Láska z hlubin XII. - Velryba

26. července 2016 v 7:00 | Ivanitko a Smajli |  Láska z hlubin
Aby nebyl všem setkání ve vodní říši konec, čeká černovlasého mladíka ještě jedno z velkých setkání. Mořští velikáni zpívají svoje líbezné písně nesoucí se na kilometry daleko. Kakashi s nimi může komunikovat a zeptá se jich na svolení, jestli je může ukázat malému človíčkovi.


Jakmile byli zase zpátky v jejich bezpečné zátočině, Sasuke se s obrovskou úlevou vyškrábal na útes a rukama si objal kolena. Ještě teď se třásl a byl rád, že je zase konečně na souši, kde mu nehrozilo sežrání nějakou takovou bestií. Nechápal, že se s nimi někdo dobrovolně potápí. "Do té vody už nevlezu," oznámil Kakashimu a jednou dlaní bezděčně hladil kámen pod sebou.
.
Mořský muž chápal mladíkův strach, ale přece se nemusel tak děsit. "Byl se jenom podívat. Nebyl lovit," snažil se ho uklidnit a hladil ho po zádech, poté uznal za vhodné, že obejmutí mu určitě pomůže také. "Klid, byl se jenom podívat."
.
"J-jo, teď se byl jenom podívat, ale příště může být hladový a já si teda dovedu představit lepší smrt než sežrání žralokem," prohlásil rozhodně. "Copak jste nikdy neviděl Čelisti?" zeptal se, aniž by si uvědomil, že Kakashi nikdy neviděl žádný film.
.
"Viděl, ty je máš, já je mám taky. Každé zvíře má čelisti," odpověděl Kakashi poněkud nechápavě, netušil, co tím mladík přesně míní. "Sasuke, podívej, já žiju v moři celý svůj život a žralok mě nikdy nesnědl. Myslíš, že je to náhoda?"
.
"Vy mu dokážete uplavat," odtušil Sasuke přesvědčeně, ale hned dodal: "Čelisti je název jednoho filmu, kde se objevuje obrovský bílý žralok a žere lidi. Zítra ho přinesu na notebooku, abyste pochopil, proč mám takový strach. Být sežrán zvířetem je obecně pro lidi jedna z nejhorších představ jejich smrti."
.
"Lidé se děsí mnoho věcí," odtušil stříbrovlasý muž vlídně a konejšil mladíka. Z rozhovorů se Sasukem věděl, čeho všeho dalšího se děsí. Být bez peněz, domova, rodiny, pavouků, elektřiny, být sám… mladík tomu říkal fobie. "Neboj, to přejde." Chytil třesoucí se pacičku do své.
.
"Vy snad z ničeho nemáte strach?" zeptal se Sasuke a jen pomalu se vzpamatovával. Bylo mu jasné, že v moři má Kakashi o mnoho jednodušší život a bát se mohl tak leda odhalení nebo toho, že se změní teplota vody či nesežene dost potravy… Měl sice méně starostí, ale stejně by takový život nechtěl.
.
"Mám, teď nejvíc z toho, že se třeba už nikdy neuvidíme," broukl Kakashi nesměle. On se moc věcí nebál, strach jenom omezuje tělo a nač si sám sobě dělat překážky. On svůj život miloval a na rozdíl od Sasukeho by ho za ten jeho složitý a divnými věcmi propletený vyměnit nechtěl. Možná, kdyby mohli být spolu, tak by to zkusil.
.
"Proč bysme se už neměli vidět?" zvedl k němu Sasuke překvapeně oči. To jeho rozhodnutí, že nepoleze do vody, přece ještě neznamenalo, že za ním přestane chodit. Byl to jeho přítel a chyběl by mu, tak jako se mu stýskalo po celou tu zimu, kdy byl Kakashi na jihu. Možná leda kdyby si pořídil takový ten drátěný návlek, jako nosili ti, co se žraloky pracovali.
.
"Nevím. Může se stát cokoliv. Něco se ti na souši stane a tak…" nebo ho omrzí za ním chodit. Ale snad teď, když se spolu líbali a Sasuke říkal, že to spolu zkusí… Vzpomínka byla tak živá, až Kakashiho zamrazilo po těle. Natočil k sobě mladíkovu hlavu a spojil s ním svoje rty. Bylo to stejné jako předtím, úžasné.
.
Sasuke přemýšlel, jestli to Kakashi dělá proto, aby ho uklidnil, nebo proto, že se mu to líbí, ale každopádně to přivítal, ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu. Záplava endorfinů, kterou to v něm spouštělo, působila proti stresu mnohem účinněji než cokoliv jiného. Zavřel oči a ochotně pootevřel ústa, aby mohli polibek prohloubit.
.
Kakashi velmi ochotně vklouzl k Sasukemu. Nemusel se teď soustředit na to, aby je udržel na hladině a plně se ponořil do líbání. Ostatně všechny hormony, které jím proudily, navozovaly stejný efekt, jako kdyby se nechal unášet na vlnách.
.
Černovlasý mladík zvědavě prozkoumával Kakashiho ústa. Mapoval si hbitým jazýčkem jejich tvar, jejich chuť, měkkost a povolnost. Musel uznat, že se mu to náramně líbilo, trošku víc se ke Kakashimu přitiskl, škoda jen, že byl tak studený.
.
Mořský muž jednou rukou vjel do Sasukeho vlasů na zátylku. Už mu tak hezky neprokluzovaly mezi prsty jako ve vodě, ale bylo to příjemné. O chvíli později jeho dlaň objevovala tvary druhého těla schovaného pod měkkým neoprenovým oblekem.
.
Sasuke si vůbec nebyl jistý, jak to probíhá u mořských lidí, když dojde na nějaké ty sexuální věcičky, ale to, co zatím Kakashi dělal, se mu líbilo a nijak zvlášť se to od jejich zvyklostí nelišilo. No, samozřejmě až na to namlouvání, ale to bylo vedlejší. Věděl, že by měl přestat, než to zajde ještě dál a on bude chtít víc, a protože Kakashi nemá péro jako on, bude si muset vyhonit a to se mu před ním nechtělo.
.
Kakashi netrpěl žádnými podobnými myšlenkami a soustředil se jen na horkost Sasukeho úst a hladkost obleku. Moc rád by se mladíka dotýkal na pokožce, ale to by se musel prvně odtrhnout a pak ho nechat se vysvléct.
.
Mladý Uchiha se nemohl nabažit Kakashiho polibků, sám se prsty probíral v jeho vlhkých stříbřitých vlasech a druhou rukou znovu putoval po jeho těle. Bylo to tak zvláštní, když pod trupem nenalezl stehna, ale šupinatý slizký ocas.
.
Mořský muž by pokračoval dál, ale na jeho uši začala dorážet melodie populární písničky. Prvně to ignoroval, ale poté už to nešlo, musel se odtrhnout. "Někdo ti volá," pronesl zastřeným hlasem.
.
"Hmm," zamumlal zklamaně Sasuke a neochotně se odtrhl. Otřel si ruce a z kapsy kalhot vyhrabal mobil. Musel si odkašlat, aby jeho hlas zněl úplně normálně, když zmáčkl zelené tlačítko a přiložil si telefon k uchu: "Ano, Itachi?"
.
"Už jsem si myslel, že to nezvedneš," oddechl si dlouhovlasý Uchiha, "mohl bys přijít domů? Je tu strejda Madara a prý tě chce vidět… doufám, že nemá něco za lubem, tváří se divně," poznamenal nakonec. Jejich milý příbuzný chtěl vždycky vidět celou rodinu, když si to náhodou dohasil na návštěvu.
.
"Co?" posteskl si Sasuke, "ach jo… No dobře, přijdu. Jediný, co mě uklidňuje, je fakt, že teď nejsou žádný prázdniny, na který by si nás chtěl vzít. Dorazím za půl hodiny." Típl hovor a podíval se na Kakashiho. "Musím jít, přijel strejda," povzdechl si a začal ze sebe sundávat neopren. Ještěže od jisté chvíle už byl Fugaku s jeho homosexualitou vcelku smířený, tak snad ty jeho případné narážky nebudou až tak nepříjemné.
.
"Aha, a přijdeš zítra?" zeptal Kakashi a mimoděk jeho chování sklouzlo k předvádění před samičkou. Zrovna totiž Sasukemu ukazoval jaký má krásný velký ocas. Bylo to u nich přirozené, že nad tím příliš nepřemýšlel.
.
"Určitě přijdu," slíbil Sasuke a všiml si, jak se Kakashi zase nastavuje a natřásá. Otočil se k němu zády pod záminkou, že se sklání k batohu, ale ve skutečnosti jen nechtěl, aby viděl, jak mu na rtech hraje pobavený smích. "Tak nashle zítra," rozloučil se s ním, ale ještě než odběhl, tak se naklonil ke Kakashiho uchu: "Tohle nemusíte dělat. My lidé většinou oceňujeme trošku jiné… přednosti." Se smíchem mu zamával a během pár vteřin už ho na útesu nebylo.
~~~
Na druhý den Sasuke přinesl notebook a Kakashi se musel vyplazit z vody ještě víc, aby přístroj náhodou nenavlhl. Zaujatě sledoval to udělátko, než vůbec Uchiha mohl spustit film, tak to trvalo dlouhou dobu, stříbrovlasý muž měl prostě příliš mnoho otázek na to, jak stroj funguje, co dělá která ikona a podobně. Prostě otázka sama. Když prvotní příval zvědavosti pominul, tak se mohlo jít na vlastní film, Čelisti. Kakashimu přišlo, že lidé všechno okolo žraloků příliš zveličují, ale když si představil, jak plavou, tak opravdu byli jako nemocná jednohubka, která se přímo nabízí k sežrání.
.
Koukat se s Kakashim na tento kultovní horor o vražedném žralokovi nebylo úplně to, v co Sasuke doufal, protože stříbrovlasý mořský muž, který měl s parybami své vlastní zkušenosti, se u spousty míst chechtal jako blázen a panikařící davy lidí mu přišly náramně legrační, až ho musel Sasuke sem tam okřikovat. Jemu se to smálo, byl ve vodě doma a měl spousty příležitostí se se žraloky seznámit i z jiných hledisek než jen jako součást jejich jídelníčku. Sasuke sice nosil na krku onen zub, který mu Kakashi věnoval na šňůrce, ale živé žraloky měl rád jenom v případě, že se s nimi nemusel ocitnout v přílišné blízkosti.
.
"Lidé jsou tak směšní. Nevím, proč dělají filmy, které straší jiné lidi. Navíc tak velký žralok je moc vzácný." Nepočítal žraloka obrovského, ten jedl jenom malé dobroty z vody. Lidé dokáží nadělat hodně povyku pro nic.
.
"Je to druh zábavy," pokrčil Sasuke rameny, "někteří lidé se bojí rádi a tohle je ještě hodně mírný horor, vlastně skoro ani ne horor… no, jak se to vezme. Jsou i mnohem horší. To je prostě svět kinematografie, filmy se dělají různé."
.
"Lidi se rádi bojí?" zeptal se udiveně Kakashi. Přišlo mu to nelogické se bát dobrovolně. "Ty se asi rád nebojíš, aspoň včera to tak nevypadalo," poznamenal, když si vzpomněl, jak se Sasuke klepal při setkání se žralokem.
.
"Jenom někteří," připomněl mu Sasuke, že to tvrzení bylo omezené. "A já… nevyhledávám to a už vůbec ne naživo. Nevadí mi se čas od času podívat na horor, ale je něco jiného bát se doma a bát se něčemu tváří v tvář. To tak prostě je, s tím nikdo nic neudělá."
.
"Dobře, dobře," zasmál se Kisame a opatrně se sešoupnul do vody. Už byl docela oschnutý a svrběl ho ocas. Snímek byl dost dlouhý a oni se vykulovali na sluníčku. "Půjdeš taky do vody? Je báječná," uculil se spokojeně.
.
Sasuke přikývl. Dneska bylo mimořádné teplo, takže nepovažoval za nutné oblékat si neopren, vzal si jenom nízké černé plavky, potápěčské brýle a šnorchl. Batoh s notebookem, oblečení a všechny další věci ukryl mezi dva kameny, aby to vše nebylo na první pohled vidět, sice sem nikdo nechodil, ale kdyby náhodou. Pak už skočil ke Kakashimu do vody.
.
Stříbrovlasý muž se podivil, že mladík nijak neprotestoval, když včera přísahal, že do vody už nevleze. I tak dobře, aspoň ho nemusel složitě přesvědčovat. Podal Sasukemu ploutve, které měl na okraji, počkal, než se nachystá a plaval schválně pomalu, aby mu Uchiha stačil.
.
"Kam plaveme?" zeptal se Sasuke na cíl cesty, doufal, že to nebude zas moc daleko, i když se jeho výdrž každým týdnem zlepšovala. Ještě tak před rokem by si nebyl pomyslel, že se z něj stane takový plavec. "A nezapomeňte, že jsem právě viděl film se žraločím monstrem, tak na to berte ohled, prosím."
.
Kakashi už mu chtěl odpovědět, že ho vezme na jednu vzdálenou krytou pláž, kde se mu líbilo, ale zasekl se, když uslyšel ty tklivé zvuky nesoucí se vodou. Ponořil se kousek pod hladinu a poslouchal. Byly to ony. Zkusil jim odpovědět, ale nebyl si jistý, jestli ho na tu vzdálenost uslyší.
.
"Co to děláte?" podivil se Sasuke, když se na něj díval. Zkusil ponořit hlavu pod vodu, ale ty zvuky nedokázal zachytit, minimálně ne z takové vzdálenosti jako Kakashi. Pochopil však, že se stříbrovlasý pokouší s někým nebo s něčím komunikovat. "Jsou to nějací vaši přátelé?" zeptal se zase s hlavou nad hladinou.
.
"Říkají, že na nás počkají, tak si musíme pohnout," odtušil a čapl Sasukeho za ruku a vyrazil ostře do volného oceánu, co nejdál od břehu. Byly nejmíň dvě, nebo mu to tak aspoň přišlo, ale bavila se s ním určitě jenom ta starší. Byl rád, že jim to nevadí, že s sebou vezme člověka.
.
"Co-blh-uhh…!" Sasuke chtě původně počastovat Kakashiho ještě nějakou otázkou, ale při tempu, jaké jeho společník nasadil, mu do úst natekla voda, takže raději pevně stiskl rty k sobě a nekladl Kakashimu žádný odpor, i když to bylo trošku frustrující, nevědět, kam vlastně plavou.
.
Plavali dobrých dvacet minut, než se začali přibližovat k nim. Pod nimi zela hluboká modrá prázdnota, jak byli daleko na širém moři. Byla všeobjímající a pro někoho možná děsivá. Ne však pro mořského tvora, který za sebou táhl nebohého človíčka. Už začínal vidět obrysy a radostně obě krasavice pozdravil.
.
"Kakashi, co je? K čemu to plaveme?" dokázal Sasuke konečně zase zformulovat otázky a poněkud obezřetně se díval na ty obrovské šedé plochy, které původně mylně považoval za nějaké plachty, které spadly z rybářské lodi. Když se však přiblížili ještě víc, překvapeně se zajíkl, protože se ty velké masy hýbaly.
.
"Vy jim říkáte velryby," odpověděl Kakashi a trochu zpomalil, "říkaly, že se na ně můžeme podívat a nebude jim to vadit." Dotáhl mladíka až úplně k nim a sám se potopil. Byly tak krásné. Začal k nim promlouvat a jednu pohladil po hrbolaté kůži.
.
Sasuke uchváceně následoval jeho vzoru. Páni! Nikdy by ho ani nenapadlo, že si jednou bude moct sáhnout na velrybu! Byly tak obrovské, klidné a majestátní… Zalitoval, že také nerozumí jejich řeči, bylo na nich něco nesmírně fascinujícího. Představovala největší zvířata na světě.
.
Mezi Kakashim a dvěma velrybami probíhala poměrně čilá konverzace. Mluvili o nepříznivých proudech, lodi plné zvědavých lidí, které je okukovaly, a o malém človíčku, který se k nim potápěl. Nebyly příliš hluboko, mořský muž je poprosil, jestli by nebyly blízko u hladiny. Stříbrovlasý muž se ujal škrabání, které tvorové milovali, a podle jejich přání se přesunoval po jejich těle.
.
Mladší Uchiha si je prohlížel s náležitou úctou. Líbilo se mu, jak vyfukovaly z otvorů na hlavě gejzíry a vůbec byly náramně zajímavé. O tomhle rozhodně musí říct Itachimu, až se vrátí domů. Věděl, že tyhle velryby nejsou masožravé a živí se jenom planktonem ve vodě, ale i tak se pro jistotu držel od jejich gigantických tlam dál. Přemýšlel, jak je vůbec možné, že tak velikému tvorovi stačí jako potrava pouze drobní korýši.
.
Strávili tam pěknou chvilku, než se Kakashi oběma plejtvákům odvděčil za jejich vstřícnost a docela ho bolely ruce, jak se snažil vyhovět jejich přání. Ale už se museli rozloučit. Velryby chtěly plavat do hlubiny. Mořský muž si to zamířil k Sasukemu a vzal ho stranou.
.
"To bylo super," zazubil se Sasuke na Kakashiho a ještě velrybám zamával, i když to bylo trochu zbytečné, stejně ho asi nemohly vidět. "Nejsou vůbec agresivní… teda, ne že bych si to předtím myslel, ale teď jsem se přesvědčil," zasmál se černovlasý mladík a objal ho kolem krku.
.
"Byly přívětivé a docela ses jim líbil, prý jsi hrozně droboučký," tlumočil jejich slova Kakashi a přidržel si mladíka u sebe. Měl ze setkání velkou radost a Sasuke zdá se také. Plavali jako dva špunty v širokém moři a pevnina se jevila jako tmavý pruh na obzoru.
.
Během plavby zpátky toho moc nenamluvili, Sasukeho přeci jen nezvyklá vzdálenost trochu vyčerpávala, i když od té doby, co s Kakashim chodil plavat, o dost zesílil a zpevnily se mu svaly. "Ufff, jsem hotovej," zasmál se, když se konečně dostali do jejich zátoky, kde se každý den scházeli.
.
"Nejsi ryba, ale dokážeš uplavat mnohem víc, než když jsme se potkali." Musel zpátky mladíkovi pomáhat, byli hodně daleko od břehu. Posadil se na kámen a i přestože byl Sasuke unavený, tak se mu zdál šťastný.
.
"Však taky denně trénuju," uculil se Sasuke a vyhrabal z batohu osušku, "škoda, že nemáte nohy, chtěl bych vás vidět na souši… chodili bysme si spolu zaběhat." Nejen zaběhat, mohli by podnikat spoustu věcí, ale zase kdo ví, jak by to mezi nimi bylo, kdyby byl Kakashi normální.
.
"To by mohlo být zajímavé, ale nedokážu si to představit s dvěma nohama," zasmál se Kakashi a toužebně si mladíka prohlížel. Dneska ani nestihli žádné intimnosti a přitom včera to bylo tak nádherné.
.
"No jo," uculil se Sasuke, a jakmile byl suchý, převlékl se do svého oblečení, "já si sebe taky nedokážu představit s ocasem. Tak já půjdu. Zítra nashledanou!" Slunce už se zase klonilo k západu a on dostal včera kázání, že pořád lítá někde venku a už pomalu doma ani nevědí, jak vypadá.
.
Stříbrovlasý muž mu zamával a vklouzl do svého království pod hladinou. Chtěl tolik věcí, ale většina hrála proti němu. Pomalu plaval k svému obydlí a postupně v něm sílila spokojenost s dnešním dnem. Udělal Sasukemu radost a on byl šťastný, že ho potěšil.
.
"Ahoj!" zahalekal Sasuke po příchodu domů a po čichu došel do kuchyně, odkud se linula přímo božská vůně zapečených rajčat, až se mu sbíhaly sliny. "Nazdárek," pozdravil znovu oba rodiče, Mikoto se otáčela u kuchyňské linky, zatímco Fugaku si pročítal u stolu nějaké spisy. "Mňam, tady to voní!" zaradoval se, po náročném odpoledni mu pěkně vyhládlo.
"Večeře bude tak za čtvrt hodinky," informovala ho Mikoto, "zlatíčko, kde jsi zase celý den byl?"
"Na pobřeží, byl jsem si zaplavat," pokrčil Sasuke popravdě rameny, měl výtečnou náladu.
Mikoto si se svým manželem vyměnila významný pohled a kývla na nejstaršího Uchihu. "Posaď se na chvilku, tatínek by ti chtěl něco říct."
"Co? Stalo se něco?" nadzvedl Sasuke obočí, "tati?"
.
"Sasuke, s matkou jsme si říkali, že bys mohl v neděli na oběd přivést toho svého kluka, s kterým se často scházíš," pronesl Fugaku a odložil noviny na stůl. Řešili to dnes s Mikoto, a co jiného by tam mohl Sasuke dělat, než mít s někým rande. Pochyboval o tom, že by zapáleně lítal každý den kvůli plavání k moři.
.
Sasukemu poklesla brada, protože ještě tak před čtvrt rokem by nevěřil, že tohle někdy může jeho otec vypustit z úst. Ani tak mu nepřišlo divné, že si myslí, že má přítele, ale pozvat ho k nim na oběd, to byl od jeho otce obrovský krok. Nicméně když si to představil, zacukaly mu koutky. "No, já… já nemám známost," zamumlal rozpačitě a uhnul očima, "chodím jen plavat… sám."
.
"Sasuke, nemusíš se bát nám ho přivést ukázat," Fugakovi bylo jasné, že to před ním syn radši tají, "rádi ho poznáme." Mikoto mu tvrdila, že se chová jako by byl zamilovaný. On na mladíkovi žádnou změnu příliš neviděl.
.
Nejmladší Uchiha přemýšlel, jestli po tom včerejšku vlastně může Kakashiho považovat za svoji známost. Líbali se, trochu i mazlili, trávili spolu spoustu času a asi se mu stříbrovlasý muž i líbil, ale… on byl člověk a Kakashi měl rybí ocas. Zatěkal pohledem od otce k Mikoto a zpět. Viděl, že jim to nevymluví. "Dobře, mám… přítele," prohlásil pomalu, "ale přivést ho nemůžu, on… je hodně plachý. A neboj." Obrátil se k otci. "Nemá piercing, ani tetování."
.
"Ale já ho přece neukousnu," prohlásil s jistotou Fugaku, "zkus s ním promluvit a zkus ho přesvědčit, aby se k nám podíval." Jednou ho přeci vidět musí. Trošku ho podráždila připomínka toho zrzatého týpka, ale rychle ji zaplašil, tohle už byla minulost.
.
"Já vím a cením si toho, tati, ale…" Sasuke cítil, jak mu po zádech stéká imaginární pot, když se na něj upíraly oči obou rodičů. Nakonec raději zatroubil k ústupu. "Dobře, pokusím se ho nalákat," přislíbil planě něco, co se nikdy nemohlo naplnit, "ale nevím… nevím. Půjdu si umýt ruce." Rychle vycouval s neupřímně bezstarostným úsměvem z kuchyně a vyběhl po schodech nahoru. Uff.
.
Tam samozřejmě natrefil na Itachiho, který odposlouchával celý rozhovor. I on by měl podobné tušení, kdyby nevěděl o Kakashim. Zamířil za bráškou a opřel se o futra dveří. "Co budeš dělat? Mamka ti pokoj nedá, bude ho chtít vidět."
.
"No, to nevím," podrbal se Sasuke ve vlasech a ve svém pokoji shodil batoh na postel. "Leda bych si honem do neděle někoho našel a tvrdil bych, že jsme spolu už dlouho… ale to se mi asi vážně nepodaří," uchechtl se při té představě. Možná by nějaký jeho kamarád byl ochotný to zahrát, ale jedním obědem by to neskočilo, takže by to bylo jen dočasné řešení.
.
"To asi ne. Nejlepší bude, když se budeš držet té jeho plachosti. To by mohlo vydržet dlouho, pak případně nějaký rozchod a můžeš si, jakože najít dalšího, ale netuším, jak dlouho by se to takhle dalo dělat." Hlavně Mikoto se v tom bude šťourat, když ji nikoho nepřivede.
.
"Hmm…" přisvědčil Sasuke neurčitě, nějak to bude muset vymyslet. Vzápětí to ale pustil z hlavy a široce se na bratra zazubil: "Dneska jsme se byli podívat na velryby! To bys nevěřil, sáhnul jsem si na plejtváka! Byli dva, tak obrovský zvíře jsi ještě nikdy neviděl, říkám ti, bylo to úžasný…"
.
"Pane bože," vyhrkl Itachi zděšeně. Úplně nesdílel bratrovu nadšenost, spíše viděl to nebezpečí, kteří obrovští velikáni skrývali. "Neudělali ti nic? Asi ne, protože bys byl někde úplně na placku!" On tam snad začne chodit s nimi, aby je měl pod kontrolou!
.
"Byli klidní," zavrtěl Sasuke hlavou a oči mu jenom zářily, "Kakashi se s nima umí dorozumět, ostatně jako s většinou mořských tvorů… někdy musíš jít s náma, bráško, určitě by se ti to taky líbilo." O nedávné přítomnosti žraloka, jehož druh dodnes radši nechtěl znát, ovšem pomlčel.
.
"No já nevím, člověk nikdy neví, co může od zvířat čekat, co kdyby se mu něco znelíbilo a máchl po tobě ocasem? Měl bych Kakashimu zajít domluvit, aby tě netahal, kdo ví kam… kde jste se na ně byli podívat? Na mělčinách určitě nebyly… neříkej mi, že jste byli na volném moři?!" úplně se zhrozil, když si to představil. Bráška a moře.
.
"No…" Sasuke zaváhal, moc dobře znal Itachiho starostlivost a věděl, že by byl klidně schopný tyhle své výhrůžky splnit. Nechtěl, aby si Kakashi myslel, že dělá něco špatně a taky se o ty bezvadné výlety nechtěl připravit. "Jasně že na volném moři," připustil zdráhavě, "ale neboj, nic mi nehrozilo. Kakashi zná moře jako svoje… hmm, boty se asi říct nehodí, co? Tak jako svoje šupiny."
.
"I tak, kdo ví, jak tě tam hlídá. Určitě němá oči všude. Navíc v moři je tolik nebezpečí. Velké ryby, medúzy nebo žraloci! Co kdyby tě nějaký napadl? Kakashi nemá žádnou zbraň, kterou by ho zahnal… stejně si s ním radši promluvím," odtušil nakonec pevně. Musí mu vysvětlit, že lidské mládě není na hraní. Je příliš křehké a vzácné, tak by na to měl pamatovat.
.
Sasuke protočil oči v sloup. Raději zítra Kakashiho varuje, že si s ním možná bude chtít Itachi promluvit, ale přesto se odvážil ještě trošku bratrovi oponovat. "Nepřeháníš to trochu, bráško? Vždyť se mi nikdy nic nestalo a Kakashi by to nedopustil, má mě rád," prohodil. Dokonce tak, že si mě namlouvá, ale to už samozřejmě nahlas nedodal, to by možná Itachi považoval také za nebezpečné.
.
"Nikdy nevíš. Moře je nevyzpytatelné," objal Sasukeho a přitiskl k sobě, "mám jenom strach, že se ti něco stane. Navíc mořské lidi vůbec neznáme, kdo ví, co všechno za tajemství v sobě skrývají." Rozhodně by bylo třeba trochu obezřetnosti, ta nikdy neuškodí. A také prozíravosti, aby dopředu dokázal odhadnout, co se stane.
.
Sasukemu zacukaly koutky. On v posledních týdnech některá tajemství odhalil, třeba ta o jejich technikách balení, ale o tom pomlčel. "No dobře," hlesl a s povděkem přijal Itachiho objetí, "ale pokud s ním budeš mluvit, tak nějak taktně, ne že ho hned zahrneš výčitkami, nic neprovedl, snaží se mi jenom udělat radost. A mně to baví."
.
"Dobře, budu se snažit mírnit, ale musí pochopit, že jsi jiný druh, který má jistá omezení… ale dobře, chápu tě a budu se snažit," pronesl nakonec a brášku pustil, "a teď pojď, večeře už bude hotová," popohnal bratra a vyšel z koupelny. Vůně jídla byla opravdu lákavá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andaateikaa andaateikaa | 26. července 2016 v 9:43 | Reagovat

Sladké. :3

2 emmy emmy | 26. července 2016 v 10:00 | Reagovat

no páni ako vždy super napínavý diel, plávanie s veľrybami by sa mi tiež páčilo :-D...už sa veľmi, veľmi teším na ďalší diel :-D

3 Amanda Uchiha Amanda Uchiha | 26. července 2016 v 13:21 | Reagovat

Jako vždy super díl.
Hmm zajímalo by mě jak Sasuke vyřeší ten problém s tím, že Mikoto a Fugaku chtějí poznat Sasukeho kluka.
JO to by byl super nápad aby si s nimi Itachi šel zaplavat :-D

4 Sabaku no Naomi Sabaku no Naomi | 26. července 2016 v 23:04 | Reagovat

Kakashi by pro mě byl ideální parťák na sledování hororů, konečně bych nebyla jedinej debil smějící se v těch nejnevhodnějších scénách. :D Fugaku teda překvapuje víc a víc a myslím si, že kdyby mu Sasuke řekl, že chodí s mořským mužem, měl by od něj hodně rychle  klid. :D Nepředpokládám, že by mu Kakashiho šel ukázat, takže asi bude muset vydržet mnoho a mnoho hodin výslechu a vysvětlování, jak moc se jeho kluk bojí lidí. :D Nebo si fakt sehnat kamaráda,co to s ním zahraje. (Naruto?) Hm, jenom, aby to Kakashi nebral jako nevěru. :D

5 Kai Kai | 27. července 2016 v 16:36 | Reagovat

no tak at daj kakashimu velke akvarko a mužou ho vzít na večeři XD . noo uvidime jak se to cele vivine. ale jak se tam  oběvil madara a  to že me jit domu hned  ně mapadlo at tam nechodi madara je hodně nebezpečnej. noo uvidime jak se to bude vivijet dal.... moc se těšim na pokračovani.

6 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 27. července 2016 v 19:40 | Reagovat

[1]:Jako cukr.
[2]:Nám by se to taky moc líbilo, proto jsme to tam dali.
[3]:Tak Itachi je hodně starostlivý, takže kdo ví, jestli by jim výlet povolil, i když by u toho byl. No a Sasuke z toho bude mít těžkou hlavu.
[4]:Tj Kakashi má úplně jinou mentalitu, takže mu přijdou vtipné zvláštní věci, takže nejlepší parťák do vodní nepohody. Tak Sasuke to bude mít složitý, ale popere se s tím solidně :D Tak Kakashi je celkem benevoletní, když si hledá družku jen v období rozmnožování a jinak žije.
[5]:Akvárko na kolečkách :D to by bylo zajímavý. Madara nemusí být všude :D tady se bát nemusíš.

7 Kačí Kačí | 28. července 2016 v 21:37 | Reagovat

Jak chodím do práce nestíhám komentovat :( Díky bohu, že už končím =D
Ale dost o Kačence (i když je velmi úžasná *mrk mrk*) teď k kapitole. Byla táák roztomiloučká :3 Jak se Kakashi pořád natřásá :3 Tak třeba může vzít rodiče na pláž a Kakashi může zůstat ve vodě =D A to Sasukeho nadšení z velryb úplně chápu :3 Na dovolené jsme je pozorovali, taky jsem z nich byla úplně unešená, jsou majestátní a úžasné. A to kdyby ještě mluvily =D

8 Kai Kai | 29. července 2016 v 23:36 | Reagovat

[6]:no to akvarko aspon by poznaly kluka saskeho a od fugaka je to obrovsky skod kupředu. no a to že tam neni madara je super aspon se nemusim bat že zas něco uděla.  noo  moc se těšim jak se to bude dal vivijet jak přiběch tak jejich vztach.

9 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 4. srpna 2016 v 20:50 | Reagovat

[7]:Dva dny není taková hrůza a když přijdeš, tak jsi tu :D. Kakashi se snaží a takové plavání s velrybami by bylo boží. To by se Fugaku s Mikoto hodně podivili, že se Kakashi nerozpustí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.