Advik 2016 - reportáž

4. srpna 2016 v 22:05 | Ivanitko a Heliet |  Ostatní
Mám pro vás recenzi z Adviku. Zmíním se o přednáškách, které jsme navštívili. Lidech, co jsem potkala a všem zajímavém, co na conu proběhlo a měla jsem čas se tomu věnovat. Prvně rozeberu, co jsme tam vyváděli, vprostřed je popis přednášek a na konci cosplayie, které mě zaujaly.Náš soukromý plán obsahoval pobíhání ve fursuitu na conu a sem tam návštěvu přednášek. Jeli jsme na Advik se zvláštním očekáváním, protože furríci se na conech objevují pomálu a zatím tento fandom začíná. Určitě se už najdou skupiny, ale na hlavních konech se málo objevují. Na AFku jich bylo asi 5 a na Adviku jsme byly v podstatě sami. Jen první den se objevila Liška, která obsluhovala v čajovně a hyena. Musím jí pochválit. Byla roztomilá a jeden fotograf, chtěl vysvětlit, o co jde, takže krásně popsal furry fandom.

A teď k vlastnímu zážitku. Bylo to boží. Heliet hřálo u srdce, že dokáže mnoha lidem vykouzlit úsměv na tváři a sami návštěvníci nám říkali, jak jsme jim zvedli náladu. Objímali, pusinkovali, pískali jsme o sto šest celý con. Byl to nepopsatelný zážitek, že o vás všichni mají zájem a chtějí se s vámi obtulovat. Ani nepotřebujete cedulku free hug. Dělali jsme různé blbosti, hráli si mezi sebou. Na Adviku měla sraz velká skupina z Naruta. Heliet pekla s Peinem a já před ním utíkala a schovávala se za Nejiho, kterého jsem odlachmávala celý con.
Měli i svého osobního orga. Jmenoval se Marcel a spadal do našeho fandomu. Vlastnil krásný modrý ocas z kovových kroužků a plíšků. Jeho postava se jmenovala drak Ilirej. Byl skvělý a vídali jsme se často a dokonce nám donesl pití s dlouhým brčkem. Za jeho péči u nás má neskonale velký dík.

Mimoto jsme hráli Dračí doupě (není to yaoi hra zde na webu) s naší skupinou kamarádů. Ve vesnici jsme měli zjistit proč všechno pomírá a ztrácejí se lidé. Nakonec z toho vzešlo, že tři lidi v dětství vyvolali jednorožce a uřízli mu roh. Jeho duch poté sužoval vesnici. Byla to sranda zvláštně s našimi kamarády, z nichž jeden si pořídil svítící vidle, obouruční štít, který patřil hobitovi a zvon do záchodu… snad si dokážete představit, že s takovými věcmi nemůže hra zůstat normální.

Potkala jsem noledu a Irona z webu Konoha.cz jsem ráda, že jsem je viděla, protože není jednoduché se vidět, když jste z druhé strany republiky.
Sabaku no Naomi si nás odchytila hned první den a jsem také ráda, že jsme se viděli, třebaže jsem měla pocit, jestli Naomi nějak svým zájmem neobtěžuju. Naživo je setkání trochu jiné než přes web.
Málem mě umačkala Bára, která patří k skrytým čtenářům. Moc ji tímto děkuju, že si nás našla a nebála se nás kontaktovat. Takže jsme se objímali kdykoliv jsme se potkali a že má stisk!
Na nádraží při odjezdu domů jsme se ještě bleskově viděly s Okami. Jsem moc ráda, že to stihla :3 Hned jsou lidé z blogu reálnější, když jste je viděli na vlastní oči.
A ještě nesmím zapomenout na samuraje ze skupiny Gorin, kteří mi minulý rok dovolili nacpat se do samurajské zbroje. Letos jsme za nimi chodili taky a pánové mají opravdu ocelový stisk při objetí. Dokonce jsem ve fursuitu střílela z luku.
Ve školní zahradě se objevil malý stánek od Japonské domácí cukrárny s výbornými dobrotami. Dango, mochi a další dvě dobroty. Nejluxusnější bylo dango. Kdo je někde uvidí, stavte se a ochutnejte.
Deusn, larpař, účastník cosplay soutěže a umí malovat, s námi jel vlakem na Advik. Pobavil nás skvělými průpovídkami z LARPových setkání. Například šel jako doprovod jednoho rytíře nakupovat do supermarketu, kde si dělali u pokladny srandu z prodavačky a mluvili historickou řečí. V jeho vyprávěném podání to mělo grády. Mimoto nabízel, že pomůže komukoliv s přípravou scénky a případně je ochotný nadabovat hlas do scénky za poplatek. Má na to techniku.

Přednášky

Čtvrtek

Crossdresing a transsexualita ve světě otaku - Přednášku jsme navštívili ze zajímavosti. Riakel prvně rozlišila lidi, kteří se převlékají za druhé pohlaví jen ze srandy a na ty, kteří jsou v cizím těle. Například jste žena v mužském těle, vypadáte jako muž, ale přesto uvnitř víte, že je to špatně. Došlo i na debatu o operaci na druhé pohlaví. Vypadalo to, že Riakel je nějaká zmatená, jediné co ji zachránilo, byl příchod kamaráda (původně kamarádky s poprsím velikosti 5). Ten nám povyprávěl, jak přesně celá léčba a operace fungují. Co se stane od doby, kdy přijdete k doktorovi přes léčení hormony až po operace. Jak se u toho člověk cítí, jak ho vnímá okolí a co se děje s jeho tělem. Samozřejmě nejzajímavější část bylo, jak se tvoří genitálie druhého pohlaví. Například že penis se tvoří ze zádového a stehenního svalu, takže když zatne, tak se mu postaví. Jediné co si na celé léčbě platil, byly implantáty varlat (17000) a plastiku žaludu (7000). Bylo to hodně pozoruhodné.

Historie drog v Asii - Docela zajímavé, doplnila jsem si informace, které jsem nevěděla. Jirka se zmínil o historii opia, marihuany, muškátového oříšku, betelového oříšku - ten byl nejzajímavější. Prý je to hrozně dobrý a návykový. A musí se znát dávka, lehce se člověk otráví. Ochutnávka nebyla. :D

Pátek

Japonské a čínské šokující podivnosti - Kroutili jsme hlavami nad tím, co Asiaté všechno nevymyslí a nepoužívají. Uvedu pár příkladů: masky na obličej, aby se čirou náhodou neopálili v obličeji. Bílá pleť byla a zřejmě stále je symbolem vysokého postavení. Ve stravování byly jedny z nejnechutnějších věcí. Příklad, rozporcování žáby zaživa a naservírování jejího masa na talíř společně s hlavou, která na strávníka ještě mrká.

Úchylův průvodce: České vs japonské zákony o sexu - Musím pochválit Maryl a Zdycoptera za jejich mimořádně kvalitní přednášku o sexuálních tématech. Byli to studenti, kteří se zabývali přímo sexuálními variacemi. Takže věděli o tomhle tématu hodně věcí do hloubky a dokázali s lehkostí odpovídat na dotazy a debatovat s návštěvníky.
Shibari přednáška a workshop - Heliet tohle téma zajímalo, tudíž jsem jí dělala doprovod. Soptík zmínil historii a vývoj svazování v japonské historii. Japonci si dávali záležet na vzhledu, nesmělo se zjistit, jakým postupem byl člověk svázán. Podle svázání bylo možné i odhadnout hodnost člověka, když ho vedli po vesnici. Regiony měly mezi sebou různé způsoby, a pokud vězeň/zajatec byl převáděn do jiného kraje, tak na hranicích se převazoval, aby se tajemství určitého způsobu vázání nedostalo dál. Postupem dějin se technika vázání vyvíjela a zlepšovala, až vzniklo shibari. Soptík řešil, jak je důležité znát stavbu lidského těla a jeho inervaci, abyste svazovanému neublížili. Následoval workšop, kde jsme si vzájemně s Heliet na sobě vyzkoušeli jednoduché úvazy.

Úchylův průvodce: Od nyotaimori po tamakeri - Zdeňka a Meryl vytasili s nejpodivnějšími věcmi, které Japonce vzrušují. Jednalo se například o prdění do obličeje, prohlížení zubů, potírání ženy slizkými látkami, část ženských nohou mezi podkolenkami a sukní. Převlékání za dítě, aby se o něj mohl partner starat. Panny v životní velikosti, o které se majitel stará, obléká je a žijí s ním skoro opravdový život jako živá partnerka. Stojí dost peněz a zákazník si na nich může zvolit úplně cokoli, od vlasů, výšky po váhu. Ke každé úchylce bylo ilustrační video.

Sobota

Painting v cosplayi - Nejpřínosnější a nejzajímavější přednáška ohledně paintingu armoru, který vedla Germia, vítězka cosplayie na Animefestu. Přizvukoval jí ještě Ali (proslul nejlepší prácí s airbrushem v republice) Dozvěděla jsem se opravdu dobré tipy a triky. Docela by se mi hodily před výrobou našich kostýmu z Warcraftu. Germia měla přednášku dobře nachystanou a donesla nám i ukázat barvy a pomůcky, které používá.

Jak vystupovat na pódiu a úplně se přitom neznemožnit - Na podobné přednášce u Arashi jsme už byly, ale teď po našem vystoupení v cosplayi debutu jsem si udělala určitou zpětnou vazbu, co všechno by se dalo ještě vylepšit a změnit. Arashi nám ukázala základy co na podiu dělat. Přehrávat výrazy, využívat celé podium, mít maximálně dvě rekvizity, aby jich nebylo moc. Typy scének se dělí na: nekonečné máchání (hlavně pro armor kostýmy), oblékání (cosplayier má ušitý kostým až po spodní prádlo a neváhá to ukázat), divadlo (nejlépe přijímané diváky, ale nejnáročnější), monolog (cosplayier toho moc nepředvede a jen mluví), moře rekvizit (postava ukazuje, co všechno má na podiu a působí to přeplácaně). Ke každé ukázce měla video ze soutěže.

Úchylův průvodce: Úvod do BDSM a 8 největších mýtů - Zdeňka a Maryl vzali všeobecný názor, co se vybaví obyčejný člověk, když se mu řekne BDSM. Zkonfrontovali nás s pravdou, takže takové uvedení do reality tohoto zájmu.

Neděle

Living history - Morwen ukázala zajímavý náhled do skutečného života v historickém způsobu. Měla jsem za to, že je to něco podobného LAPRu, ale ten je hlavně o roleplayi a zbraně jsou zabezpečené molitanem. Kdežto living history je o tom skutečně žít jako lidi v té době. Ušít si oblečení ručně a případně si na něj utkat látku, což mi přijde neskutečné. Zajímavý náhled do této skupiny.

Zombie v yaoi - Příliš yaoi se v téhle přednášce nevyskytovalo. Popravdě tohle se mi zdála jako nejslabší přednáška od Kayky.

Zakončení linie - Ecchi tým - ze zajímavosti jsme zůstali a docela se i pobavili. Zeník je správný vedoucí téhle linie a popravdě mu fandíme v jeho budoucích plánech s novou linií Ecchi. Probraly se soutěže, které proběhly a vtipné odpovědi. Někdo pod přezdívkou Dva japonci nechali v testu telefonní číslo, na které Zeník zavolal a podařilo se mu, takže Dvěma japoncům pogratuloval jako výhercům za nejvtipnější odpovědi.


Nejzajímavější cosplayie:
Kakashi Hatake civilní verze - musím žalovat, nechtěl mi ukázt svou pravou tvář.
Neji - můj zachránce před Peinem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabaku no Naomi Sabaku no Naomi | 5. srpna 2016 v 9:28 | Reagovat

Fuha, takže teda předně - rozhodně jste mě neotravovaly, (naopak, od Adviku postrádám přítomnost furrýků na tolik, že jsem vyhrabala pár starých plyšáků :D), jestli jsem tak někdy působila, tak... Nevim, možná jsem byla unavená nebo sjetá z poslouchání Hare krishna. :D Fakt, já jsem se s váma viděla stejně ráda, jako vy se mnou (teda doufám :D) -nejradši by si vás odtáhla domů- Když jste v pátek pobíhaly v zahradě tak jsem na vás několikrát mávala a chtěla obejmutí. T-T Ono toho přes ty oči asi přece jenom moc vidět nebude, co? :D -sama si vás několikrát všimla až ve chvíli, kdy jste zapískaly- Ten pocit, když teď zjistím, že jsem byla na dvou přednáškách, kde jste byly i vy. :D Ach jo. :'D O těch Zombie v yaoi jsem přemýšlela, ale po zkušenostech z Kayčiny přednášky Koťátka v yaoi, kdy byla půl hodina jenom povídání o kočkách, jsem si řekla, že to asi nebude úplně ono. :D
A to ty Narutardi fakt byli všichni jedna skupina? Pane bože, kolik jich bylo? Vždyť byli úplně všude. :D A na yaoi přednášky se mnou chodila hrozně rozkošná cosplayerka Gaary. *-* Tolik objetí, co na Adviku jsem neabsolvovala za celý život. :D Už zase plácám blbosti... No, conům zdar, kde jinde bych utratila svoje úspory. :D

Ano, přesně takhle to vypadá,kdyz Naomi prohlásí, že asi nebude mít, co napsat. :D

Já chci svýho osobního furrýka. ><

2 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 1:16 | Reagovat

[1]:Tak kdyby sis nás vzala domů, tak se pěkně protáhneš :D Nejsme žádní plyšáčci. Sestra říkala, že tě několikrát viděla, ale mě jsi unikala. Ve furríkovi vidíš jako kočárový kúň. Jenom dopředu a tam kam otočíš hlavu, máš hodně zůžené zorné pole, takže musíš si přijít pro pomuchlaní aktivněji. Kayka má dost specifické přednášky a povětšinou se vyžívá ve vyjmenování mang, takže od minulého roku trochu stagnujeme v tomhle poli působení a vybíráme si jiné přednášky. Ti zombíci byly fakt k zoufání.  Spíš to bylo o shipování postav, které se vyskytují v prostředí, kde jsou zombíci. Narutofilů byla opravdu velká kupa, tak 15 lidí určitě možná i víc. My jsme taky absolvovaly milion obejmutí jak za všechny kony, na kterých jsme byli a ještě pronásobené třemi. Con ti peníze sežere ani nevíš jak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.