Berserk: Zlatý věk

18. listopadu 2014 v 7:00 | Ivanitko |  Doujinshi a recenze


Děj filmu Berserk: Zlatý věk je rozdělen do tří částí:
I. Královo vejce - Guts při jednom z mnoha vojenských tažení potkává Cascu a charizmatického Griffitha, vůdce žoldácké skupiny Jestřába a držitele záhadného přívěšku - Behelit. Guts mu očividně padne do oka a stane se jedním z nich. Mezi členy družiny najde skutečné přátele a postupem času získá pozici jako velitelova pravá ruka.

II. Bitva o Doldrey - Guts, stále ve službách jestřába, pociťuje důsledky rozhovoru svého velitele s princeznou Charlotte: cítí se nedoceněný a podvedený. Po triumfu nad nepřátelskou armádou Griffith oznamuje, že dobyje poslední nepřátelskou pevnost Doldrey obývanou legendárními bojovníky.

III. Pád - Kumpanie Jestřába se bez Griffitha a Gutse skrývá v tmavých lesích a pod velením bojovné Cascy jen s vypětím sil vzdoruje královské armádě. Potřebné povzbuzení přinese návrat neohroženého Gutse a k obnovení původní síly má dopomoci osvobození uvězněného vůdce Griffitha. Výsledkem je trpké zklamání a složité dilema pro Cascu. Sled událostí ale vzápětí nabere zcela jiný směr, do hry se vrací talisman Behelit a o slovo se konečně rázně přihlásí démoni. Nastává temná éra, Griffith je postaven před osudové rozhodnutí a začíná věčný boj Gutse s přízraky - zrodí se Black Swordsman.

Můj vlastní názor:
Anime není vůbec špatné, sice bych spíše doporučila číst mangu, je mnohem výpravnější a šťavnatější. Paradoxně začíná jakoby na konci. Potkáváme Gutse, člověka, který je drcen osudem. Za to zfilmovaná verze jde v normální časové ose, pěkně od začátku. Záleží tedy na vás, jestli jste víc čtiví nebo se chcete jen kouknout, či chcete vědět mnohem více, než vám nabídnou filmy.

Příběh má dobrou dějovou linku, která přináší jak napětí, tak vtipné okamžiky či nádech nějakých vášnivých citů. Je tam i několik rejpů, které se bohužel nedostaly do anime. Věčná škoda, každopádně sex v manze není žádné tabu mezi stejnými pohlavími :3, ano yaoistky mohou čenichat. Jen tento příběh není nic pro útlocitné dušičky, protože autor se vyřádil ve všech možných úhlech lidského těla vně i vevnitř (čtete: masakr lidského těla na kousky), takže běžně tak lítá vzduchem všechno možný.

Obsazení postavami je perfektní.
Guts mi okamžitě přirostl k srdci, je mužný (seme) a máchá velkým mečem, skoro traverzou. Trochu mi připomíná Zora z One piece, taky trénuje, aby dokázal unést svůj meč.
Griffith je druhá hlavní postava, ale já si ho moc neoblíbila. Prvně jsem si myslela, že je to dívka… opravdu není. Rozehrává vlastní hru, kde používá lidi jako figurky, nástroje k získání moci. Jen Guts mu trochu přiroste blíž, než je nutné a to se mu stane osudným.
Z vedlejších postav bych vyzvedla Cascu. Je to dobrá holčina, která se ničeho jen tak nelekne. Chová něžné city ke Gruffitovi, ke smůle Gutse. Milostný trojúhelník, ale nebojte zas tak vášnivé to není.
Manga zatím stále vychází a anime je jakoby ukončené.

Pár obrázků z filmu:


S princeznou Charlotte, s kterou později bude dělat ehm zajímavější věci.


Slavný Behelit - to červené v ruceDáme i pár fanartů:

Cosplay


A na konec yaoi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ai Eater no Kuroyake Ai Eater no Kuroyake | Web | 18. listopadu 2014 v 19:41 | Reagovat

Berserka čtu jako mangu a nehorázně ji miluji =3 Stále jsem se ovšem nedokopala pro shlédnutí těchto filmů nebo anime T_T Ale po téhle recenzi se na to asi kouknu ^^*

2 Ivanitko Ivanitko | Web | 20. listopadu 2014 v 11:09 | Reagovat

[1]:Pokud čteš mangu, tal bych se asi nedívala. Je to hodně osekané a ty dobré scény tam moc nejsou, ale pokud nemáš co dělat, tak se koukni, bránit ti nebudu :D

3 Akino Akino | 20. listopadu 2014 v 16:13 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, v nejbližší době se určitě podívám :)

4 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 19:40 | Reagovat

[3]:Jestli máš čas tak se koukni, je to řežba :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.