Animefest 2017 - reportáž

23. května 2017 v 18:33 | Ivanitko |  Ostatní
Animefest 2017 letos překvapil v mnoha rovinách a v dalších řádcích vás bude čekat popis, co všechno jsme prošly, viděly a zažily. Bylo toho velmi mnoho a ty tři dny uběhly jako voda. Samotný con se neustále zvětšuje, zvelebuje a vylepšuje. Jsem opravdu ráda, že se ho můžu každoročně zúčastnit. Být součástí komunity, jež se tam objeví a interagovat s ní. Setkat se se známými z internetových vod a prohodit slovo s novými lidmi.Čím začít první… asi svými dojmy, pak povím něco o přednáškách a nakonec nějaké fotky cosplayů, které mě zaujaly.

V pátek a v sobotu jsme na sebe natáhly fursuity a šly jsme do davu. Musím říct, že tolik radosti jsem snad za tři dny ještě nerozdala. Mám ve svém chlupatém kostýmu vždy velkou radost z toho, když lidi mají radost z objímání. Škoda, že jsem ty objetí nepočítala, ale nad stovku jsme se přehouply sto procentně. Někteří za námi chodili pro objetí víckrát a dokonce jsme z řad orgů získaly osobního pečovatele o srst. Slečna byla hrozně milá a moc hezky nás vyčesala. Došlo i na čtenáře našeho blogu, hlásili se k nám a já z nich měla velkou radost. Hlavně ze Sabaku no Naomi, která měla znovu krásné kimono s našitými barevnými kolečky a v neděli drsný styl do k-popu (aspoň myslím). Jsem moc ráda, že jsme se tam potkaly.
Kupodivu jsme se neuvařily ve vlastní šťávě a mohu tedy pokračovat ve psaní.

Mimoto se na conu rozrostla skupinka furíků. Bylo nás tam snad 2x tolik oproti minulému roku. Měla jsem z nich ohromnou radost. Mohli jsme se pozobjímat a prohodit pár slov. Viděla jsem se s Eren, fursuiterkou, kde probíráme věci ohledně kostýmu, konečně naživo.
Mimoto jsme se setkaly s Wolfkou a její kámoškou a snažily se je rozpustit naší roztomilostí. Pravda už jim ten zlovolný pohled rampelníka nešel tak dobře.
Cosplay music video od SHOTECH - velmi vydařené, práce s cosplairy je na jedničku
a naši fanpage můžete najít zde na FB

K samotné organizaci conu musím dát palce nahoru. Všechno je čím dál lepší. Orgové to zvládají skvěle. Letos se na kongresovém centru vytvořily fronty, což bylo něco neskutečného. Hala A1 byla oproti loňskému zkušebnímu provozu dobře využitá. Dávám body za oddělení pro cosplayiery, kde se mohli nachystat a měli takový svůj koutek. Prostor A1 nebyl přecpaný a stále se jím dalo projít stejně jako kolem rotundy. Ve stánku s jídlem jsme si daly ty nejlepší závitky a smažené krevety, co jsme jedly. A prý někde byly rybičky Tayiaki a ty jsme nenašly a taky mi scházelo nějaké výčepní pití typu Kofola nebo Malinovka apod. nebo jsme ho neviděly :D

Klasicky jsme si pořídily animefestí trička, ale víc se mi líbil motiv na tričku bez rukávů… kéž by byl s rukávem. Vějíř nesměl chybět, tento ročník měl nádhernou obálku a i obsah je zajímavý. A nakonec jeden plakát a kalendář s našimi cosplaiery od calendar.cosplan.cz, který jsem si koupila hlavně kvůli Kuromarovi v kostýmu zaklínače a absolutně úžasným grafickým zpracováním.

Téma Animefestu - muzika, mě letos nijak neoslovilo. Nejsme moc hudební tip, ale co se mi líbilo, byly singly (krátká humorná videa, která se umísťují v mezerách v programu na streamu) a nejlepší byl ten s tím jak hlava Chaottiky zpívá podle not a má je hore nohama. Jinak celkově videa i úvodní video je natočeno velmi kvalitně a pěkně.

Pátek

Mnoho jsme toho nestihly, protože přejít od kongresového centra na rotundu nám zabralo nejméně hodinu, takže jsme přednášky většinou prošvihly. Všichni se chtěli objímat. Zastavíte se s jedním a ono se jich vyrojí dalších deset nesmělých, co by nás normálně nezastavili.

Dódžinši - NÁMITKA! - Holky se vyřádily. Byla to napůl yaositická přednáška, jak jsem zjistila a byla to hlavně sranda. Přednášející měly hezky zpracované téma i prezentaci. Vyhrabaly ty nejtemnější věci z internetu, které byste neměli vidět. Zvítězil názor, že doujinshi by se tvořit měly.

Fest Dance (ze záznamu) - Opravdu jsem koukala, jak se od prvního ročníku téhle akce zvýšila úroveň vystupujících a líbili se mi všichni soutěžící. Bylo tam i hodně kluků.

Sobota

Jaoizování maskulinních videoher - Přednášející velmi zajímavě srovnala myšlení hráčů v Evropě/Americe vs Japonsko. Byly mezi nimi zajímavé rozdíly na náhled, jestli postava je sexy a nebo není a co by hráči vlastně chtěli, jak by jejich postava měla vypadat.

Cosplay soutěž - Na ni se opravdu vyplatilo vystát provázkovou frontu na infostánku. Vystupující se letos opravdu snažili. Oproti loňskému ruku měli někteří nebývalé množství propriet na jevišti. Vítězství jsem Leně jako Rapunzel opravdu přála. Paruka byla nádherná a s jakou ladností poskakovala, bylo krásné. Byla připravená i na rozhovor s moderátorem, excelentní výkon. Dále jsem fandila Arisu s Coco Bandicoot. Skvělý výkon s perfektním načasováním ve sběru jablek.

Cosplay křídla od A do Z - Germia umí opravdu pěkně přednášet a předat své zkušenosti dál. Společně s ní přednášeli Ali a Ketrin. Měli hodně částí kostýmů přímo sebou a dokonce nám poslali křídlo do davu, což jsem obdivovala.

Neděle

Fursuit - Jak na něj? - Letos jsme měli přednášku o fursuitech. Množily se na nás dotazy, jak jsme si to udělaly a z čeho to je apod. Tak jsme se rozhodly, že ukážeme, co víme. Byla jsem z toho trochu nervózní, jestli lidi neunudíme k smrti, ale občas se i zasmáli, takže snad dobré. Sami jsme si své suity vyrobily a chtěly jsme pomoct ostatním, aby se rozhoupali a šli do výroby také. Přednáška by popravdě snesla i hodinu navíc. Už se mi vrátilo pár pozitivních feedbacků a mám z nich jenom radost.

Dance battle a tanec opičáků (ze záznamu) - Robert Waschka má dle mého názoru nejzajímavější přednášky na AFku. Jeho projev skvělý, akční a říká věci tak jak jsou. Přednáška se týkala o sociálním chování skupiny, ať už pařbě, davu nebo územním teritoriu. Opravdu mám pocit, že jeho poznatky vás v životě můžou zachránit.

Malé divadlo kjógenu - Úžasné a zábavné jako vždycky. Letos skvělý úvod s novými poznatky. Kupříkladu, že kjógen byl humorná vsuvka mezi jednotlivými oddíly velmi vážných a poučných her v chrámu, něco jako naše opera.

Vyhlášení výsledků a zakončení conu - vždycky chodíme. Na zakončení se dozvídáme nejrůznější střípky zajímavostí a také názorů ze strany ostatních návštěvníků.

A na řadě jsou fotky...

Furry metal!!!

Ali a Ketrin


Wolfka a Tharok


Nejpěknější assasín
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saruma Saruma | Web | 24. května 2017 v 13:18 | Reagovat

Mega akce, parádní report i fotky!

2 draci-sestry draci-sestry | 25. května 2017 v 19:39 | Reagovat

[1]:Díky ;)

3 Tara Tara | Web | 31. května 2017 v 9:44 | Reagovat

wow vás jsme viděla *-* ale teda nějako mi nedošlo, že jste to vy :D
ale jste skvělý a chlupatý :D

4 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 31. května 2017 v 15:42 | Reagovat

[3]:Jsme hrozně těžce maskovaný :D :D

5 Joina Joina | Web | 21. června 2017 v 14:17 | Reagovat

To se někdo, ale má :)
Vžy jsem chtěla za někoho jít, ale nevěděla jsem kde sehnat kostýmy.

6 Ivanitko Ivanitko | 23. června 2017 v 22:38 | Reagovat

[5]:Sehnání není tak těžké. Občas někdo něco prodává, ebay taky má něco na skladě a případně to jde vždycky vyrobit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.