Pod vlajkou Uchihů XIII. - Trest

16. února 2016 v 7:00 | Ivanitko + Smajli |  Pod vlajkou Uchihů
Kapitán a první důstojník nemají s oběma provinilci slitování. Hlavně jejich otec už toho má dost a díky němu vzejde na svět nový příkaz, který oba mladíky div nezničí. Kapitánovo slovo se musí poslechnout.


Sotvaže se objevili u lodi, tak si to k nim šinul Fugaku a počastoval je nesmlouvavým pohledem. "Kde jste byli?!" utrhl se na ně. "Máte být tady a nakládat." Rozhodně by se jim jedny ruce navíc hodily.
"No my…" Itachi to nestihl ani odpovědět, protože se ozval Hidan, který zrovna u nich zvedal bednu se zásobami.
"Beztak někde šukali, co jinýho," zazubil se na bratry a jejich otce, který okamžitě zbrunátněl vzteky, a zdálo se, že jim udělá něco nepříjemnýho.
"Začněte makat a vyřídíme si to později." Fugaku se otočil na podpatku a vyšel nahoru po lávce na loď.
.
"Technicky jsme mu ale nic nepotvrdili," zamumlal Sasuke v pokusu odlehčit atmosféru, i když jim bylo jasné, že otce jen tak neošálí. Jejich vztah byl pověstný, a protože trval dlouho, všichni věděli, jak na tom s tělesnými záležitostmi jsou. "Hidane, ty hovado!" obrátil se potom nejmladší Uchiha na světlovlasého svalovce, "byli jsme to… zaplatit účet v jedný… hospodě."
"Účet za pronajatou postel, co?" zachechtal se Kisame, který nesl v rukou truhlu s těžkými zbraněmi, jako by to bylo chmýří, "beztak jste promrdali celejch čtrnáct dní, v žádný krčmě jsme vás neviděli a že jsme jich prolezli!"
.
"Kisame, měl by sis všímat svojí práce a ne plácat nesmysly," odbyl ho Itachi a popadl jednu z jeho beden. Výmluvy byly zbytečné, zvlášť když to blonďaté trdlo bylo rudé až na zadku.
Hidanovi to taky neušlo a ihned se v tom začal šťourat. "No né, Itachi, jsem nevěděl, že šukáš i někoho jinýho než Sasukeho. Sis udělal z mladýho otroka na šukačku, viď," chechtal se světlovlasý a spolu s ním i zbytek chlapů na molu.
"Hidane!" zavrčel Itachi notně nasraně. Tohle byla pro něj dost velká urážka, protože on by brášku za prvé nikdy nepodvedl a toho blonďáka by nikdy nechtěl. S bouchnutím upustil bednu, tohle si vypije.
.
Sasuke viděl, že se schyluje k rvačce, Itachi byl normálně celkem klidné nátury, pokud se tedy zrovna nejednalo o narušování jejich soukromí, ale teď vypadal, že nepůjde pro ránu daleko. Jestli Madara uvidí, že se perou ještě dřív, než vůbec vyplují, sedře jim kůži ze zad. Proto se rozhodl zasáhnout, aby odpoutal jejich pozornost a zavřel Hidanovi ta nevymáchaná ústa.
"Ale Hidane, tos trefil špatně," zavolal na něj s přehnaně sladkým úsměvem, "Naruta jsem přece zachránil já, tak proč si myslíš, že je to Itachi, kdo ho šuká?" S těmito slovy si přitáhl blonďáčka k sobě, majetnicky mu položil ruku kolem pasu a ušklíbl se na Hidana.
.
Itachi se zasekl v půli kroku a nevěřícně se otočil k bráškovi. Tohle snad nemyslel vážně? Už jen ta myšlenka a to, co viděl, ho šíleně dráždilo. Nesmlouvavě na ně hleděl a založil si ruce na hrudi. Tohle se mu vůbec nelíbilo.
Naruto třeštil svoje velké oči na Sasukeho a tím vůbec nepomáhal udržovat důvěryhodnost té výmluvy. V podstatě vypadal, jako by ho chtěl mladší Uchiha okamžitě sníst a dokonce bylo vidět, že je bledší než obvykle. Opravdu by mu to udělal?
.
"To ti tak budu věřit, štěně," uchechtl se Hidan, kterému z Narutova i Itachiho výrazu bylo jasné, že Sasuke pěkně kecá. Navíc své předchozí popíchnutí těžko mohl myslet zcela vážně, když všem na palubě bylo známo, že vztah mezi brášky je poměrně dost hluboký. Nicméně nejmladší Uchiha mu nahrál na hezkou smeč, kterou neváhal využít: "Prosím tě, vždyť ty bys ani nevěděl, co s ním máš dělat, beztak jsi ho ještě nikdy do nikoho nestrčil."
"Ty…!" Sasuke bleskově pustil Naruta, a tentokrát to byl on, kdo se chystal dát Hidanovi přes držku.
.
Itachi se právě rozhodoval, jestli má nabombit Hidanovi jako první, druhý nebo zároveň s bráškou či má Sasukeho chytit, aby se nic nestalo. Jeho dilema bylo rychle vyřešeno, hlubokým mužským hlasem:
"U všech mořských ďasů, co se tu do prdele děje?" zeptal se Madara s neskrývaným podrážděním. Všiml si, že už notnou chvíli nikdo nic nenaložil a nikoho nebylo vidět s nákladem.
Hidan neodolal, aby nežaloval, protože měl srandu hrozně rád a popichování dvou bratrů ještě mnohem víc. "Itachi se Sasukem si místo nakládání byli zašukat v krčmě a zřejmě tam ojeli i toho blonďatého otroka." Tak a maj to. Bude prdel.
Madarovo obočí vylétlo nahoru a zachmuřil se. Pronikavě se zahleděl na ty tři výlupky. Itachi vypadal, že každou chvíli někoho zabije.
.
"Ty lháři!" vyjel Sasuke na Hidana pobouřeně. K čertu, tohle bylo zlé, když se do toho ještě navíc přimíchal strejda. Nejen, že kvůli jejich dohodě ohledně Naruta chtěl, aby se teď před ním předvedl v co nejlepším světle, ale hlavně na rozdíl od Hidana, on je mohl potrestat. A to už měli slíbený jeden trest od otce, rozhodně nestál o další. "Kapitáne, to není pravda!" snažil se honem hájit, "mezi Itachiho a mě nikdy nikdo nevstoupí, to za prvé, a za druhé Hidan má jazyk prolhanější než sám Lucifer! Během pobytu v přístavu jsme na něj pouze dohlíželi a snažili se ho připravit na tvrdou práci na lodi!" Záměrně se soustředil jenom na věci ohledně Naruta, aby nemusel přiznávat, že to s tím ulitím z práce je pravda. Po jeho ohnivých slovech nastalo poněkud trapné ticho.
.
Madara si je dost nesmlouvavě prohlížel. Věděl moc dobře, jaká je Hidan držka, ale znáte to, na každém šprochu pravdy trochu. Navíc se mu moc nelíbilo, že se spolu kurví místo toho, aby byli na lodi k ruce. To byl holý fakt, který ani Sasuke nedokázal zakecat. A někteří se tvářili dost divně, třeba ten blonďatý prcek, když do něj zapíchl svoje oči, tak to vypadalo, že každou chvíli omdlí a byl úplně rudej, což přece, kdyby nic neudělal, tak by vypadal normálně. "Serete mě, Fugaku tu už hodnou chvíli kvůli vám rapluje a vy, když se milostivě dotáhnete kdoví z kama, pak tu ještě děláte pozdvižení. Kdybych vás nepotřeboval, tak vás nechám pověsit do ráhnoví za nohy na celej den, abyste si příště takové skopičiny rozmysleli. Takže teď koukejte všichni nakládat nebo váš přivážu k Mito!" To byla mořská panna umístěna na přídi a být k ní uvázán znamenalo pravidelné spršky a výlety pod vodní hladinu. "A vy tři, jakmile vyplujeme, nacváláte ke mně, jasný?"
.
"Ano, kapitáne," zamumlal rezignovaně Sasuke, i když se na slibovanou audienci vůbec netěšil. Radši si ani nepředstavoval, co všechno se během ní dozví, a mrzelo ho, že jí bude vystaven i Naruto, který vlastně za nic nemohl. Byl tak zakřiknutý a provinilý, že jim tím svým ustrašeným chováním moc nepomohl, když tak hájili jejich naprostou nevinu v tomhle smyslu. Budou to muset nějak přetrpět, co se dá dělat.
Sasuke ukázal Hidanovi nevraživé gesto, kterým mu naznačoval, co by mu nejraději udělal, ale vypadalo to, že světlovlásek z toho má jenom psinu. Aby taky ne, jeho se žádný trest nebo pozvání na kobereček netýkaly, tak si mohl hvízdat. Nejmladší Uchiha raději popadl jednu velkou krabici s nejrůznějším nářadím, které bylo na lodi třeba, a s okamžitou pomocí od blonďatého chlapce, který byl z celé té situace poměrně dost vylekaný, a taky z pobavených pohledů posádky, s ní zamířili po padacím můstku na loď. Už toho moc naložit nezbývalo.
~~~
Po hodině příprav, kdy muži lítali po lodi jak namydlení, se Tsukuyomi konečně odpíchla od mola a pomalým kolébáním se vydala vstříc oceánu, kde budou drancovat a brát, co není jejich. Bylo třeba urovnat lana, napnout pořádně plachty. Opatrně se vyhnout zákeřným mělčinám, kterými byl tento přístav v Písečné známý. Když už byli na volném moři a foukal jim příznivý vítr. Vše bylo řádné připevněno, většina mužů dostala volno včetně trojice mladíků.
"Půjdeme tam dobrovolně nebo počkáme, až nás zavolá?" zeptal se Itachi otráveným hlasem.
.
"Asi bysme měli sami," povzdechnul si Sasuke, "strejda řekl, že k němu máme naklusat, tak bych radši neriskoval, aby nás musel volat ještě jednou." Ne že by z toho měl zrovna radost, bylo to jako sám se vydat na šibeniční vrch a uvazovat si cestou vlastní oprátku. "Naruto!" zavolal na blonďáka, který se stejně držel poblíž, "jdeme ke kapitánovi. Asi si to všichni pěkně slízneme, takže radši nech mluvit nás. Nemluv, pokud se tě kapitán na něco nezeptá" Ne že by to hrozilo, pokud mohl soudit, tak v Madarově zlověstné přítomnosti ze sebe sotva chudák vypraví slovo.
.
Potkali Madaru zrovna, když scházel z můstku. "Ale už se konečně táhnete?" Byl nahoře řešit jejich trest s Fugakem, protože ten byl jak rozlícená saň. Ještě dštít síru a oheň. Společně se tedy dohodli na trestu. "Tak pojďte," otevřel dveře do mapárny a vešel dovnitř. Mladíci šli poslušně za ním. Opřel se bedry o stůl a se založenýma rukama je pozoroval. "Co řeknete na svou obhajobu?"
.
Sasuke se po sobě podívali s Itachim. Museli vynaložit hodně úsilí, aby nesklopili hlavu jako zpráskaní psi… jako to ostatně udělal Naruto. Sasuke se ujal slova: "Kapitáne, naše nepřítomnost trvala maximálně dvě hodiny, které jsme samozřejmě ochotní odpracovat během týdne navíc. To ostatní jsou ale sprosté pomluvy, jistě po rozhovoru s otcem víte, že Naruto byl pouze posel, který nás měl přivést zpátky."
.
Madara se odlepil od stolu a přešel za mladíky dozadu. Pomalu je obcházel a neodolal, aby Sasukemu nezajel do vlasů. Byly hebké a příjemné na omak. Naposledy přešel k Narutovi, který se už v jeho přítomnosti chvěl. Postavil se před něj. "Podívej se na mě."
Naruto se začínal klepat jako ratlík, kapitánova aura byla děsivá, až se mu z toho dělalo úplně zle, ale neopovážil se neuposlechnout příkazu. Zvedl safírově modré oči k hrozivému muži. Duhovky měl strachem rozšířené.
"Co dělali Itachi se Sasukem, když jsi je našel?" Věřil, že z toho nemehla vytáhne nejvíc informací, protože si nedovolí mu lhát.
Narutovy líce okamžitě nabraly sytý nach, šíleně se mu potily ruce. Nechtěl vůbec ty věci říkat, ale neměl na vybranou. "O-oni b-byli sp-polu v posteli…"
"A dál?"
"… oni spolu to… spolu se… m-milovali." Naruto si mohl z rozpaků postavit pomníček.
.
Sasuke se také neubránil začervenání. Jasně, asi jen těžko mohl doufat, že se Madara nedozví, co dělali místo práce, ostatně nebyl hloupý, zřejmě si už od toho Hidanova prohlášení dokázal dát dohromady dvě a dvě a teď si to jenom potvrzoval. Navíc navzdory tomu, že se mu to ani za mák nelíbilo, musel uznat, že strýc na to šel mazaně - dobře věděl, který člen jejich tria je v tomhle ohledu nejzranitelnější a na toho se zaměřil. Nebylo žádných pochyb o tom, že kapitán je zcela v právu. Bylo mu Naruta hodně líto, Madarovo zpovídání bylo nepříjemné samo o sobě i pro obyčejného člena posádky - dokonce i pro jeho vlastní příbuzné. Navíc ale vycítil, že blonďáček je sám nechce dostat do problémů, k čemuž ho ale Madara nekompromisně nutil, takže tím to pro něj muselo být ještě více traumatizující.
Sasuke popošlápl, rád by Narutovi nějakým způsobem pomohl nebo se vmísil do hovoru, ale teď by to nebylo rozumné.
.
"Opravdu? Jak nečekané, opravdu jste výlupci jedna radost. Máte celou tu dobu v přístavu jen sami pro sebe, a když je vás potřeba, tak se vypaříte a není po vás vidu ani slechu," zavrčel Madara podrážděně.
"Ale kapitáne…" začal Itachi a zase nedokončil svoji řeč.
"Kušuj, nedostal jsi slovo, tak mlč," uzemnil ho okamžitě nejstarší Uchiha. Původně si chtěl potvrdit jenom tohle, ale týrání toho otroka mu způsobovalo příjemné pocity. Byl tak vystrašený a zdálo se mu, že ví něco víc. "Co jsi tam dělal? Fugaku ti nakázal, že je máš okamžitě dovést."
Naruto prudce zatěkal očima k bratrům. Měl pocit, že i výslech od matky byl slabým odvarem tohohle. "J-já jsem… je nechtěl rušit…" vykoktal ze sebe pomalu.
"A to jsi tam jenom stál a koukal?"
"Ne, j-já jsem jenom…" selhal mu hlas. Tohle přece nemohl říct nahlas, měl pocit, že kapitán musí cítit, jak mu žhnout tváře, byl tak blízko.
"Co jenom? Okamžitě se vymáčkni, cos tam dělal nebo si mě nepřej!" štekl na něj Madara výhrůžně, až se mladík chvěl jako při zimnici.
"Já jsem si honil," kuňkl Naruto následovně a téměř to vypadalo, že se skácí k zemi.
"Pěkné, opravdu pěkné," zavrčel nejstarší Uchiha následovně a ustoupil od otroka. "Takže vy dva mrdáte v někde v pajzlu místo práce a tohle nemehlo místo toho, aby vás dovedl, si honí ptáka. Nejradši bych vás všechny seřezal, ale s Fugakem jsme se dohodli trochu jinak. Vy dva," ukázal na bratry, "máte zákaz provozovat na lodi jakékoliv prasárny, jasný? Neexistuje, že si spolu někde zašukáte. Tiché tolerování z naší strany skončilo, když neumíte ukázat, že jste spolehliví, a místo práce se zašíváte. A teď všichni tři naklusáte dolů a budete nosit vodu. Celé dva dny bez přestávky. Nechci slyšet žádné protesty a teď vypadněte." Madara je vyprovodil nepěkným pohledem z mapárny ven. Učiní jim přítrž, měl z toho docela radost, ta jejich beznaděj vepsaná ve tváři byla k popukání.
.
"Ale… kapitáne!" Sasukemu se zděšením rozšířily oči a jeho obličej teď mohl vyděšeností tomu Narutově směle konkurovat. Nebylo příliš moudré pokoušet se Madarovi odporovat, vlastně to bylo vyloženě pošetilé a nebezpečné, ale tohle… tohle přece nemohl myslet vážně! "Nemohl byste vymyslet jiný trest, prosím? Cokoliv," úpěnlivě se snažil jeho postoj zlomit, přece ví, jak moc se milují… odepřít jim tělesný kontakt byla ta nejpodlejší věc na světě! Sasuke upřeně a prosebně hleděl strýci do očí, třebaže věděl, že nemá mnoho šancí na úspěch. "Klidně budeme pracovat dvacet čtyři hodin denně, ale tohle… t-tohle přece nejde…"
.
"Sasuke, slyšel jsi snad jasně," sykl rozezleně Madara. Jeho oblíbenec na něj zkoušel štěňátkovské oči, možná kdyby šlo o něco jiného, tak si to rozmyslí, ale tohle ne. "Pokud nemáš nějaký opravdu důležitý a vážný argument, tak jsme skončili." Nejstarší Uchiha stál přímo před Sasukem a plameně si ho měřil. To pískle si umí vyskakovat.
.
Krátkovlasý Uchiha pochopil, že nemá smysl pokoušet se Madaru obměkčit. Už tak u něj měl zřejmě kvůli Narutovi vroubek. Ale… tohle bylo tak nespravedlivé! Sklopil poraženě hlavu a tiše hlesl: "Ano, kapitáne." Tahle plavba bude pěkně mizerná, nedovedl si představit, že by celé tři nebo čtyři měsíce neměl s Itachim vůbec… Nešťastně hodil očima po svém bratrovi.
.
Itachi mu opětoval pohled plný stejného smutku nad jejich osudem. Na němý pokyn vyšli ven jako tři spráskaní psi, což neušlo některým kolemjdoucím pirátům.
"Ale, ale, tak co, jak bylo na koberečku?" zašklebil se Hidan a pohodil si namotané lano na rameno, aby mu pořád nesklouzávalo.
"Hele, ty jeden šmejde, nebýt tebe, tak jsme tam vůbec nemuseli!" Dlouhovlasý Uchiha se taktak držel, aby po něm nevyjel. Asi by jim neprošla bitka před Madarovými dveřmi.
.
"Doufám, že ti v další akci někdo ustřelí tu tvojí blbou palici," zavrčel Sasuke nepřívětivě na toho provokatéra. Samozřejmě mluvil trošku v afektu, ale zákaz, který od Madary dostali, byl po veřejné popravě asi nejhorší trest, který mohli v jejich případě vyfasovat. Tisíckrát radši by se nechal uvázat k Mito a milionkrát radši by vynášel vědra s vodou třeba celou plavbu. Jen kdyby měl naději, že se budou smět s Itachim dotýkat a občas se nenápadně ztratit. S vražednou grimasou prošel kolem Hidana a neodpustil si před ním odplivnout.
.
Itachi ho vraždil očima a prošel kolem něj. V závěsu za ním cupital Naruto, který byl pořád rudý. Šli dolu do podpalubí, aby přebrali na dva dny službu s vynášením vody. Deidara jim velice rád předal kýble a protáhl si ztuhlá záda. Hrozně rád byl venku, pěkně na sluníčku a v příjemném větříku, a ne tady v tom hrozném smradu.
.
"Sakra!" ulevil si Sasuke, sotva osaměli a zahleděl se na Itachiho, jako by nad nimi byl vyřčen minimálně ortel smrti, "Itachi, tohle… nám přece nemůžou udělat…" Třeba když budou pár dní hodní, podaří se jim obměkčit otce, který k nim přeci jen měl větší citové pouto než Madara. A protože sám byl od své vyvolené odloučen, jistě to nebude přát jim…
.
"Myslím, že to mysleli vážně," podotkl Itachi a pohladil brášku po líci. Bylo mu líto, že to tak dopadlo. "Kdybych… kdybychom si to odpustili a… mohl jsem být odhodlanější ti nepodlehnout, ale nemohl jsem jinak, bráško…"
Naruto stál opodál, nakonec to vypadalo tak, že on vyšel z jejich trestu nejlíp. Ohnul se, aby vyvinul nějakou činnost a nabíral vodu do vědra.
.
"Mrzí mě to," skousnul si Sasuke ret a zákaz nezákaz, lehce se k bráškovi přitulil. To ostatně nebyla žádná prasárna, však i normální sourozenci se občas objímají, ne? "Určitě jim to nevydrží dlouho. Otec sice pouští hrůzu, ale snad… snad ho to časem přejde." Natáhnul se a krátce Itachiho políbil. To už se sice dalo svým způsobem považovat za prasárnu, ale jediným svědkem byl Naruto a ten je nepráskne.
.
"Uvidíme, zatím se zkusíme chovat vzorně." Itachi se také chopil vědra a začal se věnovat vodě přelévající se na dně jejich galeony. Taky už by někdo mohl vymyslet jiný způsob, jak vodu dostat ven, aniž by se musela udřít celá posádka.
.
Sasuke se bez dalších řečí chopil taktéž práce a dlouhou dobu nikdo z nich nepromluvil, všichni byli zabráni do svých vlastních myšlenek. Jejich úkol byl nudný a stereotypní, ale aspoň měli z přístavu dočerpané síly, horší to vždycky bylo ke konci plavby.
~~~
Naruto měl za úkol znovu smotat lana, která se zamotala při bouři v minulých dnech. Lopotil se se silnými provazy, z nichž některé byly tlusté jako jeho paže. Pravda říct, moc mu to nešlo. Zkušený námořník by si s nimi poradil, ale blonďáčkovi se pod rukama svíjeli jako živí hadi a ne a ne uposlechnout, začínal si zoufat. Zaslechl za sebou kroky a zvedl hlavu. Doufal, že je to třeba Sasuke, mohl by mu pomoct.
.
Nebyl to však mladý Uchiha, ráznými kroky k němu mířil Kisame. Potřebovali ta lana zase použít, ale ten blonďatý budižkničemu se s tím páral, že snad i mrtvý by byl rychlejší. "Uhni, ty mrňavej parazite," zavrčel a odstrčil Naruta tak hrubě, že upadl na palubu. Sám se chopil práce a nacvičenými pohyby napínal a uvolňoval provazy, aniž by mu to dalo nějakou zvláštní námahu. Přehazoval je podle potřeby a brzy už je měl volné. Hodil je Sasorimu, aby si s nimi dále poradil, a shlédl na Uzumakiho. "Jsi horší než svrab," prsknul po něm a mohutnou tlapou ho vytáhl na nohy, předek jeho košile však držel výhrůžně sevřený, "myslím, že by ani nebyla žádná škoda hodit tě přes palubu…"
"Kisame!" Zblízka se ozvaly spěšné kroky. Sasuke pomáhal otci zakreslovat trasu nahoře u kormidla, takže nemohl přijít dřív. "Pusť ho," pravil důrazně a v tmavých očích mu nebezpečně blýsklo.
"Je k ničemu," odsekl Kisame, "neumí nic, jenom překáží!"
"Učí se. Nikdo se nerodí s takovými dovednostmi. Pusť ho. Hned!" Sasuke byl možný ještě příliš mladý, ale nezapřel v sobě ohnivou krev Uchihů, stejně tak jako zděděnou autoritu.
Kisame si ho ještě chvilku měřil. To štěně už umělo i hezky zavrčet, pomalu dospívalo. Ušklíbnul se a uvolnil Narutovu košili. "Sasuke Uchiha, ochránce otroků," vysekl mu poněkud ironickou poklonu, ale respektoval ho a vzdálil se.
.
Naruto sklopil oči k palubě, byl budižkničemu a moc dobře to o sobě věděl, uměl akorát pást kozy a pomáhat otci na statku. V otroctví se ničemu taky nepřiučil, jen poslouchat na slovo a nevzpírat se. "Děkuju, máš kvůli mně jen problémy," pípl tiše k mladému Uchihovi.
.
"Jsou to piráti," mávl Sasuke rukou a zazubil se, "pěkná cháska, jen tak někoho mezi sebe hladce nepřijmou. Ale v boji jsou nepřekonatelní." Přelétl pohledem hemžící se palubu, než stočil oči zpátky na Naruta a pousmál se. "Budeme plout proti větru," oznámil mu, co se dozvěděl nahoře od otce, "pojď, naučím tě seřizovat plachty."
.
Naruto se k Sasukemu okamžitě přidal, nijak neprotestoval, jeho slovo pro něj bylo svaté a poslechl by ho kdykoliv. Snažil se pochopit a co nejrychleji naučit vědomosti, se kterými ho mladý Uchiha seznamoval, ale občas to bylo složité a on pomalý.
.
Když měli práci hotovou a mohli si chvíli odpočinout, Sasuke vyšplhal do výšky čtyř metrů na hlavní stěžeň a se smíchem lákal Naruta nahoru. Itachi s ním tuhle zálibu nikdy moc nesdílel, hlavně proto, že se bál, že se jeho bráškovi něco stane, tak byl zvědavý, jestli má Naruto rád vyvýšená místa.
.
Mladý blonďáček se notnou chvíli rozhodoval, ale nakonec zvítězila touha být Sasukemu co nejblíž. Pomalu jako lenochod vylezl nahoru a tiskl se k jednomu z lan, až mu zbělely klouby prstů. Tady z výšky to vypadalo hodně nebezpečně. Paluba byla dost hluboko pod nimi.
.
Sasuke se jenom smál. On byl v ráhnoví jako doma, běhal po jednotlivých kládách jako po rovné zemi a hladce udržoval rovnováhu, protože tak lezl odmalička. Původně ho chtěl pobídnout ještě trošku výš, třeba by mohli pozdravit hlídku nahoře v koši, ale to by asi blonďáček nepřežil. Místo toho se tedy pohodlně usadil vedle něj a povzbudivě mu stiskl zápěstí. "Klid, ještě nejsme tak vysoko, to bys přežil," uculil se a zamával Itachimu, který postával u zábradlí.
.
Naruto jen němě přikývl a myslel si svoje, kdyby sletěl, tak se určitě zabije, zdálo se mu to čím dál výš. Navíc se loď tady nahoře houpala víc a pocit stability byl menší. Nakonec tedy zahuhňal něco i tom, že půjde radši dolů, asi metr nad zemi mu podjela noha na vlhkém lanu a slítl ten kousek dolů jako zralá hruška, jenom to zadunělo.
.
Sasuke se vyděsil a se zhrozeným výrazem sjel dolů jako fretka. Přistál lehce s elegancí kočky a ihned se sklonil nad vykuleným mladíkem, zatímco zbytek posádky se buď lámal smíchy nebo se uštěpačně posmíval. "Jsi v pořádku?" zeptal se starostlivě a pohledem zkontroloval, jestli mi nikde netrčí žádné zlomené kosti. Zas z takové výšky ovšem naštěstí nespadl.
.
Naruto se celý rudý rychle posbíral ze země. "N-nic mi není," odpověděl nesměle a snažil se nevnímat ten vtíravý posměšný smích. Ta doba, než si odpracuje svobodu, bude hodně krušná, a jak bude trvat dlouho… rok, dva, tři… nebo snad nikdy? Děsil se, ale pořád měl nějakou naději.
.
Sasuke si povzdechnul. Věděl, že Naruto to u posádky nebude mít snadné, vlastně byl jediný, kdo ho přijímal, pak tu byla skupina těch, kterým nevadil, a celkem početná skupina těch, kteří ho měli rádi jako štěnici v posteli. Nejmladší Uchiha si ani nebyl jistý, jestli jeho bratr patří do druhé nebo třetí kategorie.
.
Itachi zrovna chtěl jít za bráškou, když ho zastavil Izuna.
"Itachi, zavolej Sasukeho a pojďte do kajuty. Kapitán chce probrat další cestu a máme tam být všichni." Od bratrů se dozvěděl, co za osud na této plavbě potkalo oba jeho synovce. Nezáviděl jim, ale nic pro ně udělat nemohl. Oba jeho starší bráchové byli hrozně zatvrzelí.
"Dobře, hned dojdeme," přikývl mladší Uchiha a seběhl po schodech dolů. "Sasuke, přestaň si s ním hrát. Madara nás chce v mapárně."
.
Sasuke zvedl hlavu a setkal se s Itachiho očima. Nemohl si nevšimnout, že bráškovi není vůbec po chuti, když teď trávil hodně času s Narutem. Neměl samozřejmě důvod žárlit, blonďáček pro něj byl někdo, komu chtěl pomoct, měl ho celkem i rád, protože když se odhlédlo od té jeho ustrašenosti, byl to neobyčejně milý kluk, ale nechtěl ho… v tomhle smyslu. Možná ho v hloubi duše považoval za kamaráda, kterých na lodi moc neměl, všichni byli výrazně starší než on, takže byl rád, že může trávit čas ve společnosti svého vrstevníka.
"Už běžím!" zavolal na Itachiho, plácnul Naruta po rameni a s nabádáním, aby nevyváděl žádné skopičiny, se rychle připojil k dlouhovlasému Uchihovi.
.
Itachi počkal, než k němu dokvapí bráška a lehce ho pohladil po hřbetu dlaně. Už dva týdny byli na moři a oni si odepírali i pouhé líbání, aby je náhodou někdo nenačapal. Měl za to, že Madara tajně rozkázal posádce, že kdo je nachytá, tak něco dostane. Protože všichni byli ve střehu, jakmile se někde objevili spolu nebo dlouho nebyli nikde vidět. Jestli to tak opravdu bylo, tak to bylo pěkně podrazácké.
.
Sasuke věnoval Itachimu zamilovaný úsměv. Tolik by ho chtěl políbit, ochutnat jeho božské rty, dotýkat se jeho těla… dokonce už mu to tak scházelo, že se dnes ráno probudil s jistým problémem v kalhotách, ale naštěstí se stihnul zchladit dřív, než si toho všimla posádky, jinak by byl terčem dalších provokací. Už tak stačilo, že si z nich tu a tam někdo utahoval, jak to teď zvládají, hrdličky. Pořádně ho to deptalo.
.
Vešli dovnitř, kde už byl zbytek rodu a ti nejstarší se skláněli nad mapou a o něčem živě diskutovali. Postavili se k Shisuiovi, který stál opodál, tak aby nezavazel. "O co jde?" zeptal se tiše Itachi.
"Vybírá se trasa, kterou pojedeme a budeme číhat na lodě, které tama vedou. Maj vybrané tři, ale nemůžou se rozhodnout." Jemu to bylo vcelku jedno, hlavně když se zadaří a zase brzy budou v přístavu. V tom posledním utratil půlku mzdy za jídlo, ale stálo to za to.
.
Sasuke postával vedle svého bratra tak, aby mezi nimi byla malá mezera a nezavdávali tak otci nebo kapitánovi nějakou záminku pochybovat o jejich poslušnosti, i když to bylo pěkně těžké, protože Itachiho tělo bylo tak blízko a hřálo a vonělo… Sasuke potřásl hlavou. Ne, na to teď nesmí myslet! Rozhodně si nepřál žádnou viditelnou nehodu, to by asi jen tak nezakecal. Snažil se tedy soustředit na sledování rozhovoru mezi jeho třemi příbuznými a po vzoru Itachiho a Shisuie se nijak nevměšoval.
.
Každý z trojice starších Uchihů byl pro jednu ze třech vybraných cest a nemohli se dohodnout, kterou si vyberou. Ještě chvíli se dohadovali a vypadalo to, že Madara musí mít pravdu za každou cenu. Ani jeden z nich nechtěli povolit.
Fugaka už to nebavilo. "Tak ať to rozhodnout kluci. Kudy pojedeme?" zeptal se postávajících mladíků a čekal, který z nich se přihlásí ke slovu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačí Kačí | 16. února 2016 v 8:00 | Reagovat

super kapča :3

2 kyuubinka kyuubinka | 17. února 2016 v 13:06 | Reagovat

Typuju, že pojednou do Ohnivé. Tedy setak alespoň rozhodne Sasuke, kvůli Narutovi. Nebo tam odtud není? Už si Nepamatuju :DD. každopádně to brachove  slušně odskakali... Čert ví, jestli se Fugaku nebo Madara umoudří. O čemž z pohledu Madary pochybuji :-DD

3 Nukiko Nukiko | 18. února 2016 v 15:53 | Reagovat

ÚÚÚ tak to je teda krutý test a chudáček Naruto ten je v tom nevině jinak dobrá kapitola a jako vždy se těším na další :D :)

4 Sabaku no Naomi Sabaku no Naomi | 18. února 2016 v 17:29 | Reagovat

Ta Narutova plachost mi začíná lézt na nervy. Asi i víc než Itachimu. :D Hidan snad nemá žádné zábrany. Pochopila bych provokování Itachiho a Sasukeho samotných, ale když už do toho zatahne i Fugaka s Madarou, tak je snad jasné, že z toho musí být pořádně velkej průser. To už není sranda... Chudáci, teď musí hrozně trpět. Nevěřím, že by to vydrželi až do přístavu. Jen aby se na sebe nevrhli někde před ostatními. :D
Jestli některá z těch cest vede do země, kde teď bydlí Mikoto (nepamatuju si, která to je :D), tak předpokládám, že pojedou tam... Nebo pojednou cestou, která je neblíž přístavu, aby spolu zase mohli Itachi se Sasukem spát. :D

5 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 18. února 2016 v 20:38 | Reagovat

[1]:Díky.
[2]:Jo, Naruto je z Ohnivé. Njn, bez práce nejsou koláče a tady to platí Nemakáš nešukáš.
[3]:Naruto je ve všem vždycky nevině.
[4]:Njn Naruto je prostě strašpytel, který se do té doby než ho unesli držel máminy sukně. Kushina ho držela zkrátka.
Kluci budou trpět jako psi za plotem, kde hárá fena :D :D, ale neboj, o se je neochudíme, jen si na něj musejí počkat.
Mikoto bydlí v zemi Ohně, tam ještě nepoplují.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.