Získat srdce lva V. - Zmrzlina

30. dubna 2015 v 7:00 | Ivanitko + Smajli |  Získat srdce Lva 2
Letní dovádění ve vodě je osvěžující a je při něm kopa zábavy. Mimoto k horkým dnům neodmyslitelně patří i zmrzlina.


Oba mladí Uchihové konečně celí propocení dorazili domů.
"To vedro mě jednou zabije," zakňoural Shisui a volným koncem trička si utřel zpocené čelo.
"Mě asi taky, přišlo mi jakoby snad v té městské i topili! Se můžu jít vyždímat!" zabrblal Itachi. V těchto letních měsících vždycky uvažoval o stříhání. Pod dlouhými vlasy bylo pekelně teplo.
"Slyšíš to?" zarazil se krátkovlasý mladík a našpicoval uši. "Jako by byl někdo na zahradě se Sasukem." Zvláštní.
Bez pobídky se rozešli směrem, odkud slyšeli hurónský smích a cákání vody. Naskytl se jim pohled na Sasukeho, který se urputně snažil utopit Naruta.
"Cítím tady nějaké dva vodníky, jestli bych je neměl jít srovnat do latě!" ozval se Shisui a přistoupil blíž k okraji bazénu.
.
"Jenom jeho!" namířil Sasuke obviňujícně na Naruta prst, načež ho Uzumaki rozveseleně plácl po hřbetu napřažené dlaně se slovy: "Neukazuje se, to tě doma neučili, Sasu?"
"Ty…!" nejmladší Uchiha se znovu s krvežíznivým výrazem pokusil svého kamaráda zpacifikovat. Celkem se mu to i dařilo, oproti Narutovi měl trénink z aikida, takže ho několikrát potopil pod hladinu a podržel ho tam, blonďáček si ovšem něco takového nemínil dát líbit, takže z toho nakonec byla spousta vřískotu, vyhrožování a smíchu. Navzdory Sasukeho čerstvě dovršené a Narutově blížící se dospělosti blbli jako malé děti, cákali na sebe a vzájemně se snažili dostat pod vodu.
.
"Teda, Shisuii, nezdá se ti, že bysme měli zasáhnout, než se vážně utopí?" nadhodil pobaveně Itachi a postavil se vedle svého bratrance, zatímco pobaveně sledoval skotačící kluky, "na koho sázíš, že vyhraje?"
"Ani jeden, protože se utopí navzájem. Měli bysme je zpacifikovat, každý si vezmem jednoho," rozhodl Shisui. Voda vypadala v tom pařáku naprosto neodolatelně. Shodil sebe svršky a jen ve spodním prádle skočil do bazénu, pro plavky se mu jít nechtělo a byla tu návštěva, takže nemohl jít naostro. Skočil do vody, sice měl pocit, že málem dostal infarkt, ale okamžitě si zvykl. "Pohni trochu sebou," zavolal na lelkujícího Itachiho u schodů a trochu mu pomohl vodní sprškou.
"Ty jeden vodomile!" křikl Itachi a hned se dal do pronásledování bratrance místo toho, aby šli prvně roztrhnout od sebe dva výskající kamarády.
.
"Vidíš to? Vidíš to?! A nám se posmívali!" ukázal Sasuke v zápalu vodní bitvy na své dva starší příbuzné, kterak se naháněli po bazénu. "Pak kdo se tu chová jako malej."
"Ty se tak nemusíš chovat, Sasuke, ty seš malej," popíchnul ho Naruto a cákl na něj znovu.
"No to říká ten pravej, prcku. Seš o tři cenťáky nižší!" vyplázl na něj Sasuke jazyk a vlepil mu výchovný pohlavek, až to mlasklo, jak měl blonďák mokré vlasy.
"Tak to bych to měl napravit, ne?" uculil se Naruto, a než se Sasuke vzpamatoval, dostal se svému kamarádovi za záda a bez okolků se mu vyškrábal za krk.
"Hej!" protestoval Uchiha se smíchem, hlavu v uvěznění Narutových opálených stehen, "no počkej!" Potopil se pod hladinu a schválně až na dno, aby dostal pod vodu i Uzumakiho hlavu.
.
Shisui se statečně bránil Itachiho útokům. Nebyla by to pořádná bitka, kdyby si ani jeden z nich necucl pořádně vody.
"Itachi, do-blblbl!" vykřikl, ale zbytek věty zanikl ve vodním živlu ve formě bublinek.
Dlouhovlasý Uchiha ho milostivě pustil a sledoval, jak bratranec ze sebe vyhekával vodu a protíral si oči, aby aspoň trošku viděl. Neopomněl sledovat i zbytek osazenstva. V hlavě se mu vylíhl dobrý nápad. "Shisuii, pojďme hrát na kohouty. Když jsou jako malí, tak je můžeme vzít na ramena. Beru si Sasukeho a ty Naruta."
"Cože?" ozval se přidušeně, ale ihned mu došel význam těch slov, "Jasně, jdem na to." Připluli každý ke své oběti a vyhodili si je na ramena.
.
Sasuke překvapeně vyjekl, když se náhle ocitl za krkem svého staršího bratra, ale velmi rychle mu došel význam tohoto postavení. Kohoutí zápasy nehrál už pěkně dlouho. Pokusil se na Itachiho ramenou trochu pevněji usadit, ale že by to bylo nějak moc stabilní křesílko, to zrovna ne.
"Seš si jistej, že mě uneseš?" zeptal se dlouhovlasého Uchihy s pochybovačností, která Itachiho skoro až urážela.
"Myslíš těch tvejch šedesát kilo, nebo kolik máš?" prohodil jeho bratr ironicky, "no, to mě teda vážně strhne."
"No, jen aby sis pak nestěžoval," zasmál se Sasuke, zatímco Itachi chytil jeho kolena. Pustili se do hry s vervou a nadšením, obě dvojice nadělaly hodně povyku a spolupracující se navzájem povzbuzovali. Odzápasili několik kol a jejich skóre bylo pořád vyrovnané.
.
"Remíza, končíme," zahlaholil Shisui a potopil se, aby Naruto mohl dolů normálním způsobem.
Právě včas, přišla je zkontrolovat Mikoto, z obývacího pokoje viděla, jak se tam všichni čtyři snaží jeden druhého utopit. "Kluci, už toho nechte, nebo se s takovou rozmočíte. Pojďte ven, mám v mražáku zmrzlinu." V takovém horku jim určitě přijde k chuti.
"Jo, už jdeme," odsouhlasil Itachi. Ještě chvilku se ráchali, než se s konečnou platností začali soukat ven. Shisui stál ve vodě, hned za Itachim, a jak bratránek šplhal ven, nenapadlo ho nic lepšího než mu stáhnout mokré trenýrky a rychle se ve vodě odrazit do bezpečné vzdálenosti.
"Ty debile!" vykřikl Itachi pobouřeně a skočil zpátky do vody, aby si upravil spoďáry. "Za to tě zabiju!" Vrhl se Shisuiovým směrem. Krátkovlasý bratranec na nic nečekal a plaval k nejbližšímu okraji, vyhoupl se nahoru a začal zdrhat před tou vzteklou lasicí.
.
Sasuke a Naruto se mohli potrhat smíchy při pohledu na to, jak si Itachi s Shisuiem hráli na lovce a kořist. Bylo zábavné je sledovat. Navzdory tomu, že byli o pět let starší, vyváděli jako malí jardové.
"Ty se tak máš," prohodil Naruto ke svému černovlasému kamarádovi, "taky bych chtěl mít tak prima bráchu a bratrance. To se nikdy nenudíš, co?"
"Nikdy," přisvědčil Sasuke a zvlnil rty do úsměvu, ve kterém bylo něco skoro až pyšného, když tak pozoroval své dva příbuzné. Nezáviděl Narutovi jeho jedináčkovství, třebaže se mu rodiče tak mohli mnohem více věnovat. On sám by ale svoji rodinu nikdy za nic nevyměnil. Nechali ty dva se honit po zahradě a zamířili zpátky do domu, kde je hned u vchodu Mikoto vybavila velkou osuškou a pantoflemi, aby jí vevnitř moc nenašlapali. Jakmile z nich přestala téct voda, posadila je do kuchyně a dala jim vybrat mraženou dobrůtku. Sasuke, který na sladké zrovna nebyl, se spokojil s ovocným nanukem, Narutovi přistrčila čokoládové Cornetto.
.
Zanedlouho se v kuchyni objevili zbývající dva mladí Uchihové. První šel Itachi s úsměvem jako spokojeně najezená kočka a za ním se táhl Shisui. Vypadal jako normálně - až na to, že mu z vlasů trčela tráva a sem tam na těle měl přilepené nějaké to stéblo. Nafučeně si sedl na židli.
"Shisuii, co jste tam vyváděli? … to je tráva?" Zatáhla Mikoto za zelený předmět doličný a snažila se ho zbavit zbytku.
"Itachi mě mermomocí chtěl naučit, jak se pase dobytek." Vrhl po uchechtávajícím se dlouhovlasém Uchihovi nepěkný pohled. Když ho bratranec dohnal, což nebyl problém, protože mu to na trávníku podjelo, tak se prvně samozřejmě bránil, než si prohlédl zelený porost z intimní blízkosti.
"Dobře ti tak! Nemáš si začínat s lidmi, kteří jsou ti to schopní oplatit," uchechtl se Itachi. Neměl mu dělat takový blbý naschvál.
.
Sasuke s Narutem se po sobě s úšklebkem podívali. Nejmladší Uchiha byl rád, že spolu už Itachi a Shisui zase tak dobře vycházejí, vážně ho dost žralo, jak se tenkrát kvůli němu porvali. Takhle to bylo lepší, přirozenější, už odmalička se popichovali a kočkovali, stejně jako tomu bylo i nyní.
"Vy jste mi teda dvojka!" kroutila Mikoto hlavou. "Že se Sasuke s Narutem chovají trochu ztřeštěně, prosím. Ale že i vy?" Navzdory svým káravým slovům se usmívala a stejně jako předchozí dva mladíky podarovala i je studenou sladkostí. Pak se omluvila, že musí ještě v ložnici umýt okna, a nechala jejich čtveřici v kuchyni samotnou.
"Je to super mít na zahradě bazén, nechtěl bych vždycky jezdit někam na koupaliště, když bych se chtěl ochladit," poznamenal Sasuke ledabyle, zbavil svůj nanuk obalu a olízl vršek, než ho strčil do pusy a chvilku cucal. Zalitoval, že se nedělají i nanuky třeba s rajčatovou příchutí, ale na druhou stranu, tenhle jablečný byl taky dobrý. Začali se s Narutem bavit o brigádě a během hovoru Sasuke lízal svůj příděl buď po celé délce, nebo si ho zasouval do úst podle toho, jak moc to zrovna tálo.
.
Shisui se prvně věnoval jen své ledové pochoutce. Byl nakvašený na Itachiho, že ho tak lehce přemohl. Dlouhovlasý Uchiha měl snad bojovnost a sílu v krvi. Nikdy ho neviděl chodit na žádný bojový sport a přitom mu tak obstojně odolával. Zvedl pohled od dřevěné desky stolu a zasekl ho na Sasukem, právě pojímajícím nanuka. Ač nechtěl, jeho představivost si místo barevné zmrzliny představila něco jiného. Do mysli se mu vtíraly vzpomínky na nedávné erotické dostaveníčko. Vnitřně zasténal, bylo to tak rajcovní. Sasuke nevědomky v Shisuiovi probouzel zvrhlé představy. Když cítil, že se v jeho klíně začíná dít něco, co nemá, urychleně se zvednul. "Jdu se obléct, začíná mi být kosa," vysvětlil a vystřelil z kuchyně, jakoby tam někdo hodil slzný granát.
.
Ostatní tři se po mizejícím Uchihovi podívali, ale zahlédli z něj už jenom záda.
"To byla rychlost," podivil se Naruto, "chudák, musel vážně mrznout."
"Hmm," připustil Sasuke a obrátil se zpátky ke svému kamarádovi, aby se mohli dál věnovat tématu, které probírali. Špičkou jazyka setřel kapičku ovocné šťávy, která stékala po jeho nanuku, a aby zabránil dalšímu ukapávání, strčil si ho znovu do pusy a začal cucat. Itachi se náhle zvednul také, nesrozumitelně zamumlal něco, co znělo jako: Vzpomněl jsem si, že mám nahoře nějakou práci, a následoval Shisuiova vzoru.
Sasuke s Narutem si vyměnili užaslý pohled. "Co jim je?" zakroutil Uzumaki hlavou. "To je ty naše kecy tak nudí?"
"Asi," poškrábal se Sasuke volnou rukou ve vlasech a olíznul si rty, než se opět věnoval nanuku, "tak kde jsme to skončili?"
.
Shisui za sebou zabouchl dveře od pokoje. Sakra, kdyby tam zůstal o chvíli déle, tak by se mu určitě postavil. Snažil se myslet na studené, odporné věci, hlavně ne na Sasukeho a na… Rychle se přehraboval ve skříni, aby si vzal něco čistého. Zmrzlinu držel puse, ale spíš by potřeboval sáček ledu. Natáhl na sebe oblečení. Slyšel přibližující se kroky. Jeho rozkrok nevypadal zas tak nevinně, takže urychleně zapadl do postele, pokrčil nohy a na klín si dal notebook. S úlevou zaznamenal, že někdo, zřejmě Itachi, zašel do koupelny. Kdyby přišel na to, že ho jeho menší bráška vzrušuje, tak by měl na místě pomníček.
.
Blonďák s tmavovlasým chlapcem se loudali po schodech do Sasukeho pokoje. Na chodbě zaznamenali zvuk šumící vody, někdo se sprchoval, asi Itachi. To by vysvětlovalo, proč tak náhle zmizel, asi se chtěl zbavit chlórového aroma z bazénu. Nevěnovali tomu pozornost a zapadli do útulně zařízené místnosti. Na Sasukeho notebooku pustili mix písniček a převlékli se do svých svršků.
"Kde mám iPod?" uvědomil si nejmladší z Uchihů, že mu na stole něco chybí.
"Tam, kde sis ho nechal," zazubil se na něj Naruto.
"Debile," odfrkl si Sasuke a zavzpomínal, kde ho viděl naposledy. Když si myl ruce poté, co přišel z brigády. "Asi jsem ho zapomněl v koupelně," konstatoval a zvedl se, aby si pro něj došel. Několika kroky překonal vzdálenost ke dveřím se symbolickým obrázkem koupajícího se panáčka a vzal za kliku. Bylo zamčeno. Překvapilo ho to, protože v jejich rodině málokdy používali zámek u koupelny, respektovali sice své soukromí, ale nechávali vždycky otevřeno pro případ, že by někdo něco naléhavě potřeboval. "Itachi," zavolal přes lakované dřevo, "můžu dál? Jen bych si něco vzal…"
"Teď ne!" ozval se zevnitř podivně zkreslený tón jeho staršího bratra.
"Ale Itachi, hned zase vypadnu…"
"Řekl jsem, že teď ne!" hlas zazněl ostřeji. Sasuke se malinko zamračil, tss, hlavně že on mu do koupelny leze při sprchování pořád. Dotčeně se vrátil do pokoje.
.
Shisui si odechl, když se jeho klín vrátil k normálu, a děkoval bohu za to, že se Itachi šel sprchovat. Chvíli brouzdal internetem, prohlížel oblíbené blogy a jen tak z nudy se podíval na předpověď počasí. Přesně podle jeho očekávání hlásili pečák minimálně do dalšího týdne. Bylo už kolem šesté, vůbec ho do té doby nenapadlo zpravit Sasukeho o jeho plánu na večer. Blonďák byl sice pořád u nich, ale snad ho bratranec nezakousne, když ho na okamžik vyruší. Ze slušnosti zaklepal a vešel do pokoje, zvedly se k němu dva páry zvědavých očí. "Sasuke, promiň, že obtěžuji, ale zamluvil jsem nám na dnešek kino… teda pokud chceš jít."
"To říkáš brzo," zahučel Sasuke a zrakem letmo zalétl ke svému blonďatému příteli. Vlastně se vůbec nedomlouvali, kdy jejich sezení ukončí. Naruto byl sice v některých věcech trošku natvrdlý, ale Sasukeho starostlivý pohled mu neušel.
"Jasně, že chce," odpověděl za Uchihu s uculením a mrkl na displej mobilu, "já stejně už půjdu, abych stihnul doma večeři. Máma by mě zabila, kdybych vynechal její exkluzivní palačinky."
"Zas nemusíš tak spěchat," snažil se ho Sasuke pozdržet, ale Naruto trval na svém, takže ho nakonec šel vyprovodit ke dveřím.
"Tak ahoj. Uvidíme se… hmm… buď o víkendu…? Nebo až v pondělí na brigádě," rozloučil se s ním Uzumaki.
"Jasně, ještě si napíšeme. Pozdravuj vaše. Měj se!" oplatil mu Sasuke a chvíli se za odcházejícím kamarádem díval, než za sebou zabouchl. Svižně vyběhl schody zpátky do patra, aby se u bratrance informoval, na kdy vlastně to kino mají. A na co půjdou. V chodbě se srazil s Itachim, který právě vycházel z koupelny. "No to je dost, cos tam dělal?" zasmál se Sasuke.
"Nestarej se," zamumlal Itachi a nabral směr svůj pokoj. Sasuke nad tím protočil oči v sloup a nejprve se stavil v čerstvě uvolněné místnosti, aby si vzal svůj iPod.
.
Shisui čekal, než se Sasuke rozloučí se svým nejlepším kámošem, a mezitím si krátil chvíli tím, že se točil na kolečkové židli v pokoji. Za chviličku se otevřely dveře a vešel nejmladší Uchiha. "Na deset hodin jsem nám zamluvil dvě místa na Zataženo, občas trakaře dvojku. Doufám, že to moc nevadí. Mohl jsem se alespoň zeptat předem, ale dneska jsme s Itachim procházeli okolo obchoďáku a měli tam vyvěšený plakát, tak jsem neodolal, protože jednička se mi líbila."
.
"To je prima, animáky jsou fajn," prohlásil Sasuke, "i když se divím, že to dávají tak pozdě." Filmy tohoto typu totiž běžely často spíš jen odpoledne, přeci jen na ně chodily hlavně mladší generace. Sasuke byl tedy s plány na dnešní večer srozuměn a nechal své dva příbuzné o samotě. Vrátil se k sobě a plácl sebou na uvolněnou postel. Chvíli se jen tak povaloval, než se natáhnul pro knížku, aby si zbývající čas do večeře ukrátil čtením Pána much. Příběh nabral velice zajímavý spád a zbývalo mu už jen pár stránek.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adís Eliadora Adís Eliadora | Web | 1. května 2015 v 12:00 | Reagovat

Itachi vs Shisui. :D To jo.. :DD Povedené, těší se na další! ^^ :33

2 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 3. května 2015 v 22:06 | Reagovat

[1]:Děkujeme :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.