Advik 2015

4. srpna 2015 v 14:13 | Ivanitko a Heliet |  Ostatní
Musím říct, že Advik 2015 se vydařil na jedničku třikrát podtrženou! Počasí vyšlo perfektně, nebyly vedra, a společnost, v které jsem se s Heliet nacházela, byla zaručenou nádobou smíchu a veřejného veselí. Vzdávám čest skupině Luňáků z Liberce.Nemohly jsme neutratit nějaký ten peníz, když nám matička Praha nabízela nevídané možnosti, které jsou nám přes rok zapovězeny. V obchodu Drakkaria mě zaujal roh na pití, po kterém jsem toužila už delší dobu, a Čarodějnickém obchodu uvízl Heliet v rukou rozkošný draček. Na conu jsme si vybraly velkého Totora, plakát Izayai a placku One piece.
Trošku mě zamrzelo, že Advik nedal dohromady anotace k přednáškám, takže člověk netušil, o čem mají být a zda je dobré tam jít. Ale na druhou stranu byla otevřena zahrada, kde bylo velmi klidné prostředí a zajímavý program.
Také jsem se viděla se Smajli, Dráčetem a poznala pár fajn nových lidí jako Deusn, kterého jsme odlovili na nádraží cestou domů a ještě jednu slečnu s bezva cosplayem a zaujali mě Pocky Singeki no Kyojin.
S naší početnou skupinou jsme hráli dva večery hru Dračí doupě (hráči v reálném čase vymýšlejí postup ve fantasy hře, která se hraje ústně a vede ji Pán hry). Škoda, že se špatně interpretuje, jaké padly hlášky, ale měli jsme mezi sebou dva hráče zloděje, kteří by nejraději okradli vlastní babičku. Jednoho nabalovače, který chtěl dostat do postele i jeptišku a všechny muže vyzýval na souboj stylem "Chceš facku!". A nakonec Obšoust, jehož nejsilnějšími zbraněmi byl Svádivý pohled a jeho penis. Dokážete si už asi představit, že vážná a epická cesta hrdinů v dobrodružství byla provázena kopu smíchu.
Hra Magic - Heliet měla možnost se naučit se tuhle hru a jako bonus člověk po registraci dostal balíček karet. Často jsem ji odkládala ke kamarádům, kteří tuhle hru pařili.

Čtvrtek
Neúchylnější přednášky se odehrávaly v největší třídě a stejně tam bylo narváno :D. Přiznejme si, všichni jsme nějakým způsobem úchylní.

Jak se neztrapnit před Japoncem - přednášku vedly slečny, které studují vše o Japonsku na fakultě v Praze a řekly nám různé základní nešvary, které skončily tím, že když neuděláme nějakou velkou botu (zabodnuté hůlky v rýži tzn. modlíme se za mrtvé, trochu nevhodné při večeři), tak nám to Japonci jako cizincům odpustí, ale když ovládáme jejich zvyky, tak tím k nám mají víc sympatií. Prostě Japonci obětují vlastní osobnost pro společnost a z toho plynou důvody pro jejich chování. Ukazovaly nám různé stupně úklon, a že třeba když se otevře nová firma, tak mají na tohle přímo cvičení. Různé typy gest, které se dají najít i v anime a my hádali, co znamenají. Hůlkama se nešermuje. Čím pomaleji jíte nebo mluvíte, tím získáváte na vážnosti. Musíte být za každé okolnosti skromní. Japonci vás třeba pochválí, že umíte dobře japonsky, i když umíte jen pár slov. A i kdybyste uměli perfektně nějaký jazyk a mluvili jím 50 let, tak před Japoncem si musíte posypat hlavu popelem a říct, že ovládáte jen pár slovíček. Neumí říkat ne :D ale v podstatě mluví jako elfové, kteří vás chtějí vyhodit, ale neřeknou vám to přímo. Třeba když vás začnou přemlouvat, abyste zůstali na večeři, tak to znamená, že mají hlad a chtějí, abyste už konečně vypadli. Pokud jste blízcí přátelé, tak vás opravdu zvou, ale pro ostatní to znamená se mají vykroutit a odejít. Také omlouvání je zajímavé, suimasen, omlouvají se úplně za všechno. Třeba když jim dáte dáreček, tak se vám v podstatě omluví za to, že jste se obtěžovali jim ho dát… holt jiná kultura :D

Historie x yaoi - čekala jsem, že to bude nějaký vývoj yaoi během historie, ale šlo jen o vyjmenování yaoi mang s historickou tématikou.

Japonsko a jiné úchylky - v půlce jsem odešla, protože mi to přišlo hrozně nezajímavé. Možná to bylo tím, že jsem byla unavená.

Pátek
Cosplay před objektivem - základní ale velmi důležité rady, jak nafotit pěkné fotky s cosplayem. Jak se postavit, tvářit se a hlavně razit heslo: Vrba je kamarád (fotka u stromu - vrby - vypadá vždy dobře). Rady se mi velmi hodily.

Symbióza fotografa a cosplayera - navazovala na předchozí přednášku a zaměřovala se více na činnost fotografa. Zjistila jsem, že by se mi hodila nějaká podržtaška, která by mi držela odrazovou desku.

Upíři od minulosti po současnost - prvně nějaká ta charakteristika upíra a jeho dovednosti, něco o Drákulovi a následně velmi zajímavý výčet úplně neznámých upírů. Zaujalo mě to, čím vším se neživí - tukem, krví, potem, mateřským mlékem a i… semenem :D. Byl tam jeden upír, proti kterému nebyla známa obrana, právě naopak spíše se přivolával, protože u žen způsoboval nymfomanii.

Scénáristi - soutěž - Na infostánku jsem se dozvěděla, že má jít o to, že se rozdělíme do skupinek, během 10 minut vymyslíme kratičký scénář a pak si je mezi skupinami prohodíme a cizí scénku předvedeme porotě a případnému obecenstvu, které nakonec počtově převyšovala porota. Musela jsem se zúčastnit. Byla to fuška vymyslet cosi za pár minut, aby to mělo nějakou hlavu a patu. Náš příběh měl být o tom, že šílený drogový dealer prodává na Adviku matroš až narazí na krásnou ecchi slečnu, kterou začne balit dost nepříjemným a nechutným způsobem. Naběhnou na něj orgové. Prvně se vymlouvá na to, že to je jenom bílá mouka, paralen a injekční stříkačky na vitamínky, až je nakonec posype kokainem a orgové zešílí a vrhnou se na sebe a umlátí vějíři.
My dostali strašně naškrabanou příšernost ve slovenštině. Ta mi nedělá problém, ale v tomhle podání jsme měli co dělat, abychom to vůbec přelouskali. Nakonec jsme sehráli: Šílený profesor zakleje dívku do chobotnice, která se může přeměnit zpátky jen tehdy, když nasbírá odměrku skořice. Jaká náhoda, že se jí do cesty připlete kopa hoven posypaná skořicí (kopu hoven hrála slečna a já chobotnici 3:). Chobotnice se přeměnila, ale profesor ji zaklel znovu. Velmi smysluplné scénáře :D

Ďáblové v yaoi - přednášející nám doporučovala mangy, kde se vyskytují ti nejhorší násilníci.

Anime dance párty - dostali jsme bublifuky a blbli jako malé děti. Dobře jsme si zapařili :3

Sobota
Nejhorší anime všech dob - doprovázela jsem svoji skupinu a bavila jsem se jejich hláškami, které zazněly. Anime byly opravdu většinou dle slov přednášejícího otřesné :D

Pravidlo 34 - od 15 let. Pravidlo se tyká toho, že i obyčejné věci můžou být perverzní. Příklady -1- -2- -3- -4- Pořád se tam chvástali, jak se máme připravit na prasárny apod. abychom nezešíleli a kdesi cosi. Jsme asi zvrhlá do morku kostí, ale nepřišlo mi na tom nic strašného. Jen mě zaujal jeden obrázek, kde Bambi kouřil Stichovi.

Yaoi kultura - přes obvyklé okecávání, jsme se dostali k nespravedlnostem, že na netu je běžně k vidění hentai a ecchi, ale jen u yaoi se musí dát 18+ a pozor dva kluci si to dělají do zadku, aby náhodou někdo nepřišel do oči. Pak nám Kayka (přednášející) četla hejtující komentáře z internetu, takže celá přednáška byla dobře udělaná a vtipná.

Na zahrádce vedle školy měli představení dva pánové v samurajské zbroji, kteří byli velmi milí a vstřícní (skupina Gorin). Ukazovali nám souboje a lukostřelbu. Následně jsme si mohli zastřílet z japonských luků, kdy se mi podařilo sejmout místo terče omítku. Na následnou nabídku, kdo si chce vyzkoušet samurajskou zbroj, jsem se okamžitě přihlásila (Já jsem ta prostřední postava na úvodní fotce). Zbroj váží 50 kilo. Navlékli mě do ní a já byla v sedmém nebi. Udělali mi i menší samurajský výcvik, kdy jsem musela dělat kačáky, dřepy a v dřepu poskakovat a sekat mečem, což bylo se všeho nejtěžší a často jsem se převážila na záda jako brouk, ke konci už jsem se pomalu zvedala, bylo to docela vysilující. Ale nakonec jsem dostala potlesk pro zpocenou samurajku okolo stojícího publika, které se tam nashromáždilo. Zážitek na celý život :3

Neděle
Roleplay z bližší perspektivy - pěkně zpracovaná přednáška od Deusna, který vyhrál na AF 15 v Cosplay debut první místo. Zaměřil se na to, na co máme myslet při roleplay, co si nastudovat, kde to hledat či jak si udělat scénku, kulisy či video do pozadí a hudbu.

Jak vyrobit cokoliv z EVA foam - cosplayer TanaktH, vítěz Cosplay soutěže na AF 15 s Rizzackem, nám ukázal, jak se s touhle hmotou pracuje. Nejpřínosnější přednáška pro moje další zápasení s cosplayem. Získala jsem nové vědomosti, tipy na lepidla a barvy, postupy na barvení či zahřívání. Nejvíc se mi líbilo: "Jsem línej, tak to dělám tak a takto…" :D Častá věta, ale vždycky následovala úplně bezvadná informace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kyuubinka kyuubinka | 4. srpna 2015 v 17:26 | Reagovat

To bylo hezky napsané. Chvíli jsem si říkala, že si to spíš nepřečtu, ale nakonec jsem se přemluvila :DD Někdy v budoucnu se tam též pokusím dostat :))

2 Sabaku no Naomi Sabaku no Naomi | 4. srpna 2015 v 22:32 | Reagovat

No, zase stejná písnička, máma mě nepustila... S AFkem mám asi vážně ještě na pár let smůlu, o tom jsem byla dost hnusně přesvědčena, momentálně probíhá přesvědčování na Akicon, sice už registruju trochu úspěch, ale protože mě tam máma samotnou prostě odmítá  pustít, padlo i pár návrhů, ze kterých jsem div neskolabovala pološíleným, polozoufalým smíchem. Já si snad dám inzerát...
Tak už jsem se vykecala, teď by to chtělo napsat něco inteligentního. Recenze se ti moc povedla, je to pěkně napsané. Nejvíc by mě asi zajímala ta samurajská přednáška, i když v tý zbroji by ze mě hodně brzo byla placka :D

3 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 23:17 | Reagovat

[1]:Jasně, dobré je mít nějaké kámoše sebou a když nemáš tak vždycky je tam spousta super lidí, kterým nevadí, že se k nim přidáš.
[2]:Nepustila... to je škoda. Si už fakt musíš najít nějaký doprovod. Jinak děkuju za pochvalu recenze. Vždycky přemítám, co tam napsat, aby to bylo zajímavé a informativní pro čtenáře.

4 Lousie Lousie | 13. srpna 2015 v 0:01 | Reagovat

Ten Izayov plagát je strašne dokonalý *-* ;3

inak, dali ste mi ďalšie dôvody prečo ľutuvať toho že tam nemôžem ísť :DD
ale pobavila som sa

5 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 13. srpna 2015 v 8:02 | Reagovat

[4]:Příští rok tam musíš taky a samozřejmě vzít aspoň jednu kámošku nebo se s někým seznámit, aby byla sranda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.