značky lásky jsou dostatečný usvědčující důkaz. Ukažte ruce… jak jsem si myslel, poškrábané. Jste vrah!" vyřkne odvinění a čeká, co to s mladíkem udělá.
Tomu se spustí slzy z očí. "Já bych ji nikdy nezabil, věřte mi! Miloval jsem ji, byla taková osamocená. Její manžel byl věčně na cestách. Přiznávám se, včera jsme spolu souložili, ale když jsem odcházel, byla naživu! Prosím, já… nemohl bych bez ní žít," zalyká se.
"Zatím můžete jít," propustí zhrouceného mladíka. Vražda z lásky je krásný motiv, ale spousta věcí tu nesedí.
Vyslechnou skoro všechny sloužící. Muž s ulíznutými vlasy, který se ráno ujal jejich koní, se představí jako Hidan. Hatakemu padne do oka jeho přívěšek. Konečně si vzpomněl, kde viděl ten podivný znak.
"Kde jste byl v noci?"
"U sebe v ložnici," odpoví odměřeně. Není zvědavý na nějaké hejsky, co strkají nos do cizích věcí.
"Máte nějakého svědka? Protože pokud ne, asi vás budu muset podezřívat z vraždy."
"A to jako proč? Nic jsem neudělal," odsekne.
"Měl byste mluvit trochu slušněji! Váš přívěšek má stejný tvar jako symbol, který byl nakreslený okolo zavražděné! Je to přinejmenším podezřelé, nemyslíte?"
"Já a mý náboženství s tím nemáme nic společnýho. Kdybych chtěl někoho obětovat, tak tělo uklidim tak, aby ho nikdo nenašel. Rozhodně bych si ušetřil nervy a práci," odfrkne si. Není žádný vrah starejch ženskejch. Na to jim zvysoka kašle.
"Jak myslíte. Majordomus říkal, že jste dělal madam vozku."
"Jo, dělal. A co na tom? To už je práce trestná?" odpoví kousavě.
Kakashi se pousměje. Chlapík se mu líbí, nezalekne se ničeho. "Zajímá nás, kam všude jste ji poslední měsíc vozil."
"To je pěkně dlouhá doba. Obvykle jsem paní vozil na čajové dýchánky k jejím přítelkyním, na nákupy, kde si ze mě dělala věšák, a občas jsme se zastavovali u jednoho domu. Podle řečí by tam mělo bydlet soukromý očko. Můžu vám říct, kde to je."
Hatake si pečlivě zapíše adresu. Musí se tam co nejdříve zastavit a zjistit, proč Kushina potřebovala detektivní služby. Poslední na řadě je mladý pán Naruto. S opuchlýma očima od pláče se posadí na židli a zdrceně hledí před sebe.
"Naruto, musíme se vás zeptat, co jste dělal v noci." Otázka je nezbytná, i když vidí hluboký žal.
"Vy… vy si myslíte, že jsem zabil vlastní matku?! Sasuke, řekni něco! Nikdy bych mamince neublížil! Byla na mě vždycky tak hodná…" rozvzlyká se.
Černovlasý se otočí na detektiva. "Šéfe, on to fakt nemohl udělat. Pusťte ho, je úplně na dně," zaprosí.
"Sasuke, víte, že nesmíte do práce tahat svůj osobní život. To, že vám váš kamarád pobrečí na kolínku, z něj anděla ještě nedělá," sjede svého podřízeného a propustí smutného mladíka.
Místo něj přijde pan Namikaze.
"Už máte nějaké podezření, kdo to mohl udělat?" zeptá se s nadějí v hlase.
Detektiv zakroutí hlavou a posunkem umlčí pobočníka, který se chystal něco říct. "Zatím je ještě moc brzy někoho obvinit. Spíš jsem se chtěl zeptat vás. Nemáte v okolí nějaké nepřátele, kteří by vám chtěli uškodit?"
"Jsem z bohatého rodu a peníze vždycky přinášejí závist. Určitě se najde spousta lidí, kteří by mi chtěli uškodit, ale jmenovitě mě nikdo nenapadá. Ale kdybych na něco přišel, dám vám vědět," hlesne zachmuřeně.
"Dobře, myslím, že je to pro dnešek vše. Zatím vám děkuji za spolupráci." Rozejde se směrem ven. Od štolby si přeberou připravené koně a už se chystají nasednout, když k nim doběhne Naruto. Chytí Uchihu za klopy saka.
"Sasuke, řekni, že toho vraha najdete. Já… moc mi na tom záleží…" Znovu se rozpláče a nechá se konejšivě obejmout svým přítelem.
"Slibuju, že ho dopadneme. A teď pusť. Musíme jet." Odtrhne od sebe křečovitě sevřené prsty a vyskočí do sedla. S mávnutím se rozloučí se skleslým mladíkem a bok po boku s Hatakem vyjedou na příjezdovou cestu.
"Pane, kdo myslíte, že to udělal?" Vůbec nikdo ho nenapadá. Žádný z nich nemá řádné alibi ani motiv.
Povzdechne si: "To bych také rád věděl. Zítřejší pitva třeba odhalí nové věci. Sepíšete seznam lidí, kterým by Kushinina smrt přinesla nějakou výhodu, a já se stavím k muži, jehož popsal štolba," rozdělí úkoly pro další den.

Kakashi se celou noc převaluje a přemítá nad informacemi ze všech stran. Ráno dorazí do londýnské patologie. Na chodbě budovy se střetne právě s tou sobou, kterou potřebuje.
"Kabuto, už jsi prohlédl tu rudovlásku ze včerejška?"
"Jasně, pitevní zprávu jsem ti poslal do kanceláře. Ale když už jsi tady. Mám mrtvou ještě na stole." Oba projdou do vykachličkovaného sálu. Na stole leží tělo překryté plátnem.
Brýlatý stáhne prostěradlo a vezme do ruky poznámkový blok. "Tak, odkud to vezmeme. K probodnutí hrudníku došlo posmrtně, asi falešná stopa. Po těle má nejrůznější šrámy a modřiny, zřejmě od pohlavního styku. Její milenec musel být zvíře. No, a nakonec to nejzajímavější. Mám podezření na otravu. Měla silně překrvená játra a ledviny," skončí s výčtem nálezů.
"Přesně jak jsem si myslel. Jed byl ve víně. Když vrah opouštěl sídlo, vylil zbytek láhve na rostliny, které do rána uvadly. Dělal jsem pokus s myškami a všechny do jedné chcíply během několika minut. Nevíš, co to může být za jed?"
"Netuším, ale určitě to není nic běžného. Spíš bych řekl, že nějaká speciálka - a drahá. Pachatel musel být při penězích. Škoda, že se nenašla ta lahev. Někde v Indii mají prý metodu, kterou dokáží rozeznat lidi podle otisku prstů."
"Pokud by měl vrah rukavice, tak by nám to k ničemu nebylo, jinak děkuji. Mám ještě nějakou práci." Opustí patologii a dojede k domku soukromého detektiva.
U zvonku je připevněn reklamní štítek se jménem Shikamaru Nara. Zazvoní, dlouho se nic neděje. Pak si všimne, že dveře nejsou úplně dovřeny, a tak vstoupí dovnitř.
"Haló, je tady někdo?" zavolá do ztichlého domu. Zprava se ozve zvuk tříštěného porcelánu. Se zbraní v ruce prudce skočí dovnitř. Na zemi v tratolišti krve leží polomrtvý mladík. Sehne se k němu. Je postřelený do hrudníku a umírá. Musí jednat rychle.
"Jste pan Nara?" Dostane se mu bolestného přikývnutí. "Včera zabili Kushinu Namikaze, prý jste pro ni něco zjišťoval. Co to bylo? Je to důležité!"
Mladíkovy rty se nepatrně zachvějí a snaží se něco vyslovit. Hatake se k němu musí sehnout úplně, aby dobře slyšel. Se zatajeným dechem poslouchá hrůznou zprávu. Postřelený naposledy zaúpí a jeho tělo ochabne. Opatrně jej položí na zem a zatlačí nevidoucí oči.
"Sakra, jak to mohl udělat?! Tomuhle nikdo neuvěří. Slova mrtvého detektiva jsou k ničemu. Potřebuji hmatatelnější důkazy." Pořád se s tím nemůže v duchu srovnat, zrovna on. Nikdy by to od něj nečekal. Dostane ho do žaláře, i kdyby se měl rozpůlit!

V pracovně se probírá získanými důkazy a zvažuje, jak je všechny použít. Je tak zamyšlený, že si ani nevšimne svého pobočníka, který přišel do práce.
"Kakashi, není vám něco?" zeptá se udiveně. Dnes je opravdu zvláštní.
"Ne, nic. Jen jsem se zamyslel," promne si unaveně spánky, "máte hotový ten seznam?" Snad tam bude něco zajímavého.
"Jistě, tady je. Je opravdu obsáhlý, přesto mám pocit, že jsem neuvedl úplně všechny." Předá tlustší stoh papírů.
"Dneska už vás nebudu potřebovat. Můžete jít domů. Zítra pojedeme za panem Namikaze. Musím se ho na něco přeptat." Propustí svého pobočníka, má ještě kopec práce. Bude muset oběhnout pár lidí, aby sehnal všechny důkazy a usvědčil vraha.

Automobil je na tehdejší poměry velmi komfortní. Vítr jim čechrá vlasy a jsou v sídle cobydup. Pán domu je přivítá s úzkostlivě staženou tváří. "Už jste něco zjistili?"
"Ještě mám pár otázek. Mohli bychom si znovu promluvit s vámi a mladým pánem?"
"J-jistě, pojďte do mé pracovny v patře." Zavede oba detektivy do decentně zařízené místnosti a nabídne jim křesla k posezení. "Dáte si něco k pití?" Poukáže k baru. Oba muži odmítnou a sám Minato si nalije plnou sklenku whisky. Polovinu vypije na ex. Musí si spravit pocuchané nervy. Za chvíli přijde jeho syn. Celý bledý je mátožně pozdraví a zapadne do volného křesla.
Kakashi se ujme slova: "Chci vám oznámit, že jsem konečně našel vraha!" Všem v místnosti spadne čelist.
"Vážně, kdo to je?" zajímá se pan Namikaze. Hned jak to zjistí, si to s ním vyřídí.
"Vezmu to pěkně od začátku. Vaše žena byla otrávena. Vrah přišel oknem, a když odcházel, zbytek jedu s vínem vylil na květiny v záhonu. Kushina ho musela znát, protože mu otevřela okno. Dále bych vás chtěl upozornit, že vás manželka podváděla se zahradníkem, ale on to nebyl. Měla zálusk na mladší muže, a proto si vyhlédla dalšího. Bohužel ten o ni nestál a ona se rozhodla, že ho začne vydírat. Zaplatila si služby soukromého detektiva, který je bohužel po smrti. Ale než vydechl naposledy, sdělil mi jméno a v podstatě i motiv vraždy." Prudce pohlédne do šokované tváře svého pobočníka. "Sasuke, vrahem jste vy!"
"To je lež! Proč bych to dělal?!" vzteká se. Tohle už je vrchol.
"Kushina zjistila, že si rád užíváte s muži, a vydírala vás. Chtěla to říct vaší rodině. Fugaku by vás vydědil. Proto jste kývl na její návrh. Přišel jste neohlášeně v noci, jakože přistupujete na její nabídku. Otevřela vám okno a vy jste jí na usmířenou přinesl otrávené víno, které vypila. Stačila jedna sklenička."
"Lžete!"
"Nechte mě domluvit. Včera jsem se zastavil u místního kováře. Tvrdil mi, že kovová tyč, již měla v hrudi, je z nejlepší oceli a široko v okolí ji používá jen společnost vyrábějící lokomotivy, která patří vaší rodině. Byl jsem si to ověřit a mistr mi potvrdil, že jste tam nedávno byl a bral si nějaký materiál. Pak jste se snažil vraždu zamaskovat jako rituál černé magie. Chtěl jste to svést na Hidana. Chodíte sem za Narutem, a proto znáte všechny sloužící moc dobře. A nakonec," přiskočí k černovlasému, chytne ho za ruku a vyhrne rukáv, "máte tady škrábance od trnů."
Vytrhne se mu ze sevření. "Byla to děvka a nic jiného si nezasloužila!" Rozeběhne se ke dveřím, aby unikl. Kakashi běží za ním. Sasuke při krkolomném sbíhání schodiště špatně došlápne a upadne. Jeho tělo se několikrát otočí a sklouzne na podlahu haly. Hatake k němu seběhne. Může konstatovat pouze jeho smrt, zlomil si vaz. Případ je vyřešen, pomyslí si trudomyslně.

Děkuji Rose Mallow za korekturu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smajli Smajli | Web | 2. května 2014 v 9:44 | Reagovat

Ty jsi teda mrcha, od teď už na tomhle blogu nečtu žádnou jednorázovku =D

2 Ivanitko Ivanitko | Web | 2. května 2014 v 12:14 | Reagovat

[1]:Ale kuš, takhle vyhrožovat :)Nemůžu za to, že to vyšlo zrovna na Sasukeho (teda jo, když jsem to napsala), prostě se tam krásně hodil, takový badass.
Je docela vtipné, že k motivu vraždy mě navedla kamarádka, která vůbec netuší co je yaoi, anime či podobné věci. Když mi řekla, že by mohl být gay a Kushinu kvůli tomu nechtěl. Šla jsem do kolen, zavánělo to yaoismem, takže jsem to musela využít, i kdyby nechtěla.

3 Smajli Smajli | Web | 2. května 2014 v 12:23 | Reagovat

[2]: Ať si Sasuke vraždí koho chce, badassové jsou lepší než klaďasové! Ale žes ho nechala tak idiotsky umřít, to ti teda neodpustím! =D

4 a2l a2l | E-mail | Web | 4. května 2014 v 18:10 | Reagovat

Oni na Animefestu beztak zase zavedli maximální počet znaků/slov, že jo? -.- Jde to dost poznat, ale nevyčítám Ti to. Navíc, kdyby se člověk "zbytečně" rozepisoval, tak si to nikdo stejně nepřečte, takže...
Každopádně, jako vraha jsem navzdory všem důkazům (ber to jako ten znak na podlaze, atd.) Hidana nepodezřívala. Už mám v hlavě zavedenou malou výstražnou žárovičku, že na koho to v kriminálkách/detektivkách vede, tak ten to nikdy není :D Gaaru bych podezřívat nemohla, i kdyby bylo nanejvýš jasné, že je to on (je to takovej ňunínek :3), stejně tak ani Naruta ne. Pak jsem chvíli uvažovala nad Minatem, možná to bylo proto, že jsi mi jeho charakter tak zkřivila v Sedle a já si na to navykla :D Nikdy bych ale nečekala, že to bude Sasuke, takže poklony a smeknutý imaginární klobouk ;)
Oni na Animefestu beztak zase zavedli maximální počet znaků/slov, že jo? -.- Jde to dost poznat, ale nevyčítám Ti to. Navíc, kdyby se člověk rozepisoval, tak si to nikdo stejně nepřečte, takže...
Každopádně, jako vraha jsem navzdory všem důkazům (ber to jako ten znak na podlaze, atd.) Hidana nepodezřívala. Už mám v hlavě zavedenou malou žárovičku, že na koho to v kriminálkách/detektivkách vede, tak ten to nikdy není :D Gaaru bych podezřívat nemohla, i kdyby bylo nanejvýš jasné, že je to on (je to takovej ňunínek :3), stejně tak ani Naruta ne. Pak jsem chvíli uvažovala nad Minatem, možná to bylo proto, že jsi mi jeho charakter tak zkřivila v Sedle a já si na to navykla :D Nikdy bych ale nečekala, že to bude Sasuke, takže poklony a smeknutý imaginární klobouk ;)
Dobře jsem si početla, Iv, skvělá práce! :)

5 a2l a2l | E-mail | Web | 4. května 2014 v 18:12 | Reagovat

[4]: Aj, pardon za dvojtej komentář ^.^; Opět mi vypadával net -.-'

6 Ivanitko Ivanitko | Web | 4. května 2014 v 21:07 | Reagovat

[4]:Odhadla jsi to dobře, měli prostor na maximálně 10 normostran. Já sama uznávám, že je to šíleně osekaný, bojovala jsem o každý znak, abych se vešla. I tak mě nevybrali do soutěže, protože jsem si špatně vyložila pravidla. Můj příběh se odehrává mimo prostor anime a to nemělo být. Co už, poučení pro příště.
Sasukeho uhodnout jako vraha zmákl málokdo. Jen Heliet - "To bude určitě Sasuke, protože na něho nic neukazuje" Mě dostala na kolena. Je tam jediná zmínka, kdy může čtenář nad tím uvažovat - Kakashi šel k Shikamarovi sám. Jinak nikde není zmínka, jsem si na to dávala pozor. Já osobně bych Hidana nepodezřívala, je to moc očité.

7 Dráče Dráče | E-mail | Web | 6. května 2014 v 17:59 | Reagovat

Už pár let pravidelně sleduju kriminálky, takže mi bylo jasné, že to bude ten, do kterého by to nikdo neřekl :-D S každým dalším důkazem jsem si říkala - "tak ten a ten to určitě nebude"... Ale že to bude Sasuke, to jsem opravdu nečekala 8-O Ještě k tomu takhle blbě skončil... O_O
Miluju Sasukeho tak moc, až je to nezdravé :D Ale musím říct, že tohle se opravdu povedlo :)

8 Ivanitko Ivanitko | Web | 6. května 2014 v 21:41 | Reagovat

[7]:Těší mě, že jsem nachytala i kriminalofily :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.