Dračí jezdci II.

3. února 2015 v 7:00 | Ivanitko + Shirayuki |  Dračí jezdci
Kluci doprovodí Uchihy k Peinovi, ale při čekání se setkají dvě tvrdohlavé a povýšené hlavy: Hidan a Sasuke. Jejich špičkování bude mít velmi nepříjemnou dohru.


Deidara mlčky s úžasem sledoval ladné křivky létavců. Kůže se jim leskla temnou černou barvou, na hlavě i ocasu měli ostny a z nozder se jim téměř zvedal dým, jako by se chystali každou chvíli chrlit oheň. Oddechovali po dlouhém letu, ale přesto s hlavou vysoko pyšně zdviženou a pohledem si pohrdavě sjížděli zvířata jim tak podobné a přesto barvou odlišné. A jejich jezdci se zdáli ještě impozantnější, nehledě na samotného vůdce klanu, dva mladší muži, s hřívou vlasů stejné barvy jako jejich přátelé, s nimiž se kdysi otiskli, působili velmi nebezpečně.
Pomalu sklouzli ze sedel na rovné nohy, ani trochu se nezakymáceli, ačkoliv přistáli na hrbolaté skále a po cestování, kdy museli sedět celou dobu s nohama roztaženýma. Což by ne každý zvládl.
Takoví… hnusní…, odfrkla si Katsu a dalo jí velkou práci, aby nedala najevo, jak moc nervózně a nejistě se cítí.
Jo, jsi mnohem hezčí, přitakal blonďatý a myslel to skutečně upřímně.
.
Hidan vyšel veliteli výpravy vstříc. Nebál se, ale vyloženě ve své kůži nebyl. Z vysokého muže sálalo něco divného… něco temného. Nenechal se však zahanbit a neprojevil jediný náznak nevole na obličeji. "K místu setkání je to ještě hodina cesty. Můžete si oddechnout. Určitě jste letěli dlouhou dobu a jste unavení."
Susanoo pobouřeně roztáhla křídla. Co si o nás myslíš?! Vypadáme jako nějací nezralí jezdci!
Hidan byl nucen sklopit pohled dolů, nevydržel jí opětovat pohled, příliš z ní sálala povýšenost. "Omlouvám se, pokud jsem vás urazil. Samozřejmě záleží na vás." Obrnil svou mysl proti cizímu nahlédnutí a v duchu na ni dštil jednu nadávku za druhou.
Madara se po bleskové domluvě se svou dračicí rozhodl. Rukou v rukavici z černé kůže pohladil její ladný krk. Ostatně i jeho zbroj vypovídala o jeho postavení. Nejlepší řemeslníci vyrobili černé plátkové brnění. Vše bylo účelné, ale provedené s takovým umem, jakoby to dělali sami elfové. O čemž i Jashin pochyboval. Ti ovládali svá území, kde chovali zlaté draky. Do ostatních zemí nikdy nezavítali a ani nijak netoužili s nimi komunikovat.
"Poletíme ihned. Není třeba ztrácet čas. Veď nás, jezdče," rozkázal Madara a upřel svoje temné oči na Deidaru. "Skutečně chatrné přivítání, když posíláte i ženy."
.
Blonďák jen tiše zaskřípal zuby a ve vzteku upřel na muže rozhořčený pohled, což mu spíše bylo k smíchu. "Já nejsem žádná ženská," odsekl podrážděně dřív, než si stačil dát pozor na pusu a na tón, kterým odpoví. Pak se trochu zarazil a odkašlal si: "Chtěl jsem říct, že… no, že jsem… muž, hm." Radši se nedíval na to, jak se teď Hidan tváří, určitě se stane obětí jeho vtípků po dlouhé týdny.
Výraz černovlasého se téměř nezměnil, jen trochu přivřel oči. "Ano. Jak vidím, tak ale nevychovaný drzoun. Jistě standart v tomto kraji," odpověděl a jeho dračice podrážděně přitakala.
Setkala se tak s nepříjemným pohledem Katsu, která k ní možná i vyslala tajně nějaká nepěkná slova, na která se jí dostalo hlasité odpovědi: A jejich draci jsou drzí jako nevychovaní holubi. Odfrkla si.
"No, raději nasedněme, než nám ukážete vaše další příšerné díry ve slušném chování," řekl nakonec Madara a povýšeně se zase vyšvihl do sedla.
.
Hidan je bezmocně stiskl pěsti. Věděl naprosto přesně, kdo by potřeboval pár lekcí slušného chování. Vyšvihl se Jashinovi do sedla a utáhl si popruhy, aby nesletěl. On je měl vést a Deidara uzavírat jejich průvod. Seskočili se skály a mácháním křídel začali nabírat výšku. Bělovlasý jezdec se snažil nevnímat pronikavý pohled Madarovy dračice. Měl silné nutkání se ošívat a jen silou vůle to nedělal. Modlil se, aby jim cesta uběhla co nejrychleji. Silou mocí přitahoval místečko, které vybral Pein k setkání. Chtěl se břemena doprovodu zbavit co nejdřív. Dokonce ani neměl radost ze záměny parťáka. Jindy by okamžitě přitakal, ale před návštěvou ho jaksi přešla chuť dorypovat.
.
Blonďák mlčky seděl v sedle a radši koukal na vlastní ruce. Připadal si tak trapně! Celé to pokazil, jsou první, které návštěvníci vidí a podle nich si jistě budou vytvářet předčasné názory o celém kraji. A podle toho, co se stalo, je mají za pěkné nevychovance.
Nevyčítej si to, stalo se, ale nezměníš to. Prostě se na to vykašli, prohodila k němu Katsu, i když sama se zdála dost nervózní a zklamaná. Soustřeď se teď na náš úkol, nevím proč, ale ti Uchihové jsou divní a nevěřím jim nos mezi očima.
Povzdechl si. Poznámku o tom, že se jí nezdá každý, se kterým má nějaký problém, si radši nechal pro sebe. Pohádat se ještě s ní, to by mu ještě scházelo ke skutečnému infarktu.
.
Jashin letěl rychle a svižně. Ani mu nebyla přítomnost třech černých draků za zády nejpříjemnější. Spolu se svým jezdcem se modlili, aby Madara neměl zájem udržovat konverzaci. Naštěstí jejich prosby byly vyslyšeny a let proběhl v tichu protkávaném jen šustěním křídel a větru. S tichým zaduněním slétli draci k zemi, kde už je čekali Akatsuki, bylo tam několik hlavních členů a pár nižších. Dovedli výpravu k Peinovi, který s modrovlasou společnicí očekávali jejich příchod.
"Vítejte." Nejvyšší vedoucí společenstva předvedl drobnou úklonu na důkaz přízně. Nechtěl si Madaru rozhněvat hned na začátku. "Půjdeme tímto směrem k zasedání," mávl rukou k nedaleké loučce, která byla připravena pro dlouhé vyjednávání.
Nejstarší Uchiha nedal ve své tváři znát nic z toho, co si myslel. Vydal se sám za zrzavým jezdcem a oba mladší muže nechal za sebou. Nebylo třeba, aby šli s ním.
.
Nastala trapná chvíle ticha. Dei mlčky přešlapoval, ruce nervózně sevřené v pěsti. Najednou sebou cukl, když se k němu přiblížil něčí stín. Zdvihl hlavu a zůstal koukat do tmavých hlubokých očí staršího z Uchihů. Trochu ucouvl, nebyl jim zrovna schopen bezmezně důvěřovat. "Co se děje?" otázal se. Cítil, jak sebou dračice trochu ošila, nervózní z toho, že se ten chladný dlouhovlasý muž přiblížil tak blízko k jejímu jezdci. Nebezpečné. Odfrkla si.
Beze změny výrazu poznamenal: "Strýc je někdy… méně přívětivý k lidem, obzvlášť když je podrážděný. Měli jste pravdu, let byl znavující."
Uslyšeli uchechtnutí. Mladší z bratrů se na ně posměšně podíval. "Proč ho omlouváš, Itachi? Tohleto stvoření si to zasloužilo. Stejně jako jeho tupý parťák." Podíval se koutkem oka na Hidana.
.
"Ty jeden malej…" Hidan okamžitě vyjel na mladšího Uchihu, ale Jashin mu křídlem zakryl výhled na provokujícího mladíka. Héj, ty vůbec nestojíš při mně a to si říkáš můj drak?! Osočil se na svého druha.
Uklidni se, představ si, co by ti řekl Pein, kdyby ses porval s návštěvou. Asi by tě moc nepochválil.
"Taková malá ještěrka tě chrání? Asi se neumíš moc ovládat, když tě tvůj dráček musí hlídat." Sasuke se pitvořil, konečně měl příležitost se taky projevit, aniž by si vysloužil kárání od Madary.
Já mu dám takovou ještěrku, až mu zle bude, rozohnil se Jashin. Neměl rád takové nemístné utahování, strpěl ho jen od svého jezdce. Narovnal se pěkně do výšky a upřel pobouřený pohled na Uchihu.
.
Ani Dei necítil k Uchihům nijak velké sympatie. Ten malý se choval jako namyšlený frajírek a úplně ho iritoval, ale na rozdíl od Hidana měl dost rozumu a nenechal se k ničemu vyprovokovat, přestože měl chuť dívat se, jak jeho dračice rozhání ty parchanty svými drápy a ostrými zuby. A ten starší, Itachi, ho zase vyváděl z míry svým klidem, asi byl na výstřelky svého bratra zvyklý. "Hoď se do klidu, jo?" řekl směrem ke světlovlasému jezdci, div ne až mateřsky autoritativním tónem.
.
"Tak do klidu jo?" odfrkl si Hidan a hodil po Deidarovi kyselým ksichtem. Neměl v plánu nikoho z nich poslechnout. Musí tomu prckovi srazit hřebínek. "Hej ty, prtifousi, když umíš tak vyskakovat, tak bys měl dokázat, i že umíš pořádně lítat."
Hidane, ne, tohle nedělejme. Jashin na to měl naprosto jiný názor. Byť by svého jezdce podporoval ve všem, tak teď by si takové srandičky měli odpustit.
"Že váháš. Vy z Akatsuki jste pěkný lempli, pokaždé vám dáme na frak a klidně to dokážu i teď. Kam to bude?" Sasuke v tom měl jasno, roznese je na křídlech svého pekelně rychlého draka.
"Míli odtud je borovice. Takže k ní a zpět." Jashine, nachystej se, bude to jízda, přece se nenecháme zahambit takovým prckem! Světlovlasý těšil, byl si celkem jistý, že to zvládnou.
Pak si nestěžuj, až dostaneme vynadáno. Jeho ametystový drak roztáhl křídla a nachystal se ke startu.
.
To snad nemyslel ten pitomec vážně?
Dei se uchechtl, jak Katsu vyjádřila jeho myšlenky. No, měl celkem představu, jak to skončí. A docela rád by se na to podíval. V tomhle ohledu byl Hidan stejný jako oni, potřeboval, aby mu někdo srazil ego.
"Sasuke, měj rozum aspoň ty, když ne tohle dítě v těle dospělého, ještě něco vyvedete a strýc mi to dá sežrat za oba, zatímco oni se budou blbě tlemit," pokoušel se starší Uchiha domluvit svému sourozenci, aby zchladil jeho horkou krev. Opravdu tu byla vysoká pravděpodobnost, že se něco stane, v tom souhlasil s blondýnem. Znepokojeně sledoval, jak jsou draci napjatí a očividně se v nich též zvedala divoká povaha. Tohle nedopadne dobře, buď pro jednu, nebo druhou stranu.
.
"Bratře, jsi vždycky tak moc upjatý. Copak nechceš hájit krev Uchihů? Já v tom mám jasno, nenechám se shazovat nějakýma poletuchama a teď ustup, ať tě Chidori nesejme křídlem," doporučil mu Sasuke a vyhoupl se do sedla, kde si připevnil nohy řemínky stejně jako Hidan o kus dál.
"Tak co, Uchiho, připraven?" Mladík na temném draku jen lehce přikývl. "Hodím kámen, jakmile spadne na zem tak můžeme začít." Už předtím zvedl ze země oblázek a teď ho hodil do výšky. Vteřinu po jeho dopadu se do trsů trav zaryly drápy a v okolí se zvedl mocný vítr od máchajících křídel.
.
Uzavřeme sázku, po kom z nich skončí na zemi jenom flek? zeptala se Deidarova dračice poťouchle a vydala jakýsi hrdelní zvuk podobný smíchu.
Tohle je vážný, odvětil Dei a po očku koukl na Itachiho. "Co teď?"
"Musíme za nimi. Sasuke je dobrý letec, ale má sklony k tomu nechat se strhnout a to jde rozum stranou."
Jako bys nikdy nebyl takový, poznamenal Uchihův drak s pohledem namířeným za vzdalující se dvojicí.
Ne, on je jako z dračích vajec, asi má v sobě víc Madary, než je zdrávo. Itachi si povzdechl a jal se připravit svého draka k odletu. Blonďák s Katsu byli též hotoví a mohlo se vyrazit. Země se zbrázdila pod dalšími mohutnými drápy a křídla vydala závan silný jako rána do bubnu, rezonující až do kostí.
.
Natrhneme jim prdel! Nechal se slyšel Hidan a přidržoval se sedla. Zatím letěli o hlavu rychleji, měli lepší start a získali tím malinkou výhodu. Vzduch jim svištěl okolo uší, jak do toho dávali vše a letěli jako o život.
Sasuke se nechtěl nechat zahanbit a v duchu popoháněl svého draka k lepším výkonům. Jako hrdý Uchiha neuznával nic než vítězství. Někde vzadu zaregistroval letící siluety dvou dalších jezdců a jakýsi neurčitý tlak na mysli. Itachi se mu tlačil do hlavy. Obrnil svou mysl silněji, aby k němu nemohl, teď se musel soustředit na mnohem důležitější věci.
.
Starší Uchiha, který se momentálně pokoušel proniknout do mysli svého nezvedeného sourozence, se nespokojeně zamračil. Ve vlasech mu ulpěly drobné kapičky vlhkosti, jak letěli celkem vysoko a taky nebyli ve zrovna slunečné oblasti. Nesnáším, když tohle dělá. Vždyť se můžou zabít.
Jeho drak si neurčitě odfrkl a přitáhl křídla blíže k tělu, jak nabrali vzdušný proud.
I Deidara zkoušel, co se dalo, aby domluvil svému příteli. Jenže bez výsledku, Hidan se moc soustředil na jednu věc a nepřipouštěl si myšlenky na nic jiného. A křičet by nepomohlo, vítr jim rval slova od úst a nedolehl by ani o pár metrů dál, natož pak k druhým jezdcům.
.
Hidan se Sasukem letěli blízko sebe. Nedbali vůbec na ty nejzákladnější pravidla letu. Honili se jen za vítězstvím. Borovice se rychle přibližovala. Jenže tomuhle místo se neříkalo Větrná hůrka pro nic za nic. Oba letce zasáhl silný boční vítr překvapivě, bez předchozího upozornění. Divoký živel si s několika tunovými tvory nelámal hlavu. Došlo k tomu, že dračí těla do sebe narazila a křídla ztratila ten správný tvar, aby je udržela na obloze. Les se přibližoval smrtící rychlostí.
Jashin měl co dělat, aby nějak zbrzdil jejich pád. I tak jeho tělo přelomilo pár statných stromů, než žuchlo na zem a vyrylo za sebou širokou brázdu.
Chidori na tom byl obdobně. Snažil se sletět tak, aby nepřizabil svého jezdce na hřbetu, i tak měl pocit, že jeho mysl, s kterou byl neustále spojen, na chvíli odpadla.
.
Už z dálky bylo vidět, co se stalo. Oba draci pronásledovatelů dosedli na nedalekou mýtinu, protože kolem byly stromy příliš blízko u sebe, aby mohli přistát mezi nimi. Itachi spěchal za svým bratrem a našel ho pochroumaného mezi kapradím vysokým po pas, šedavým mechem a dalšími křovisky, musely se mu při pádu utrhnout řemeny od sedla nebo si je špatně utáhl. Zřejmě propadl hustými stromy a několikrát se s nimi nepěkně setkal. Ale v bezvědomí nebyl, i když by mu to přál. Aspoň by si pamatoval, že si nemá dělat, co chce. Chidori se nacházel opodál, pajdal na levou zadní nohu a křídlo na stejné straně měl na několika místech protržené od ostrých větví, jinak to nejhorší asi sklouzlo po šupinách, snad žádná vnitřní zranění u nikoho.
Deidara spěchal ke svému druhu, ale už když přicházel blíž, bylo jasné, že tohle bude vážné.
.
Hidane? Hidane! Jashin zoufale volal na svého jezdce v sedle, ale neodpovídal mu. Navíc na něj neviděl, měl hlavu zaklíněnou pod stromem. Chvíli se snažil odtamtud dostat, musel napnout všechny síly. Když se mu podařilo odskočit, tak lesní ticho protnul nelidský výkřik. Byl od Hidana, který byl ramenem nabodnutý na polámaný strom, pod nímž byl jeho drak uvězněn.
Bělovlasému jezdci se zdálo, že mu právě někdo utrhl rameno, jak roztříštěné dřevo vyjelo z jeho těla. Se zmučeným zasténáním se chytil za krvácející místo. Nárameník, co ho ráno spravil jen naoko, byl nenávratně pryč a místo něj, zela díra lemovaná oškubanou tkání.
Hidane, řekni něco, zazoufal si ametystový drak. Cítil od svého partnera jen nezměrnou bolest. Sám měl roztrženou kůži na přední noze, ale nebylo to tak vážně jako tohle. Dračí šupiny ho při pádu ochránily, což se u jeho človíčka nedalo očekávat.
.
Když ho Deidara uslyšel, škubl sebou ve zlé předtuše, že se opravdu něco stalo. "Zlomil sis něco nebo ses napíchnul?" křikl nahoru, Jashin nepouštěl do své mysli nikoho jiného než svého partnera, tak nemohl mluvit ani s drakem.
Itachi si přiklekl k bratrovi. "Nevstávej," řekl sice jemně, ale za to dostatečně autoritativně, aby věděl, že ho tím opravdu naštval. Sáhl do svých sil a začal léčit lehká zranění, co měl Sasuke na těle. Snad to nebude zlomenina, to by museli za Madarou.
.
Hidan mu nedokázal slovně odpovědět, poslal mu jen myšlenku o tom, že se nemá starat. Přestože se snažil, tak v ní bylo cítit, co právě prožíval.
Jashin se otočil tak, aby na svého jezdce viděl. Vypadal bledě, čelisti pevně sevřené, mezi prsty rukavice mu prosakovala krev. Hidane…
Leť za Kakashim…
To Jashinovi stačilo. Byť byl potlučený po pádu, tak popoběhl k mýtině, kde byli Katsu a Amaterasu čekající na své jezdce. Odrazil se, urputně máchal křídly, aby se odlepil od země a vznesl se i se svým zraněným jezdcem.
"Itachi, nic mi není," odstrčil Sasuke bratra a belhal se ke svému draku. Okamžitě začal zjišťovat jeho zranění. Promiň, tohle jsem nechtěl. Pohladil ho po křídle a svou životní energii přeměňoval na léčivou.
.
"Říkáš to, jako bys nebyl rád, ty blázne," zavrčel jeho starší bratr a pohlédl k nebi, jakoby pro pomoc. "Za něj se omlouvám, je celý Madara," řekl směrem k blonďákovi.
"Hmm." Deidara přemítal, že měl Hidana nějak sundat a aspoň nějak zastavit to krvácení, aby neztratil moc krve.
.
Chidori, nebolí to moc? Byla to otázka spíše do etéru, měli propojenou mysl, takže moc dobře cítil, že ho to bolí. On taky nebyl úplně fit, ale pro svého draka by udělal cokoliv. Ruku položenou na protržené bláně křídla mu ji hojil. "Itachi, když už se tak nabízíš, tak mi pojď pomoct."
.
"Počkej, až se to dozví Madara," poznamenal starší Uchiha, když k němu přišel a přidal ruku k dílu, doslova.
Dei se mezitím šel posadit ke Katsu a z nudy začal trhat trsy trávy kolem sebe. Myslíš, že se z toho dostane?
Jasný, Hid zvládne o dost víc, uklidnila ho dračice a drcla parťáka do tváře.
.
"Itachi, musíme mu to říct? Víš, jak bude vyvádět, až se to dozví? Bude řádit jako černá ruka. Nezamlčíme to?" Sasuke se prosebně díval na svého bratra. Jak vypadal předtím namyšleně a snobsky, tak teď při ohrožení jeho draka zkrotl a obával se Madarova hněvu. Nebyl příjemný ani normálně, a ne když ho tímhle zjištěním ještě naštvou. Přitom to měla jen sranda na pokoření toho bělovlasého. Neměl si vyskakovat.
Stejně by se to dozvěděl, když jim chybí jeden jezdec, poznamenal věcně Chidori a sledoval, jak se bratři činí.
"Zasloužil bys pětadvacet na zadek, víš?" poznamenal Itachi, ale byla pravda, že by to zřejmě odnesl i sám a ne jen Sasuke. Rozhodl se to zatím neřešit, pak se rozhodne definitivně, beztak by se to Madara dozvěděl a ještě by bylo zle, že mu to zatajili.
Sasuke jen nespokojeně zabručel a začal zkoumat drakovu nohu, na kterou napadal. Jak moc s tím můžeš hýbat?
Jde, to asi to bude jen naražený, doufám, že to nebude nic vážnějšího. Chidori by se nejradši neviděl a to ještě svého jezdce podporoval. Byli stejně horkokrevní, šli do všeho po hlavě a dneska doslova.
.
Když Uchihové společnými silami dali dohromady Sasukeho draka, mohlo se i s Deidarou vyrazit zpět. Letěli mlčky, každý zabraný do sebe a svého draka, ale i ti byli spíše potichu. Katsu zabijácky pokukovala po ostatních dvou dracích. Už jí připadalo, že snese přítomnost maximálně tak Jashina, tihle se jí prostě vůbec nelíbili, byli moc namyšlení, stejně jako jejich pánové. A Susanoo vůbec, z toho šla až hrůza. Víš, co mě napadlo?
Dei přesunul pohled od lesů pod sebou na šupiny své dračice. Co?
Kdyby se ten pitomec napíchnul nějak šikovněji, a ne jen do ramene, mohli jsme mít od těch jeho keců pokoj.
Blonďák se uchechtl, poplácal Katsu po krku a zastrčil si zpátky do culíku pár pramínků vlasů, co mu díky větru vyklouzly.
Sice nespěchali tak, jako předtím, takže to zvládli za delší dobu, ale i tak celkem brzo míli překonali a přistáli na zemi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Okami Okami | 3. února 2015 v 19:35 | Reagovat

Super!
Nečekala jsem, že se Hidan nechá napíchnout hned v 2. díle :DDDD.

Tak mě napadá, že Madara ani nepotřebuje draka. Jeho ego ho bude nadnášet :D *možná má spešl těžší zbroj, aby neodlít. :D*

2 leleia leleia | E-mail | Web | 3. února 2015 v 20:37 | Reagovat

Tohla kapitola je přesně to, co jsem potřebovala. Po nervy drásající lekci v autoškole je mnohem účinnější, než višňová zmrzlina :3
Že by se Dei o Hidana bál? A Sasík by vážně zasloužil pětadvacet na holou... od Madary :D :D

3 Okami Okami | 4. února 2015 v 6:18 | Reagovat

[2]: Od Madary  :D. Lol

4 Sabaku no Naomi Sabaku no Naomi | 4. února 2015 v 7:54 | Reagovat

Sasukeho Chidori je dokonalá, hodně jsem přemášlela nad tím, jak se asi ten bude jeho drak jmenovat a tohle mě nenapadlo, i když je to geniální nápad. Taky je to ideální šílenec, nehohl jinak, než že se rozseká :D . A starší bráška na uklidňování je taky povedenej charakter...
Zatím se mi teda nezdá, že by se k sobě nějak měli, ale tak budu hodná yaoistka a počkám :D . Jinak zmínka o Větrné hůrce mě potěšila vzhledem k tomu, že tu blbost právě čtu :D .

5 Ivanitko Ivanitko | 4. února 2015 v 12:13 | Reagovat

[1]:To s tím Madarou je dobrý :D Aspoň se Susanoo dobře lítá. Nemá takovou zátěž.
[2]:Jj, to by se vám líbilo, explicitní potrestání. On už si to Madara vyřeší :D
[4]:Vymýšlet jména draků byla sranda :3, vždycky aby to bylo vztažené k dané postavě. Sasuke je mladý a bujný a Itachi je starostlivý jako v anime.
Větrnou hůrku jsem nikdy nečetla, a ani mě nenapadlo, že je to název knížky :D

6 Sabaku no Naomi Sabaku no Naomi | 5. února 2015 v 8:44 | Reagovat

[5]: To věřím :D . Ta knížka se jmenuje Na Větrné hůrce, je to od Emily Bronteové (sestry Bronteovy, víš o koho jde, že? ) a je to blbost :D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.