Lovecká sezóna / Open season cosplay

16. září 2014 v 7:00 | Ivanitko + Heliet |  Naše snažení
Do života Booga, zdomácnělého medvěda grizzlyho bez jakýchkoliv schopností nutných k přežití v divočině, vtrhne jako uragán vychrtlý a upovídaný jelenec Elliot. Když Elliot Booga přesvědčí, aby opustil svůj pohodlný domov v garáži správce parku a okusil, jak chutná život v opravdové přírodě, věci se rychle začnou vymykat kontrole. Oba hrdinové jsou pouhé tři dny před začátkem lovecké sezóny přemístěni do lesa, kde se musí co nejrychleji aklimatizovat. Oba musí udělat vše proto, aby se jim podařilo rychle sjednotit ostatní zvířata a získat les zpátky. Má to ještě další dva díly :D

Více fotek s naším cosplayem na Deviantartu.


Elliot
K tomuto cosplayi jsme přišly, jak slepí k houslím. Prvně nás nadchlo video na internetu, kde si slečna vyráběla nožky pro satyra a my to prostě musely zkusit. Pak už stačilo vybrat postavu.

Kostým je takový upravený pro lidskou verzi:
- parůžky - všechno je připevněné na čelence. Ouška jsou ušitá z kůže, která je naruby, aby bylo vidět jemnou stranu, která celkem dobře imituje srst a vnitřek je kožešina z bílého králíka. Všechno je to přišité na papírovém podkladu omotaném izolepou pro větší pevnost. Parůžek je pravý, je přišroubovaný a ten druhý kousek je část parohu a drátek vytvarovaný do tvaru ramínka.
- oblečení - ruce a nohy jsou přešité ze zimních legín, které zevnitř mají chlupatou vrstvu. Spodní díl jen otočený, třísla a vnitřní strana nohou jsou přestříknuty bílým sprejem, doporučuju stříkat, když se do toho oblečete. (u této fáze jsme dostaly půl hodinový záchvat smíchu, protože věta "Roztáhni nohy, vystříkám tě." je příliš dvojsmyslná.) Vrchní je na zádech spojený, stačí ustřihnout přebytečnou látku a nechat si pruh, který jde přes rozkrok.
Na rukou jsou z papíru udělané paznehty, které jsou přišité obalené papírmarše (Proužky novin namáčíte do rozmíchané hladké mouky a vody (taková hodně hodně řídká kaše). Proužek namočíte, stáhnete vlhkost mezi dvěma prsty a nalepíte. Nanesla jsem asi 2-3 vrstvy. Nechat pořádně prosychat mezi vrstvami. Po vysušení by bylo ideální na to nanést tmel nebo epoxisovanou pryskyřici (tmel je dobrý latexový). Bohužel jsem tuhle vědomost neměla, ušetřila bych na barvě. Tmel a pryskyřice se po zaschnutí může brousit.
Pak už stačí jen nanést barvu, kterou chcete mít na povrchu, nechat zaschnout a zastříkat leskem.
- ocásek - je udělaný stejným způsobem jako uši
- návleky na nohy - všelijak sešitá látka, doplněná suchým zipem a papentkami, aby vše drželo, kde má a nebylo nic vidět.
o základem je dřevěná konstrukce. Můžete použít cokoli (desky, dřevotřísky), musí to být pevné, nelámané. Vhodné je přidělat boty na podpatku s řemínkem přes nárt. Podpatek jsme samozřejmě uřezaly. Mají už ohnutý tvar a dá se v tom bez problému chodit. Zkoušely jsme dvoje tenisky a prsty jsou v nich buď blbě ohnuté nebo když necháte botu rovnou tak celá váha tlačí na špičku. Rozměry berte s rezervou, každý máme jiné těžiště, takže si to možná budete muset přizpůsobit podle sebe. Před navrtáváním šroubku je dobré si díry prvně předvrtat tenčím vrtákem než je vrut, aby se vám nestalo, že deska praskne. V botech je dobré použít velkou podložku, aby vrut neprojel podrážkou. To se nám podařilo u prvních tenisek.
Dobře si ozkoušejte, jestli všechno drží a jak se vám v tom chodí, abyste měli všechno v cajku, než přejdete k dalším úpravám

o Na řadu přišla montážní (expandní) pěna. Podle pokynů otce (instalatér, má s tím zkušenosti) jsem ji aplikovala. Tubu s pěnou dát do horké vody v kýblu a nechat prohřát. Před nanášením důkladně protřepat. Pěnu nanášet pomalu, žádné divočiny, místo vedle místa. Nedávejte vysoké vrstvy (dvojité), špatně to prosychá a může se to bortit. Nechte tuhnout podle návodu výrobce (asi 2 hod).

o Přijde na řadu vyřezávání. Stačí k tomu ostrý nůž s dlouhou čepelí. Pokud něco ufiknete nechtěně, vždycky můžete pěnu nanést znovu. Pokud je potřeba můžete ji ohladit smirkovým papírem, pak je dobře obroušenou pěnu ofoukat a otřít mokrým hadrem, protože by vám na tom nechtěl držet papír.

o Nanášení papírmarše. Proužky novin namáčíte do rozmíchané hladké mouky a vody (taková hodně hodně řídká kaše). Proužek namočíte, stáhnete vlhkost mezi dvěma prsty a nalepíte na montážní pěnu. Nanesla jsem asi 5-6 vrstev (podle potřeby). Čím víc, tím bude povrch pevnější.
Každou vrstvu jsem nechala den schnout. Záleží na okolní teplotě, můžete stihnout i dvě za den.

o Po vysušení by bylo ideální na to nanést tmel nebo epoxisovanou pryskyřici (tmel je dobrý latexový). Bohužel jsem tuhle vědomost neměla. Tmel a pryskyřice se po zaschnutí může brousit.

o Nakonec stačí vrstva základovky, krycí barvy a lesku. finální verze

Ten samý postup je u prstů.

- nakonec rozcuchané vlasy, které schovají uši a čelenku. Malování je uděláno pastelem. Výborná věc - levná, dobře barví, neolupuje se. Trochu barví na dotek, ale nic závažného. Nejlepší je si křídu naškrabat nožem na prach, postupně rozmáčet a prsty nanášet na tělo. Před prvním použitím doporučuju si to vyzkoušet na kousku kůže, jestli vám to nic nedělá.

Buddy
Sympatický dikobraz, který u mě proslul hláškou: "Milouš."


Kostým:
- bílé kalhoty, tričko, bavlněné rukavice obarvené barvou na textil Duha
- drápy na rukou jsou stočené kornoutky papíru a ty na nohou jsou z pevnější pěny ostřihané nůžkama, obalené papírmarší a nabarvené (postup viz výše) a jsou přilepeny Chemoprénem.


- návleky na nohy - prostěradlo se suchým zipem
- ocásek je z černého králíka
- barva na obličeji pastel (křídy)
- ostny - pásy novinového papíru ( cm široké) stočené do ruličky. Začnete na jednom rožku a snažíte se stočit co nejužší ruličku. Můžete ji utahovat pomocí pravítka, které přiložíte podélně a zatlačíme proti roli. Konec přilepíme lepidlem. Přestříkáno černým sprejem, modrým metalickým (dělá pěkné efekty) a průhledným. Přišito k zádům pomocí šicího stroje.

další cosplaye:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myschelle Tategami Myschelle Tategami | 17. září 2014 v 9:56 | Reagovat

Jujky, ňuňu ono to je roztomilý. :) *má pusu až u uší*

2 Ivanitko Ivanitko | Web | 17. září 2014 v 10:43 | Reagovat

[1]:Roztomilý... v takovou reakci jsem ani nedoufala :3

3 Myschelle Tategami Myschelle Tategami | 17. září 2014 v 14:04 | Reagovat

[2]: Já to myslím vážně :3. Je to takový roztomiloučký a krásňoučký a už je mi z těch zdrobnělin blbě.

4 Ivanitko Ivanitko | Web | 17. září 2014 v 18:57 | Reagovat

[3]:Ty jsi číslo :D, ale Elliot je nádherně měkoučký a heboučký to jo.

5 Myschelle Tategami Myschelle Tategami | 17. září 2014 v 21:41 | Reagovat

[4]: Ale vážně, vy dvě tam vypadáte celkem roztomile.  A já... zapoměla jsem, co jsem chtěla říct. -_-

6 Y. Y. | E-mail | 19. září 2014 v 20:44 | Reagovat

jej :) jak řekla M. T., vypadá to roztomile :) :) i když mě by to vyrábět nebavilo, přece jen, jsem kluk :D

7 Ivanitko Ivanitko | Web | 19. září 2014 v 21:25 | Reagovat

[6]:Páni k nám zavítal klučina. *cítí se polichoceně* I kluci dělají cosplaye.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.